O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VRAŽDA NA NILU. ŠKODA, ŽE BEZ POIROTA. PDF Tisk E-mail
Středa, 30 listopad 2022
Nebylo to přímo na Nilu a připadá mi to jak včera. Ale ono už to od úmrtí manželky a dcery Petra Kramného bude deset let. Otřáslo to tenkrát celou naší veřejností. Ze začátku to vypadalo na otravu jídlem, pak na vraždu jedem. Všechno důsledně mlžený egyptskejma vyšetřovatelema, včetně důsledný likvidace některých tělesných orgánů mrtvejch nešťastnic, takže z ostatků, který se pak dostaly do Česka, nedokázali lékaři otravu jedem ani prokázat ani vyloučit.


 


 

Pak byl, na základě nepřímejch důkazů, obviněnej Petr Kramný. Dost překvapivě z vraždy elektrickym proudem. Jedním z hlavních usvědčujících důkazů, vedoucích v r. 2016 k odsouzení na 28 let, bylo, že byl elektrikář, takže to snadno mohl zvládnout. Jak to zvládl, to jsem se nedočet. Fakt ovšem je, že bych to zvládl i já, takže mohl určitě i on. Nechci bejt moc ironickej, tady sranda končí, ale celý mi to připadá, že kdyby byl lakýrník, byl by uznanej z vraždy ředidlem C 6000.

Pak taky absolvoval nějaký výslechy na polygrafu, o výsledcích se buď nepsalo, nebo jsem to nezaregistroval. V každym případě se k vraždám nikdy nepřiznal, od začátku tvrdí, že to neudělal.

 


 

V červenci roku 2018 požádal Petr Kramný o obnovu celýho řízení. Výsledek řízení zpochybnil i spolek na podporu nezávislé justice Šalamoun, kterej podal trestní oznámení pro manipulaci s důkazy, ale neuspěl. Rozhodovat měla znova soudkyně Renata Gilová, která  ho před dvěma lety poslala do vězení. Žádost, podanou v roce 2018, ale Kramný loni stáhl (ani se mu nedivim, podjatost z toho čumí jak péro z kanape).

 

Teď podle obhájkyně nové znalecké posudky vylučují elektřinu jako příčinu smrti. Znalci  nenašli stopy po zásahu elektřinou ve vzorcích srdce. Nenašli ani průraz kůže, tedy místo, kudy elektrický proud do těla obětí vstoupil.

 

Žádostí se taky bude zabejvat jinej soudce. "Podle nové úpravy zákona se žádostí o obnovu řízení od letošního roku zabývá jiný senát," vysvětlila mluvčí soudu. 

Nejde teda právě teď o rozsudek o vině nebo nevině. Jde o přiznání možnosti novýho procesu. Fór je ovšem v tom, že kdyby nový soudní řízení bylo povoleno, muselo by bejt okamžitě anulovaný řízení původní, Petr Kramný propuštěnej a celej soud by někdy pak začal od uplnýho začátku. Osobně dost pochybuju, že by "nezávislej" soud podobnou blamáž dopustil.

 

 

 

Muj názor? Málokdy člověk vidí tak nesympatickýho chlapa. Na pivo bych s nim nešel ani zanic. 

Ale na jeho vinu bych určitě nesázel! 

Chtěl bych věřit, že pořád ještě platí: In dubio pro reo (v pochybnostech ve prospěch obviněného), teda právní zásada, která stanovuje povinnost soudu rozhodovat ve prospěch obžalovaného.

 

 

Mějte všichni fajn den

a mějme se všichni rádi.

 

 

 
Komentáře (4)add feed
... : Markéta
Spousta divných náhod i to období Ramadánu, kdy se v práci nikdo nepřetrhne, takže práce policie prý byla dost laxní. Přišlo mi to vše hodně naplánováno.
prosinec 01, 2022 07:50
... : Krakonoš
Tady s tebou, Pepo, zcela souhlasím.
prosinec 01, 2022 19:23
... : d@niela
Inu, co když se tentokrát neprokáže jeho vina?
Budou ho muset pustit?
A co se děje v tom případě, že skutečně byl ve vězení bez důkazu (nepíšu nevinně, ale stejně - odseděl si asi 7 let)?
prosinec 01, 2022 19:44
... : Krakonoš
Pokud bude jeho proces obnoven a pokud se neprokáže jeho vina, budou ho muset pustit. A von pak nejspíš - a udělal by to každej - zažaluje stát vo náhradu škody.
prosinec 02, 2022 10:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]