O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

AŤ ŽIJOU DŮCHODCI!!! (ALE ZA SVÝ) PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 říjen 2022

Tak zas parlament "projednával" důchodovou reformu. To už je takovej folklór posledních pětadvaceti let. Furt stejný kydy furt dokola. "Musíme se připravit na odchody do důchodu Husákovejch dětí". On ten mazanej Husák tušil, že špatně skončí, a tak se nám dopředu pomstil. Vymyslel kukaččí vejce, teda přímo časovanou bombu. Vychytrale a populisticky zařídil příhodný prostředí, aby mladí měli byty a tak se měli kde množit...

 

 

Taky skoro bezúročný novomanželský půjčky, finanční porodní dávky, rodičovský dovolený...

Měl tu pomstu promyšlenou do posledního puntíku. 

Nojo a co teď? Co s těma jeho kukaččíma spratkama? 

 

Vláda ví přesně:

"Zařídíme pozdější odchody do důchodů, postupně do 70. roku věku a bude vystaráno. Další bod odškrtnutej; rychle, co tam máme dál? V kantýně jsou k obědu ledvinky, ty se, pánové, nesměj jíst studený."  

 

Je to takovej eufemizmus "odchod do důchodu". Prdlajs odchod! Ne, že by ti spratci husákovi měli zajištěnou práci do toho věku a pak odešli do důchodu. Kdo by taky zaměstnával trosky, zralý do starobinců, to ne. Žádnej "odchod do důchodu", jak se tomu vznosně říká, žádný odcházení z práce do důchodu. Jde o zvýšení věku nároku na plnej důchod, což je krapet rozdíl.

 

 

Older workers 'see biggest jobs fall since 1980s' - BBC News

 

 

Když budou stařec nebo stařena vyhozeni z práce pro nezvládání, např. v 65 letech, a samozřejmě je už nikdo nezaměstná, budou pak na svuj důchod čekat ještě 5 let.

(V tomhle mám osobní zkušenost. Zhruba ve svejch 67 letech jsem začal shánět JAKOUKOLIV práci za jakýkoliv sebemenší prachy, kromě 12 hodinový manuální, klidně i ke kase do márketu. NEEXISTUJE! Pokud mi někdo chce tvrdit, že kecám, ať to zkusí).

 

I tohle vláda vyřešila snadno. Žádnej problém. Ať si ti husákovi spratci šetřej na stáří sami, ona už se inflace a zdražování o ty jejich úspory postarají. Tak jo. 

 

 

Kurnik, ještě jsem měl v palici jedno thema

a teď si na něj zaboha nemůžu vzpomenout.

Tak třeba příště.

 

Všem přeju fajn den.

 

 


Komentáře (22)add feed
... : *deeres*
Moje máma, dvě děti, odchod do starobního důchodu v třiapadesáti letech. Klidně jí mohli ještě 17 let nechat pracovat, ale to ne. Hnusnej socialismus.
říjen 13, 2022 12:52
... : Marie
Já si neumím přestavit, jak 69letý ridič autobusu zvládá jízdu v zimě? O posunutí odchodu do důchodu jedná každá vláda, ale tohle jejich bezhlavé rozhazování ze státní pokladny má k tomu nakročeno opravdu

