O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SUPER SELFÍČKO, PANÍ, POJĎTE SEM! PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 září 2023

„Nechcete fotku se sovičkou, nebojte se, vezměte si ji na ruku!“ „Nemáte zájem o snímek s hadem?“  U Karlova mostu nebo v Karlově ulici, kde je velká koncentrace lidí, je často vidět lidi, nabízející focení se zvířaty, ptáky. A to přesto, že je to nezákonné. Pražské úřady se proti lidem, kteří v ulicích prodávají lidem tento způsob selfíček, snaží bojovat dlouhodobě.

 

 

Zakazuje to městská vyhláška a strážníci městské policie to postihují pokutami, úřady posléze zahajují řízení o zabavení zvířete a pachatele mohou čekat postihy podle zákonů o ochraně či týrání zvířat.

 

Jenže:

„Podnikají“  i nadále klidně a bez obav, i když vědí, že je to nezákonné, a že jim hrozí postihy podle zákonů o ochraně či týrání zvířat.

 Za prvé, směrnice radnice zakazuje nabízet služby na ulici bez oprávnění.

Za druhé, zvířata byla často získána nelegálně na černém trhu.

A konečně, použitá zvířata jsou často nebezpečné druhy chráněné mezinárodními úmluvami nebo vnitrostátními zákony.

 

 


 

 

Existují dvě kategorie zvířat, která pro tyto účely lidé využívají. První kategorií jsou plazi, většinou hroznýši a krajty. Druhou kategorií jsou ptáci a většinou se jedná o malé sovy, například sovy pálené nebo dravce.

 

Pochopitelně je využívání divokých zvířat v centru města pro ně extrémně stresující. Jsou drženi několik hodin venku, ať je horko nebo zima. Častá manipulace a přenášení či převážení může být pro ně nebezpečné.

 

Letos se zatím podařilo zachránit deset hadů a pět sov. Loni to bylo deset hadů a dvacet sov nebo malých dravců. Jenže je to jen minimum…

 

Závěrem? Přestože se za takové praktiky udělují pokuty, viníci, často cizí státní příslušníci, opouštějí republiku dříve, než je zaplatí.

 

dolceluna dog funny, dolceluna , summer , spring , funny , dog , dress -  zdarma png - PicMix

 

 

 

Tak uvažuju, že bych si tam taky stoupla, Kayovi dala nějaké ty rajcovní šatičky, a taky ho propůjčovala - zaslušný obolus - na památeční snímeček.

 

 

d@niela

 

 

 Komentáře (1)add feed
... : mamča
Na Karlštejně taky jeden ukazoval ptáka za peníze. Vystrojil se do kostýmu alá sokolník, a vykřikoval (občas i německy) pojďte se vyfotit za...už nevím, kolik za to chtěl.
Napřed měl na ruce káně, a pak ho vyměnil za výra. Výr je noční pták, vůbec se mu to předvádění na slunci nelíbilo. Pak nemilého "sokolníka" někdo konečně prásknul, tak už jsem ho dlouho neviděla. Asi ukazuje ptáka jinde.
září 29, 2023 14:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]