O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VŠECHNO UŽ TU BYLO, A VŠECHNO TU FURT BUDE PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 25 květen 2023

Už během pandemie jsem si všimla epidemie "zblbávání" davů. Nevím jak vy, ale já svým relativně normálním rozumem chápala, že když jsem uprostřed virového mraku, tak zbytečně nelezu ven a nebudu se vyskytovat v davu neznámých, vykřikujících, kašlavých lidí. Ale tehdy to prostě patřilo k místní reality šou. Jedna "demoška" střídala druhou, hezky se s tím pochodovalo ulicemi a covid jen chlemtal blahem. Nejvtipnější mi připadaly davové akce proti covidu. 

 

 

 

Není to dávno, co se nechal zcela mírumilovně zblbnout náš moudrý národ dokonce na pár let. Jen si vzpomeňte na to trapné sbírání víček!

 

 

  • Naše rodina sbírá víčka už několik let. Syn je nosí do školy, ta škola je sbírá, jsou toho plné pytle. Navezla jsem do toho všechny známé i neznámé; dcera to posbírá třeba ve škole, po kamarádech a pak mi to vysype doma z kabelky. Venku na hřišti si toho lidi všimli, jak mě vidí, tak už mě nosí víčka, nebo mě zavolají a dají mi to z okna. Muž jezdí na montáže a posbírá to na ubytovně, hodí do tašky a doma to vysype. Když je toho igelitka, kluk to odnese do školy. Ten okruh spolusběratelů se stále rozšiřuje.


  • „Já myslím, že lidi nevidí to vše okolo. Prostě jen pomáhají něco sbírat, něco navíc, ekonomická stránka věci je moc nezajímá. Nedávno MŠ, kam chodí moje neteř, se do sbírky taky zapojila, připravili pytle s víčky na zahradě za budovou. Někdo pak v noci vnikl na pozemek a poničil ty pytle. Víčka byly roztahaný po celý zahradě, k čemuž se vedení školky vyjádřilo, že se propříště na celý víčka vys…, protože s tím mají víc starostí, než má užitku ten, pro koho to sbírají.“

Sběr víček byla moderní davová psychóza české společnosti. 

 

 

Možná i vy jste alespoň jednou v životě při vyhazování dopité PET lahve odšroubovali plastové víčko a hodili ho do speciální krabice s nápisem Sbírka, s pocitem, že jste alespoň něčím užiteční.

Průměrný dospělý Čech má za den vypít v průměru 2,5 – 3 litry vody, to jsou zhruba dvě petky za den. Měsíc má v průměru 30 dní, a pakliže by za den vypil dvě plastové lahve, za měsíc by nasbíral 60 víček o hmotnosti 120 gramů.

Za dvanáct měsíců 1440 gramů (1, 44 kilo).

Sběrny tehdy vykupovaly víčka po 6,- Kč za kilo.

Za měsíc byl tedy příspěvek od pilného sběratele 40 haléřů.

Za vodu, kterou kvůli víčkům kupoval, však utratil měsíčně v průměru 396 korun. ikomu z těch ochotných sběračů nedošlo, že za rok by to bylo 7 200 korun, kdyby nemusel pít čistou vodu petkovou.

Tahle částka pro pomoc potřebným je už docela podstatná.


Takže, drahouškové, jak vidíte, není tu nic nového pod sluncem.

 


Chléb a hry,

známé je latinské úsloví (panem et circenses), které charakterizovalo přístup císařů v pozdním úpadkovém období Římské říše, kdy byla za jídlo a hry získávána přízeň prostého lidu, která pak byla využita k jejich vlastním cílům.

 

 

Myslíte, že teď je to jiné?

Se zájmem čekám, co přijde dalšího.

