O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ĆÁRY MÁRY FUK - A MÁM PENICILIN! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 28 srpen 2023
Náš pan ministr zdravotnictví Vlastimil Válek minulý týden oficiálně slíbil, že do tuzemských lékáren dorazí do začátku října 130 tisíc balení penicilinu s tím, že to bude dostatečná rezerva. Jenže - takové dodávky ve slíbeném termínu jsou – podle těch, kteří to skutečně zajišťují (výrobci, distributoři), velmi málo pravděpodobné. Zhruba sto tisíc krabiček by museli obstarat výrobci, kteří nahlásili až do září přerušení dodávek…

 

 

Z jednoduchých počtů je tedy jasně zřejmé, že do konce září slibované množství léků není reálné zajistit.

Ani to, od jakých konkrétních výrobců chce pan ministr takové množství léků získat, neprozradil. Jde už asi o jeho třetí nebo čtvrtý slib ohledně dodávek léků za tento rok, který se míjí s realitou.

 

Distributoři léků přitom potvrzují, že na první podzimní měsíce mají sjednané mnohem menší množství - do konce září budeme s jistotou jen 26 tisíc krabiček.

Dokonce musíme počítat s tím, že dodávky penicilinu budou ještě menší než na jaře, protože nedostatek penicilinu trápí nejen Česko, ale prakticky celou Evropu.

 

Ovšem zajímavé je, že například na Slovensku je stále možné tento lék bez problémů sehnat.

Penicilin je normálně dostupný také v Rakousku.

 

 

Jak si v nouzi vyrobit domácí penicilin?

 

Jak vyrobit domácí penicilín?

 

Pomeranče a chléb jsou dvě z nejběžnější potraviny, které najdete v každé kuchyni. Ale věděli Ano, ta zelená nechutná plíseň, která se vyvíjí na povrchu chleba, je vlastně penicilin. Abyste si vyrobili vlastní penicilin, postupujte takto:

 

        Umístěte chléb do mikrotenového sáčku nebo jiného obalu.

        Nechte ho odpočívat, dokud se nezačne tvořit vrstva plísně.

        Chléb rozdělte na menší kousky.

        Zlehka je oroste vodou.

        Pozorujte růst plísně, neodstraňujte ji ale, dokud nedosáhne zelené zbarvení.

 

 

První fází je bílá vrstva, později modrá až nakonec zelená, která bude obsahovat dávku penicilinu. Nyní, když máte tuto zelenou plíseň, můžete ji skutečně začít používat jako léčivo. Vezměte si kus připraveného chleba, vložte jej do velkého hrnku a přidejte zahřátou vodu (voda však nesmí vřít). Zamíchejte a můžete začít užívat.

Opakujte podle potřeby, abyste měli denní přísun penicilinu.

 

Je ale důležité si uvědomit, že zatímco dál roste plíseň, s největší pravděpodobností rostou i jiné látky, které nejsou vždy pro tělo užitečné. Když budete pokračovat v konzumaci, budete přijímat jak penicilin, tak tyto jiné, ne nejužitečnější látky.

Ano, bude to chutnat špatně, ale není potřeba polevit.

Tento způsob se používal už tisíce let v dávných kulturách, byl to známý lidový lék.

 

Hele, drahouškové,

ona to zas není taková legrace, co?

 

d@niela

 

 

Komentáře (5)add feed
... : Josef Kouba
Copak penicilín. Ale TV v Kanadě a alternativní zprávy jsou plné přicházejícího podzimu a nového očkování. V USA již studenti (v některých školách) od 1 září musí nosit náhubky a dodržovat vzdálenost. To snad nemyslí vážně. Jde do tuhého. Nehodlají to vzdát, jsou z toho miliardy profitu.
srpen 29, 2023 03:17
... : *deeres*
Celá Evropa hledá cesty, jak rychle vrátit výrobu klíčových látek na kontinent z Azie. Nechybí jenom antibiotika, chybí i antipyretika. Nahradíme si to plesnivým chlebem a okusováním vrbové kůry.
Před hadrákem jsme byli velmocí na výrobu léků. Máma pracovala v SEVACu, kde zásobovali gamaglobulinem celou ruskou armádu. Léky se vyráběli i v Měcholupech, další obrovská továrna byla v Roztokách, další na Slovensku.
Všechno se rozprodalo do cizích rukou a většinou i zaniklo.

srpen 29, 2023 05:48
... : Josef
Válek je v podstatě jen horlivej hloupej trouba, to ostatně celá vláda, včetně předsedy. Kromě jedinýho skutečně inteligentního ministra - JUDr. Blažka.
Co se tejče peniscilínu, tak bych řek bacha! "Návod" by některý jednodušší povahy mohly vzít zcela vážně a zatoužit i vyzkoušet. Každej je sice odpovědnej sám za sebe, ale přecijen (pro čtenářky intelektuálky - přeci jen) bych radši takový návody nešířil, mohl bych za to bejt popotahovanej.
srpen 29, 2023 07:14
... : mamča
Nač takový složitý postup ? Kupte si sýr Hermelín, a oškrábejte povrch. Plíseň jako plíseň, ne ?
Co je nejsmutnější, že naše slavné ministerstvo zdravotnictví, ruku v ruce se SÚKL, nejsou schopni obstarat ani základní surovinu k výrobě Penicilínu. Lékárníci jsou prý v nouzi schopni z toho základu vyrobit jak pilulky, tak sirupy pro děti. Na co taky takovou dobu studovali, že jo ? Nejsou to JEN "prodavači" hotových výrobků v krabičkách. Nakonec to lékárníci předvedli v době Covidu, kdy vyráběli v polních podmínkách čípky pro děti proti horečce.
A přitom jak základní surovinu, tak kompletní V Penicilin, vyrábějí braťja Slováci. Jen by se jim muselo adekvátně zaplatit.
Tak kdo je ta žába na prameni ?
srpen 29, 2023 09:44
... : Marie
Když už takto, tak poradím: existuje naše kniha od pp. Josef Jonáš a Jiří Kuchař:
Svět přírodních antibiotik, aneb tajné zbraně rostlin, úplně jsem na ni zapomněla.
Nemám ji dlouho, tak se dá určitě koupit
srpen 29, 2023 10:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]