O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAK KURNIK PRO AFRIKU NEBO NA KŠEFT? PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 květen 2023
Řeknu rovnou, že jsem z toho jelen. A nikdo mi to doteď nevysvětlil tak, abych to i já, zaprděnej čecháček, chcimír, pochopil. Bude to skoro rok, co mě znepokojily zprávy, že úroda obilí z obilnice Evropy, určená pro hladovějící Afriku, nedosáhne svýho cíle, protože námořní cesty jsou neprůchodný. Tomu rozumim, to je blbý, Afrika by hladovět fakt neměla. A tak se potom Ukrajinec s Rusákem nějak dohodnul, že pro obilí pro Afriku bude námořní cesta uvolněná. Myslím, že cesta byla skutečně uvolněná a je i furt. Jestli úplně nebo částečně, to nevim. 

Protože to nebylo jistý, záruky Rusa nezaručený, rozhodla Evropa i o možnosti tranzitu obilí vlakem do evropskejch přístavů a odtamtud loďma do hladovějící Afriky. Tak fajn. 

Až sem jsem to chápal. Teď ale chápat přestávám a můžu už jen doufat, že mi to někdo vysvětlí.

 

Obilí z obilnice Evropy, určený pro Afriku, se z ničehož nic ocitlo na trhu evropskym. Jak k tomu přijdou hladovějící černoušci, to nikoho nezajímá. Nebo jestli zajímá, tak  já jsem o tom nezaznamenal nikde ani řádek, ani slovo! Dneska mi ovšem Rádio Plus v dlouhym rozhovoru s jakýmsi expertem řeklo (aniž by se slovem zmínilo o Africe), že jde o humanitární pomoc válkou napadený Ukrajině a že musíme bejt solidární. Že obilí z Ukrajiny není vždycky ok, ale je válka, musíme pomáhat.

 

 


 

 

Čeští zemědělci sice mají dost zásob a očekávají i hojnou úrodu, pro kterou nebudou mít skladové prostory ani odbyt, ale to je holt jejich riziko podnikání. My teď musíme bejt solidární a pomáhat. Českej zemědělec si pomůže, ukrajinskej si nepomůže! Tak to mi řeklo rádio Plus.

 

Ale proč kurnik máme Ukrajině pomáhat zrovna konzumací obilí, na který čekaj černoušci a my jim ho sprostě čmajznem z vagónů?

Pomáhat Ukrajině tím, že obilí pro černoušky si tady sežereme sami a oni budou hladovět? Tomu teda nerozumim. Já mám černoušky (afroafričany) rád! 

Pak je ještě další možnost, o který se mlčí. Že obilí od Ukrajiny kupovali Rusáci, kteří teď, celkem logicky, nekupujou.  A abysme byli solidární, tak místo Rusáka to odebereme my. Jo. Tak tomu bych rozuměl, až na to, že nerozumim tomu, proč to nikdo nikde neřekne.

 

No, a aby naši zemědělci nebrblali, tak jim stát, snad dokonce přímo Evropa, vynahradí škodu za jejich  neprodanou úrodu nějakejma dodatečnejma dotacema. 

A to už teda jsem z toho uplně jelen. Nebylo by kurnik snazší, to ukrajinský obilí  poslat do Afriky, kam patří, a namísto miliard dotací evropskejm zemědělcum poslat ty miliardy rovnou Ukrajině?

Nebo jestli mělo bejt to obilí do Ruska, tak jim ho teda zaplatit, budiž, ale ať si ho spálej doma sami. Ušetřilo by se na zbytečný dopravě.

 

 

Bureau Veritas zavádí nové testovací služby na bázi umělé inteligence.  Nasadí je při kontrolách konstrukcí, inspekcích obilí nebo u testování  výrobků | SECURITY MAGAZÍN

 

 

A už vůbec se nepouštim do úvah o zdravotní škodlivosti obilí. Ta třeba je, třeba není, co já vím. Spíš myslim, že je. Vlastně bych ani nevěděl, co si mám myslet, nerozumim tomu. Ale když mám z jinejch situací stoprocentně ověřený, že mi veřejnoprávní média lžou denně, a když zrovna náhodou nelžou, tak aspoň zamlčujou, tak už mi skutečně nezbejvá nic jinýho, než připustit, že skutečnost je pravym opakem toho, co vyhlašujou.  

 

Všem fajn den.