 

 

 

 

Máte nějaký nápad?

potvora Daniela

 

 

 

 

Komentáře (6)add feed
... : BARBORKA
Tahle blbost ale některé lidi přímo přitahovala. Zapojili se i letci, to si pamatuju, a aby to bylo dostatečně bizarní, celou věc propagovalo ministerstvo obrany, vzpomínáte? Holt absolventi „Školy života“!
Mj. trapný dotaz: kolik jste jich odevzdali vy?
smilies/grin.gif
květen 26, 2023 00:18
... : *deeres*
Pamatujete "céčka", které dítě je nemělo, jako by nebylo. Davové blbnutí tu bylo vždy, v současné době přešlo na vyšší úroveň. Gender, Woke kultura, dětské sebevražedné výzvy na internetu, dobrovolná eutanazie, elektromobilní debilita, Green deal, sbírky na zbraně, které budou zabíjet....
Západní kultura zdegenerovala a pracuje na svém konci. Prý chleba a hry, chleba je čím dál dražší a hry čím dál pochybnější.

květen 26, 2023 04:21
... : mamča
Víčka jsme sbírali pro Barborku. Byla to holčička lehce mentálně postižená, nepohyblivá - na vozíku. A v čem může takové dítě soutěžit, nebo dokonce být první ? A tak jsme zapojili celou rodinu, moje sestra všechny děti, co trénovala v akrobatickém rokenrolu, a i svoji kamarádku - lékařku psychiatričku, které víčka nosili pacienti. Občas těch pytlů plných víček byla plná garáž.
Nikdo jsme neřešili, jakou to má finanční hodnotu. Jenom jsme chtěli udělat radost té nemocné holčičce. A tak si zpětně myslím, že to svůj význam mělo.
Barborka dostala diplom, a byla chvíli slavná a šťastná.
Jestli se pak víčka přetavila a vyrobili z nich skluzavky pro školky, jak nám tvrdili, tak to nebylo úplně zbytečné.
květen 26, 2023 06:24
... : Marie
Jedna "demoška" střídala druhou, hezky se s tím pochodovalo ulicemi a covid jen chlemtal blahem. Nejvtipnější mi připadaly davové akce proti covidu.

Ty demošky nebyly proti rýmičce-covidu, ale proti omezování lidí a nucení do zbytečné a nebezpečné vakcinace. A že přijde další "ochrana našeho zdraví", to se ví a v kuloárech dávno připravuje, zatím stačí strašení válkou. Lidé musí být pod tlakem neustále, chléb a hry jenom v modernějším provedení
květen 26, 2023 13:53
... : Milene
Ale většina lidí, kteří pijí vodu balenou, ji nekupovali kvůli víčkům. Prostě ji normálně pijí, protože jim kohoutková nechutná nebo ta jejich není kvalitní. Tak jenom místo toho, že víčko odhodili do koše, dali ho na jiné místo. Nemyslím, že by někdo kupoval petky pro víčka. smilies/sad.gif
Třeba je tříděný plast, myslím tím jen víčka, lépe zpracovatelný.
květen 26, 2023 15:59
... : Josef Kouba
V knize od Michaela Morrise Co nesmíte vědět jsem mimo jiné četl chlubivý výrok matky Rothschilda. "můj syn když řekne, že bude válka tak bude, když řekne že nebude tak nebude".
Jakýsi moudrý muž řekl: "izolujte 50 nejbohatších lidí světa a s válkami je konec".
Pokud byl svět rozdělen na západní kapitalismus a východní socialismus, cenili na sebe zuby ale byl relativně klid. Pokud nějaký stát dostal nápad zkusit socialismus, bylo mu západem tvrdě domluveno. Příkladů je dost.
Konečně se podařilo ke konci století položit SSSR na lopatky a dirigent zeměkoule má volné ruce. Takže vše co se děje, i téma výše zmíněného článku, jediná světová vláda, snížení počtu obyvatel planety, covid, digitální peníze aj. je vše je v plánu. To vše se nemůže dokončit, pokud tato malá prachatá partička nedonutí Rusko a Čínu kleknout na kolena.
Takže jim fandím aby na kolena nemuseli. Mám ale vážné obavy a nejsem sám, aby se "cvičení MATO
12-24 června v Polsku nezvrtlo v otevřenou válku.

květen 27, 2023 22:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]