říjen 13, 2022 14:01
... : doktor
Marie tak si přijď zajezdit MHD do Ústí a uvidíš za volantem i starší.NEJSOU LIDÍ a řidiči už vůbec.
říjen 13, 2022 14:06
... : Petr Sysala
Vláda se válí v teplejch kanclech a tam je to celkem f cajku i v těch 70-ti, tak wo co wám, kudla, gou?
To je jako jinde horší?! Kecy! Proruská propaganda, anonymně monitorovat a zapojit do dialogu, geronty jedny šedivý. Budou makat, až zase zčernají. Třeba je v hókně konečně štrejchne, a ušetříme za jeho důchod!
říjen 13, 2022 15:21
... : Bara
V Holandsku se chodi do duchodu v 67, zadny rozdil muzi - zeny, zadne roky na deti....
říjen 13, 2022 15:47
... : Jiri Bilina
Jisteze. "Husak zaridil mladym byty, aby se meli kde mnozit".
Byl to ale cipera, ten Breznevuv mistodrzici. Akorat ze me asi neznal. Jinak bych se po 10 letech v bytovem druzstvu Prukopnik (kam me rodice prihlasili a zalohu zaplatili kdyz me bylo 15) nedovedel, ze si na ten byt jeste dalsich 10 let pockam...
Mimochodem - hranice odchodu do duchodu se zvysuje ve spouste zemi, vcetne Kanady. Ba i Ruska.
A jeste jedna malickost - lide v Ceske republice se dnes dozivaji o 6 let vice, nez roce 1989. V poslednim to roce socialistickeho raje... smilies/wink.gif
Mikin
říjen 13, 2022 17:43
... : Petr Sysala
Já si na vojně našel inzerát na odpovídající místo stabilizační byt a vrátil se z vojny do nového bytu a nové práce. Jó, nebylo to zadarmo, družstevní příspěvek byl celých 30 000,- Kčs Skoro dva roční platy!
říjen 13, 2022 17:49
... : d@niela
Miki,
trochu konkrétněji:
- v kterém roce tě rodiče přihlásili, a jaký to měl být byt? Tedy jak velký, že se na něj čekalo 20 let?
A ve kterém městě?
říjen 13, 2022 17:50
... : Jiri Bilina
Danielo, byl to rok 72 a podle toho co si pamatuju melo jit o normalni novy byt v panelaku v Brne nebo v okoli. V te dobe jsem se pochopitelne zajimal i u sveho zamestnavatele, pracoval jsem coby telefoni technik u ČSD. Tam to vypadalo podobne, akorat me pani soudruzka naznacila, ze kdybych byl v KSČ...
Mikin
říjen 13, 2022 18:45
... : mamča
Takový zedník, pokrývač, kominík...v sedmdesáti na lešení nebo na střeše, to je jasná cesta do špitálu (u těch šťastnějších) a do márnice u těch ostatních.
Jo, důchodová reforma ? Způsob, jak zlikvidovat potencionální důchodce.
Jasně, v Senilátu nebo Parlamentu můžou tzv. pracovat klidně do smrti.
říjen 13, 2022 19:46
... : mia I
nemnožil jsi se Mikine, v tom bylo jádro pudla. smilies/grin.gif
říjen 13, 2022 20:15
... : d@niela
Tak to ti moc nevěřím. V té samé době jsem si sháněla byt i já, trvalo to měsíc, přihlásila jsem se do družstva na JM, zaplatila (vypůjčila si) 33 tisíc), a pak se jen chodila dívat, jak panelák roste. Za rok jsme tam bydleli.
Byla jsem redaktorka od vidim do nevidim, nestraník, ale fakticky, studovala dálkově druhou VŠ, a vychovávala pidiskřeta.
Takže v Praze.
A fakt jsem nebyla sama.
říjen 13, 2022 22:21
... : Jiri Bilina
Tak me Danielo moc never, ja ti taky nebudu moc verit. Ale jo, proc ne? Treba to bylo v Praze lepsi.
Abych byl spravedlivej - muj spolupracovnik dostal byt za pouhych 5 let. Ovsem byl zenatej, stezoval si kde jenom mohl a ten byt nakonec nebyl v Brne, ale o pekny kus dal v Tisnove.
--------------------------------
Hezky o tom zpival Wabi Danek:
Neměli jste byt a vlastně ani prachy,
prej, že ve dvou se to táhne líp,
jenže už jste tři a máma s dvěma bráchy,
starej dvoupokoják - špatnej vtip.
Tak jsme žili rok v tý supertěsný kleci,
vzteky vysušení jako troud,
potom jeden den si žena vzala věci,
další připomínky řešil soud.