 

 

Komentáře (30)add feed
... : Petr Sysala
Včera jsem zaslechl, jak se bavi dva potkani:

Už jsi ochutnal to ukrajinské obilí?
Ještě ne, až jak dopadne testování na lidech!
....
květen 09, 2023 06:16
... : doktor
No jo Pepo,jseš moc zvědavej.
květen 09, 2023 14:10
... : Josef
Jo Péťo. Variace na podobnej fór, kterej vim zase já.
Teď ale pozejtří nás všechny čeká fór desetiletí. Premiér ve čtvrtek představí národu "konzolidační balíček" a penzijní reformu. Tak to bude bomba!!!
Jen doufám, že po dalších volbách se už NIKDY s NIKYM ze současný asociální vlády národní zkázy nesetkáme, stejně, jako s jejich balíkama, který vezmou za svý taky nejpozdějc při volbách!
květen 09, 2023 14:11
... : Josef
Hm, doktore. Ty to máš snadný. Já, když nevim, tak se zeptám.
Dokonce vím, že se tady denně najde pár čtenářů a čtenářek, který do všeho viděj uplně nejlíp, objasnit by mohli, akorát se rozhodli, vytrestat mě tím, že mi už nikdy nic neobjasněj a neobjasněj.
květen 09, 2023 14:36
... : Petr Sysala
Ten blb Fiala se snažil vlézt pirátům do análu tim, že jsou na jedné vlně, či snad na jedné lodi. A piráti si s ním vytřeli, že ODS je hrozba pro naši budoucnost.
V podobnem duchu bude i ta reforma.
Velmistr nicoty to jistě rád podepíše. (p.p.P.P.)
květen 09, 2023 15:21
... : mamča
Dobrý den, máte jed na krysy ?
Ano, a chcete hladkou nebo polohrubou ?
květen 09, 2023 16:11
... : mia I
Rusové uzavřeli UA cestu po moři do Afriky a obilí tam dodávají sami. Tudíž UA to lifruje do Evropy. Poláci to UA obilí nechtějí, zaplombovali vagony, tak to jde do Německa a sem. Problém je, že loňskej rok byl pro naše zemědělce co se týče obilí mimořádně úspěšnej, sklizeň obilí rekordní. Jsou ho plné sklady a zanedlouho nová úroda... Kdo chce kvalitní mouku tak jedině si dát naše obilí nechat soukromě zpracovat v menším mlýně.
Další problém je , že obilí z Ukrajiny hojně vykupuje Španělsko, které ho využívá ke krmení a produkci vepřového masa, tudíž se do potravního řetězce a našich útrob dostanou plísně a pesticidy touto cestou.
Nadává se na řepku, ale pro naše zemědělce je to požehnání. Řepka je sázka na jistotu , byť za cenu velkých dávek chemie do půdy. Co by na těch polích jinak zemědělci pěstovali? Obilí je nadbytek i na zmenšených plochách. Protože není komu ho dát krmit. Už za Klause se likvidoval chov vepřů. Brambory , to vůbec. To už dnes pěstují místní zemědělci jen pro naturálie zaměstnancům a těm, kdo jim pronajímají pozemky. Brambory jsou nákladná záležitost, proorávka, postřiky proti plísním, postřiky proti škůdcům. Plus nafta. Spotřebitel jde po ceně. A ty naše brambory vždycky převálcuje levnější dovoz. Pokud by se naše brambory dál zpracovávaly na polotovary byly by prodejnější. Ale to vyžaduje nákup nákladných technologií. Teď se trochu rozmáhá pěstování čiroku. Využívá se pro bioplynové stanice. Zbývá ještě pěstování kukuřice.
květen 09, 2023 19:27
... : Josef
Dyk jo, Péťo. P.p.P P podepíše všechno. Dobře ví, komu za svý zvolení vděčí; že kdyby okradení důchodců včetně "konzolidačního balíku" nebylo pozdržený, nepřišla by stolice. Ale podpis sem, podpis tam, to jsou jen papíry. Důležitý je, a to je nutný ocenit, že při podepisování a slibech nesouhlasí tak nějak vnitřně!
květen 10, 2023 06:15
... : Josef
Dík, Mio I. Už pomalu začínám rozumět i tomu, odkud se v mý bombový sekaný, upečený z mletýho masa z Lídla, zničehošnic druhej den po upečení a uložení v lednici, zjevila spousta zelenejch drobnnejch kousků něčeho, co jsem do ní zaručeně nedal.
květen 10, 2023 06:34
... : AnickaM
Ja mam taky otazku. Kde ti dovozci brambor na tu nakladnou peci berou, kdyz Cesi na to nemaji.
No jinak, na neco umrit musime. Treba i na rakovinu plic z koureni a to delame dobrovolne.
květen 10, 2023 09:35
... : AnickaM
Jo, jeste k tem cigaretam. Jakto, ze v Polsku stoji.krabicka pod 80 Kc a ma kvalitnejsi tabak? (kolkovany,legalni)

