O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


DOBRÁ HOSPODYŇKA PRO PÍRKO PŘES PLOT SKOČÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 03 květen 2023
Tohle přísloví vzniklo díky tomu, že kdysi se plnily peřiny a polštáře právě peřím, které se doma škubalo, což byla velmi náročná a únavná práce. Lidé tehdy neměli tolik možností jako dnes a ani moc peněz, byli zvyklí šetřit a využít všechno, co se dalo. Dnes je také nutno šetřit – takže je nutnost „tu sebrat, tu snížit, tu nedat“. Nedávné prohlášení ministra financí Zbyňka Stanjury vyděsilo hospodské a restauratéry v celé republice.

 

 

Nelíbí se jim jeho plán zvýšit současnou sazbu DPH na pivo z deseti na 21 procent.

Pokud se tak stane, a sazba se zvedne o uvažovaných jedenáct procent, hospody zdraží minimálně o deset procent.

Kde tak tedy nyní stojí pivo čtyřicet korun, půjde nahoru o čtyři koruny. Pokud padesát, o korun pět.

A to opravdu některé hospody a restaurace už nepřežijí.

Však už dnes je jich o hodně méně...

 

 

 

PÁR DALŠÍCH NÁPADŮ, JAK UŠETŘIT:


 

 Průměrný počet vězňů na 100 tisíc obyvatel v zemích Evropské unie činí 144, v Česku jich však zatěžuje rozpočet věznic 179.

Jejich počet by se postupně mohl snížit o 40 procent zavedením náramků pro domácí vězně, změnou kvalifikace a sazeb některých trestných činů.

Rozpočet Vězeňské služby by po zrušení některých věznic i pracovních míst v nich mohl klesnout až o čtvrtinu.

 


 

 

 

Také policistů má Česko vzhledem k počtu obyvatel mnohem více, než je v EU zvykem.

Na 100 tisíc lidí jich zde připadá 376, v evropském průměru jich ale bývá jen 332.

Takže snížit počet policistů?

 

 

 Jízdní policie (ilustrační foto)

 

 

 

 

Studenti na náměstí řekli "ne". Školnému - Brněnský deník

 

 

Další z možností, jak ušetřit, je zavedení státem regulovaných vratných studentských grantů na živobytí a na úhradu školného a následné zavedení školného na veřejných vysokých školách.

 

Možností by byl i fixní poplatek za každý rok studia, který by se zvyšoval po překročení standardní doby studia.

  

  

 

Pokud jste se narodili po roce 1971, je váš důchodový věk zastropovaný.

Hranice pro odchod do důchodu momentálně pro všechny činí 65 let a žádnou roli zde nehraje ani počet dětí, které žena během svého života vychovala.

Ale dost možná, že do důchodu se půjde až s předem vyplněným úmrtním listem v kapse :-)))


 

Pracující důchodci zaplatí vyšší daně, plánuje Nečasova vláda - iDNES.cz

 

 

 

tak se chovejte šetrně, a mějte se v rámci možností dobře.