-------------
Akordy snad prida Pepa NČ.
říjen 14, 2022 01:35
... : Jiri Bilina
Mas pravdu, Mio.
On v tech druzstvech (vedle protekce) vladl i jakysi bodovaci system a ja byl coby svobodny a bezdetny Brnak nekde na nule. Mlada rodina s detmi zrejme nejake ty bodiky dostala. Ale dostavali je i "obcane prospesni spolecnosti". Coz v te dobe byli (krome ruznych profesi) i kolaboranti, fizlove a clenove KSČ nebo Lidovych milici.
Reci o Husáčisku nadelujicimu mladym lidem byty ve me proste vzbudily usmev. smilies/smiley.gif
--------------------
A kdyz jsem zminil Brno - koloval tam tehdy vtip o Husakovi a Breznevovi leticich nad Leningradem a Breznev rika, ze jde o mesto - hrdinu. Górod - Gerój. Rok ho naciste oblehali, rok neexistovalo zasobovani a obyvatele nejak prezili.
Pozdeji leti nad Brnem a Husak rika: zde je nas Górod - Gerój. Uz 30 let ho nezasobujeme a furt se drzi!
Mikin
říjen 14, 2022 02:04
... : Josef
No, já jsem první byt získal od národního výboru. Když už jsem zcela vážně jednal o výměně fleku projektanta za nástup k Pozemním stavbám jako bagrista, kde bych byt měl cca do 3 měsíců, někdo mi poradil, ať dám žádost o byt ne na byťák, ale na stav. odbor, na byt vyjmutej z bytovýho fondu, s tim, že uvedení do stavu ke kolaudaci udělám svépomocí na vlastní náklady. Dopis jsem tam tehdá napsal srdceryvnej (dvě malý děti a manželka nesnášející se s mejma rodičema) a vůbec nevěřil, když mi asi po dvou tejdnech poslali nabídku. Bylo to 2 plus 1, ve starym baráku, zcela vybydlený totálně zdevastovaný po spoluobčanech, kteří přednostně dostali kvartýr v novostavbě, protože ten byt byl po jejich asi tříletym bydlení uznanej jako hygienicky závadnej (aby ne) a vyřazenej z tzv. bytovýho fondu. Tak jsem makal a asi po třech měsících zažádal o kolaudaci. Byla úspěšná. Makačka to tehdá byla dost drsná. Materiál byl, něco se dalo i ukrást, to bylo v poho. Ale strašně chybělo pořádný nářadí. Vono např. dělat dvě díry do obvodový zdi asi metr tlustý, pro wawky, a mít jen dva majzíky a palici, to skutečně dalo zahulit. A bylo toho daleko víc, třeba jen sehnat na půjčení třínožku a řezací závitovou hlavu na trubky. Jó dneska, to se to rekonstruuje, to je přímo za odměnu!
Ale tím jsem se teda nestal bagristou. Mohl jsem to třeba dotáhnout i na hrdinu socialistický práce. Teď si to vyčítám a aspoň se utěšuju, že jako vedoucí Brigády socialistický práce jsem dopomohl kolektivu k získání hrdýho titulu.
říjen 14, 2022 07:24
... : Jiri Bilina
Skoda, ze jsi Josefe neznal soudruzku Kelblovou z OPBH o ktere zpival Ivan Mladek.
Kelblová z OPBH mistrovi ČSAO
Dá do bytu PVC a teplou H2O.
Vystavené na LVT PVC však přiveze
Skladníkovi DKP šofér V3S.
Všechno dopadne OK za lístky na FOK,
šofér ČSAD má o Schumanna zájem.
Mistr od ČSAO známou má na PKO,
Její bratr v OÚNZ dělá sestřičku.
V OÚNZ na WC mistr chytil TBC,
Musí na RTG, EKG a EEG.
Spojení ČSAO-ČVUT-OPBH-
-ČSAD-FOK přerušilo se.

říjen 14, 2022 08:03
... : *deeres*
Mohu mluvit jenom za Prahu. Získat nájemní byt od byťáku, to bylo opravdu pro normálního smrtelníka nemožný. Takové byty byly pro cikány, třeba až že Slovenska.
Ale šlo to jinak, v šedesátkách se stavěly podnikové byty. Třeba Jižní Město, tam je každý druhý bývalý čekáďák, nahoře v Tróji mají bývalé podnikové byty zase lidé z Metrostavu...... Samozřejmě jsou to králíkárny,co v nich dnes byty stojí nějaký ten milion.

říjen 14, 2022 09:47
... : Josef Kouba
Velice by mne zajímalo jak dlouho a jaké procento důchodců by skromně žilo bez státního důchodu?.
Dříve bylo obvyklé o své rodiče se postarat.

říjen 15, 2022 08:22
... : *deeres*
Moc jich nebude. Mladí se mají co ohánět, aby uživili sebe, děti, hypotéku a v mnoha případech i nezbytné auto a teď by se jim na krk pověsili ještě staří rodiče. Než tohle, tak raději si hodit mašli. Osobně bych přehodnotila eutanazii.

říjen 15, 2022 09:13
... : Josef
Jules Verne: Tajuplný ostrov a návod na penzijní reformu:

"Stoupáme?" "Ne! Naopak! Klesáme!" "Je to ještě horší, pane Smithi! Padáme!" "Proboha! Vyhoďte přítěž!" ..............
říjen 15, 2022 10:16
... : Josef Kouba
Penzisté byli vládou očkovaní, aby se radostně dožili 100 let. Jsem v šoku. Ach ta láska.


říjen 15, 2022 10:23
... : Josef
Já jsem, Pepane, klidnej. Fiala vyslal signál, že nenechá nikoho padnout.
říjen 15, 2022 10:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]