květen 10, 2023 09:43
... : Josef
Zrovna mi rádio Plus prozradilo, že Fiala se Stanjurou to při vyjednávání mají mimořádně tvrdý. Tak mě zamrzelo, že nejsem taky k vyjednávání přizván.
květen 10, 2023 11:41
... : mia I
Aničko zřejmě jsi se malinko spletla v komentáři, když se ptáš na dovozce. Asi jsi měla na mysli spíš zahraniční pěstitele brambor. Kde na to berou? Na to je snadná odpověď. Rozdíl je v dotační politice.
Dotace do zemědělství proudí ze dvou zdrojů. Jednak dotace z Evropské unie a pak domácí dotace. Bohužel u nás domácí dotace jsou zanedbatelné. Tvoří cca 2 - 3 procenta z částky, která plyne z EU. A co se týče brambor. Kromě toho co jsem napsala , náklady během vegetace , přichází problémy při sklizni. Dříve mělo každé JZD (Jednotné zemědělské družstvo) vlastní kombajn na sklizeň brambor, brigádníky na ruční sběr a armádu důchodkyň, které brambory pečlivě třídily od kamenů a poškozených hlíz. To už je pasé. Dnes jezdí kombajn do družstev vypůjčený až z Vysočiny a za týden má sklizeno po celém okrese, vzhledem k malým plochám.
Jediné co se u brambor vyplácí jsou tzv. průmysláky na škrob. Nároky na skladování celkem žádné a tržby ze škrobárny slušné. Ale zase to chce nákup speciální technologie.
květen 10, 2023 12:04
... : mia I
co se týče polského zemědělství. Tak v Polsku nikdy neproběhla kolektivizace jako u nás. V Polsku byl a je silný vliv církve a té se komunisté báli a proto například nezabírali kláštery s polnostmi. U nás proběhla kolektivizace a navíc byl tlak odsunout lidi ze zemědělství do těžkého průmyslu. Tudíž zemědělství v Polsku se dařilo dobře.
Krize v Polsku nastala někdy v sedmdesátých letech, kdy přišly tzv. hladové bouře. Zemědělci pracovali se zastaralou technikou, komunisté nechtěli na zemědělství dát ani korunu. Situace se postupně stabilizovala a dnes , kdy 90 procent orné půdy je v soukromých rukou lidi velmi slušně živí.
květen 10, 2023 12:17
... : AnickaM
Ano, Mio, mela jsem na mysli pestitele. K Posku, mame to nedaleko, tak obcas jezdime nakupovat tam. Nejenze to je levnejsi, ale hlavne i kvalitnejsi. Radsi nakupuju v normalnich marketech, nez na trznici, tam mam zaruku, ze zbozi neni prosle.
květen 10, 2023 15:06
... : Josef
Nezapomněl jsem si pustit megatiskovku k megabalíku. Ježišmarjááá. První hodina a půl KECY, KECY, KECY, UPLNĚ O NIČEM. Pak pár obecnejch žvástů o "balíčku", teď dotazy "spřátelených" novinářů, zase o ničem!.
Od Fialy jsem se teda dozvěděl, že naše země nevzkvétá, ale nikoho nenechá padnout.
Od Rakušana jsem se za pět minut dozvěděl, že naše země vzkvétá.
A ode všech jsem se dozvěděl, že za všechno může Babiš a teď už bude líp. A když nebude líp, tak to Fiala přehodnotí.
Pak jsem ještě zaznamenal, že ministr Válek je pro vládu velmi potřebnej, jako dolejvač vody pro jejich upracovaný vyschlý hrdla. Dost drahej číšník za ty prachy.
Za dvě hodiny teda nic jinýho, než jen KECY!!!
květen 11, 2023 13:26
... : Josef
Teď se vyjádřil Středula s výstižnou formulací, která mě nenapadla, ale celou dobu jsem ji měl v podvědomí:
"Takovou zoufalost, jakou byla tahle tiskovka, jsme ještě nezažili".
květen 11, 2023 14:07
... : Josef
Při tý "megatiskovce" jsem si připadal jak v tý písničce Kočka ze Záběhlic.
"Von porád čekal, že něco přijde,
von porád čekal, nepřišlo vůbec nic"
květen 11, 2023 15:29
... : Lenka1
...a ten, co měl přijít, nepřišel a ten, co přijít neměl, jo............
květen 11, 2023 21:14
... : *deeres*
NČ, je obdivuhodný, že na to ještě máš nervy, já už bych rozkopala televizi.
květen 12, 2023 05:47
... : Josef
Nojo Deer. Mám toho času fakt na rozdávání, tak jsem to vydržel. První hodina a půl PŠM v podání politruků Fialy, Rakušana, Jurečky, Pirát slaboučkej jako vždycky, Pekařka ovšem naprosto dokonalá, sice krátce ale o to víc úderně. A čuměl jsem jak Alice v Říši divů, nevěřil jsem voku ani uchu, že něco takovýho je ještě dneska vůbec možný. Což mě i nějak donutilo čekat, jestli teda přecijen (přeci jen) něco přijde. A nepřišlo vůbec nic! Teprv ke konci jsem teda pochopil, že pro tv diváky ani přijít nic nemělo, že něco snad přišlo jen pro přítomný obecenstvo v sále, na papírech s nějakym soupisem něčeho.
Teď už je to fuk, postupně se dozvíme a stejně s tím nic nepoděláme.
květen 12, 2023 07:17
... : *deeres*
Programové prohlášení koalice SPOLU složené z ODS, TOP 09 a lidovců. Píše se v něm například: „Naši politiku budeme vždy stavět na principu nízkého zdanění práce, které urychlí dohánění západních mezd.“ „Usnadníme život živnostníkům a malým a středním firmám.“ „Garantujeme, že pro dnešní seniory a pro ty, kdo se do penze chystají, se nic nezmění.“ „Vaše důchody ochráníme a budeme je pravidelně valorizovat.“