d@niela

Komentáře (9)add feed
... : Franta
Ty hlídací náramky by nebyl špatný nápad: pro nezdárné potomstvo, pro nevěrné manželstvo, pro volně se potulující občanstvo;
tím by se ušetřili policajti, protože bychom se hlídali navzájem;
a školné by také přispělo - proč mají být například humanitní školy, když nemáme dost kominíků, dlaždičů, instalatérů, kuchařek... smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
A HLAVNĚ OMEZIT PITÍ PÍVA - pak bude určitě líp!
květen 03, 2023 11:06
... : mamča
Říkalo se, že který prezident (potažmo vláda) zdraží pivo, ten půjde od válu. Tak hlavně jestli to pořád ještě platí ?
květen 03, 2023 11:44
... : Josef Kouba
Česká vláda má 435 000 zaměstnanců na 10 000 000 obyvatel, takže jeden úředník má na starost průměrně 25 lidí.
Švýcarská vláda má 190 000 zaměstnanců na 8 000 000 obyv. což jeden úřada má na starost 42 lidí. Velký rozdíl že??
Pokud bychom snížili počet o 200 000 tak při odhadu platu 35 000 měsíčně (ono je to víc) to bratru dělá: 7000 000 000 slovy 7 miliard měsíčně. Ročně 84 miliard. Tato částka pokrývá roční důchod pro 600 000 penzistů, což je přibližně 28% všech vyplácených důchodů.
No a těch 200 tisíc nezaměstnaných ve státní správě by byl obrovský ekonomický roční přínos ve výrobní sféře a po zdanění výdělku do státní pokladny plus 22 miliard. Takže by roční přínos do státní pokladny byl 100 miliard. To není špatné o tom přemýšlet.
květen 04, 2023 03:00
... : mamča
Josef Kouba : Máš pravdu. Většinu svého pracovního života jsem strávila "ve státních službách". Sice ne jako úředník, ale jako technická podpora, ale díky tomu mám náhled do úřednického života dokonalý. Kdyby v dotyčném úřadě vyhodili namátkou každého druhého, na chodu úřadu by to nic nezměnilo. Kdyby se ovšem někdo hluboce zamyslel, a ponechal jen ty "tažné" a zbytek "chovných" vyhodil, úřad by fungoval beze změny dál. Jenže je tady cosi jako Služební zákon, který nám byl vnucen v rámci EU, takže kohokoli propustit jen tak nejde. Navíc jsou v úřadu zaměstnány celé rodiny a rozsáhlé příbuzenstvo, o milenkách a přátelích nemluvě.
Já bych začala tak, že bych omezila přístup na "dámské a zábavní servery" od 8:00 do 16:00 hod, a pak by se třeba udělala i nějaká práce, kterou úředníci pak dohánějí na home office.
Od doby Covidu navíc spousta úředníků stále nechodí do práce, pracují tzv. z domova a berou 100% platu.
Tady by byl prostor pro "škrtání" a současně spousta volných vysoce kvalifikovaných pracovníků, co by mohli posílit třeba přetížené Úřady práce.
květen 04, 2023 06:38
... : Josef
Taky jsem nikdy nebyl úředníkem, ale o kancelářskejch provozech bych mohl psát romány. Naprosto s tebou, Mamčo souhlasim, už jsem o kancelářský flákárně tady párkrát i napsal. Co jen já jsem "v práci" všechno stihl. Od rozepisování notovejch aranží pro kapely, přes úpravy fotek a posléze tisknutí zadarmo na barevný tiskárně, přitom taky soukr. podnikání, a ještě jsem stihl i Kudlu a Štěstí.cz. Ovšem práci jsem měl vždycky na prvnim místě, jenomže mi trvala nanejvejš 2 hodiny denně i s kafem. Při nějakym termínu ovšem i 12 hodin denně plus víkend, za to ale odměny a hlavně pak zase klidně tři neděle, kdy nebylo, do čeho píchnout.
Jenomže je ještě jedna věc, a podle mě ze všeho nejdůležitější. Často výsledky tý honičky skončily v šuplíku nadřízenýho náměstka, kterej si odškrtl splněnej úkol, ale NIKDY to ani nečet, natož, že by k něčemu použil nebo postoupil vejš. Tak bych řek, že klidně takovejch 80 procent mý práce nebylo NIKDY K NIČEMU POUŽITO.
květen 04, 2023 11:00
... : Josef
Jo, Franto. Školný by prospělo jednoznačně. Bez pardónu ihned ve všech "humanitních" oborech. To by mělo probíhat výhradně na školách soukromejch, bez jakejchkoliv dotací státu. To je uplně stejný jako třeba dotovaný divadla, dotovaný filmy, atd. Každá činnost, pokud si sama na sebe nevydělá, nemá nárok na to, aby byla uměle vydržovaná ze společnejch prostředků. Když se dokáže uživit ze zdrojů soukromejch (školnýho, sponzorů, mecenášů, dobrodinců), aniž by to ovšem pro ně bylo odečitatelnou položkou daně, tak to klidně jo, ale jinak ne.
květen 04, 2023 11:31
... : Josef Kouba
75.000.000.000. Kč. tolik získají církve v letošní roce valorizaci a nikomu to nevadí.
19.000.000.000. Kč. pro seniory je obrovský problém.
------
V národním podniku PAL Kbely kde jsem byl zaměstnán jako správce rekreačního zařízení bylo vývojové oddělení. Jeden ze zaměstnanců tohoto týmu mě rozhořčeně vyprávěl že většina vynálezů na vylepšení auto škoda končí v šuplíku, ale za každý vynález obdrželi odměnu. Byl to v podniku asi nejdražší oddělení.
květen 04, 2023 23:28
... : doktor
Osobně bych rád přes plot pro pírko skočil,ale bojím se abych si nenatrl kaťátka.papapapa
květen 07, 2023 13:29
... : Petr Sysala
To přísloví ma dnes trochu jiné znění:

Dobrý komunista (patřičně fialový, nejlépe z ODS) po čemkoli cizím skočí a rozfofruje to za debility, bo nic jineho neumí.
květen 09, 2023 06:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]