O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SVATBA, ALE JAK TO DOPADNE? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 duben 2008

 Milá Kudlanko, mám problém. Vlastně ne já, ale dcera a já se tím trápím. Dcera se bude za tři týdny vdávat. Měla bych se radovat, ale je mi z toho smutno, myslím si, že dělá chybu. Problémem je její nastávající. Má vysokou školu, umí slušně anglicky, umí trochu programovat. Ale:  říká, že nemůže při práci pořád sedět, proto nechce dělat žádnou práci v kanceláři nebo u počítače, protože má prý problémy s páteří...

 

 

 

 

    Takže dělá různá pomocná zaměstnání (doručovatel, v zahradnictví, ...), která zase nevydrží dlouho dělat fyzicky. Teď je opět bez práce. Já si myslím, že hlavní problém je v něčem jiném: malá sebedůvěra, strach z odpovědnosti. Je takový "mouchysněztesimě"; dcera ho do všeho nutí. Snažila jsem se dceři domluvit, ať se svatbou počká, dokud nebude její nastávající schopen nebo ochoten dělat takovou práci, u které by trochu vydržel. Chtějí si pořídit byt, ale hypotéku nemají šanci získat .

 

    Domluvy končily jejím ječením na mě a nafouknutím se. Mám pocit, že jí to také trápí, ale nechce to přede mnou přiznat. Teď už jsem potichu, chystám svatbu, dívám se, jak se dcera řítí do problémů, i finančních, nemohu tomu zabránit a je mi smutno.

 

 

     Co mi poradíš? Jaké mají zkušenosti ostatní kudlanky a kudlánci? Poradíte mi?

 

Jana

 

 

 

Komentáře (9)add feed
Co ja vim, : Ceskymo
tak "sou takovy momenty v zivote lidskym"... Vysvetli ji svuj postoj - a pak ji nech rozbit si h*bu, pac to kazdej z nas musi udelat na svoji vlastni outratu. Bude to bolet, nejdriv tebe a pak i ji, ale s tim nic nenadelas, tak ji dej par let, nez prijde k rozumu. Hlavne ji vysvetli, ze by nemela zadny dluhy brat na sebe a ze by bylo dobry sepsat predsvatebni smlouvu, nebo jak se tomu rika - aby pak neskoncila s dluhama, ktery za celej zivot nebude schopna splatit. Ach jo!
duben 07, 2008 05:34
To se přece říká : wendy
kdo si tu hubu osobně nenabije, nepoučí se. Ona dcera je zaláskovaná a kromě toho ví, že máš recht a pro pravdu se lidé nejvíc zlobí. Takže 1 1 a malér je nasnadě. Ceskymo má pravdu s tou předsvatební smlouvu, ale oni si ti mládežníci myslí, že žádné důvody pro ni nejsou, že. Musíš ji chránit i proti její vůli...
duben 07, 2008 09:24
Jani,kromě výše uvedeného - : saffron
co kdybys svoji dceru nenásilně nasměrovala na jedny zajímavé stránky (Kudlanku) - ať si pročte pár životních zkušeností, třeba jí to donutí se zamyslet nad její budoucností i z jiné perspektivy.
duben 07, 2008 13:41
docela mi přešel po zádech mráz... : ivanka
chápu Janu i její dceru... Ach jo, ta holka si rozhodně nedá říst, už jen proto, že by musela uznat, že "máma měla ZASE pravdu!". To velice dobře znám z vlastní zkušenosti.
A jak trpký...
duben 07, 2008 14:05
Škoda, že už má dcera tak málo času. : mamča
Pomohlo by, kdyby jí nikdo násilím neotvíral oči, a ona si na to přišla sama. Takhle to bude mít komplikovanější, ale ten čumec si bohužel musí nabít sama.
Hlavně jí Jano nic nevyčítej, aby až prohlédne, měla kam si jít poplakat.
Že by toho ňoumu předělala, tomu nevěřím.
duben 07, 2008 14:58
No tak bude otcem v domácnosti. : Jarda
Půjde na rodičovskou dovolenou a zatímco žena bude honit kariéru a vydělávat, on se postará o děti a domácnost.
Na tom přeci není nic špatnýho.
Tisíce ženských to tak dělají.
Proč by měl být zrovna chlap tím živitelem rodiny?

duben 07, 2008 15:27
Dobrý nápad Jarouši, : wendy
jen jestli tuto práci v domácnosti bude moct dělat,ono to taky není žádné leháro, domácnost s miminem na plný úvazek...
duben 07, 2008 15:59
Jarda : mamča
A co bude dělat ten dotyčný chůvák, až mu děti odrostou ? Jestli teď nedokáže využívat své vzdělání a schopnosti, co potom, až mu v oboru ujede vlak ?
Leda by plodil děti až do důchodu, nebo hlídal děti na kšeft... smilies/grin.gif
duben 07, 2008 16:52
Kdo chce kam... : tippler
...ale neviděl bych to až tak tragicky. Holka je očividně akční typ (po kom to asi má?) a až jí to ten klučina podepíše na radnici, nebude se asi stačit divit. Aby nakonec v rámci prevence jednostranné zátěže organismu nedělal ráno doručovatele, přes den programátora a o víkendu zahradníka. Člověku je ho až líto smilies/wink.gif
duben 07, 2008 21:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]