květen 12, 2023 16:58
... : *deeres*
Jen tak ve zkratce:
Vládní konsolidace ve zkratce přinese zvýšení firemních daní, odvody živnostníků, stát opětovně zavede nemocenské pojištění pro zaměstnance, tedy na výplatní pásce uvidí méně. Vzroste také daň z tabáku, alkoholu a hazardu nebo daně z nemovitosti.
Povedla se jim i důchodová reforma:
Kdy se půjde do důchodu předem nikdo nebude vědět, dozví se to až v 50ti letech podle průměrného věku dožití. Zaručená výše důchodu bude bude 20 procent z průměrné mzdy, v současnosti směšných 8.000,-Kč.

květen 13, 2023 05:50
... : Josef
Tak mě napadlo, že by nově měla bejt zavedená daň z blbosti. A předepsaná povinně všem, co tuhle hrůzu volili.
Vybralo by se určitě dost a bez potíží, poplatníci by svým milcům platili ochotně a rádi, se současným provoláváním slávy.
květen 13, 2023 06:19
... : AnickaM
Nojo, Deeres, nevim, jak jsem to poslouchala ja, rozumela jsem tomu tak, ze zarucenych bude jen deset procent, dvacet si musi nejak zaslouzit. Nevim presne jak, protoze jsem se zamyslela a vysvetleni jsem propasla. Jeste, ze moje dite zije v te hnusne Americe a ma si z ceho usetrit na duchod.
květen 13, 2023 12:03
... : *deeres*
Já slyšela 20, ale to stejně dopadne skvěle. V současnosti je u žen a mužů v dožití rozdíl čtyři roky. To jako pánové půjdou do důchodu o čtyři roky dřív? Předpoklad do budoucnosti je 82 a 86 roků. Pořád rozdíl čtyři roky. Díky covidové terapii na tak vysoký věk nevěřím a probírka je hlavně u starších ročníků. Co když se výše dožití sníží a pořád bude platit, že v důchodu budeme předpokládaných 21,5 roku. To by pánové nakonec taky mohli jít do důchodu už v padesáti


květen 13, 2023 15:52
... : Josef
Tak koukám, že diskuse tady zcela ztichla. Asi už všechny přešla chuť a hlavně i poslední zbytky srandy.
Tak všem pro bezva srandovní zážitek doporučuju tv rozhovor čt 24 redaktora Takáče s ministrem Nekulou, myslim, že předvčírem. Asi se to dá v nějakym archívu vyhledat. Fakt to stojí za to, já jsem to zachytil přímo v televizi a chechtal jsem se po dlouhý době zcela upřímně od srdéčka.
květen 17, 2023 05:16
... : Josef
A ještě pro pobavení z dnešního nedezinformačního webu Seznam medium o snížení spodního věku pro volební právo na 16 let a současně omezení horní hranice věku. Sorry jako, ale já se fakt bavim, až teda na to, že v tomhle vládním plátku to myslej smrtelně vážně.

"Při prezidentských volbách jsme byli svědky toho, že se mladí nenechají tak lehce ovlivnit populismem, jak je tomu u seniorů. Zvýšená politická angažovanost mladých by mohla vést také k větší diverzitě názorů a zdravějšímu politickému prostředí.
Na druhé straně by mohlo stanovení horního věkového limitu volebního práva přinést některé pozitivní efekty. Mohlo by se zabránit situacím, kdy politické strany zneužívají seniory pro své politické záměry, například prostřednictvím populistických kroků, jako je neúměrné navýšení důchodů nebo jednorázové přídavky.
květen 17, 2023 05:34
... : *deeres*
Ona nás ta sranda přejde, až schválí eutanázii od určitého věku. V Kanadě už začali, zatím je to dobrovolné, pro chudé duchem, vážně nemocné a sociálně slabé.
Vrchní Kudla asi emigrovala na Foridu, tak je tu rádiový klid.
květen 17, 2023 09:52
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]