O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SEKTY A JEJICH "UVĚZNĚNÍ" PDF Tisk E-mail
Pátek, 04 duben 2008

 Dobrý den, mám veliký problém s lidmi, na kterých mi moc záleží a rád bych věděl, jak jim pomoci. Tímto způsobem bych rád došel k řešení naší situace, pakliže to je možné. Ve svém rodném městě mám pár přátel ještě z dětství. Můj velice dobrý kamarád bydlí se svou ženou a dvěma dětmi v domě, který je propojen s domem, kde bydlí i jeho rodiče s jeho bratrem.

 

 

 

 

     Všichni jsou zasaženi sektou a jejich duchovním vůdcem. Zatím jsem neměl snahu toto řešit z důvodu, že se vše zdálo být v pořádku a celou dobu vypadali šťastní. Bohužel, jak se to časem stává, tak můj kamarád i s ženou prohlédli snahu onoho duchovního vůdce, který se snaží pouze zmanipulovat své stádo ke svému osobnímu prospěchu. Když mluvím s kamarádem, je jednoznačné, že u tohoto spolku  jsou veškeré rysy  náboženské sekty.

 

      Problém ale nastal, když se kamarád i se ženou  rozhodli od sekty odloučit a tudíž jsou teď pro ně velkými nepřáteli a posedlými ďáblem. Z toho vyplývá veškeré chování jejich vlastní rodiny vůči nim ... Veškerý klid rodinného krbu, který tam dříve býval, je pryč a jakákoliv příznivá a milá komunikace je pryč také.

 

     Jakým způsobem docílit, aby i ostatní z této dříve dokonalé rodiny procitli a zbavili se člověka, který je zneužívá (jako další spoustu lidí)? Jakým způsobem docílit (bez toho, aby se můj přítel se ženou nestali ještě horšími v očích jejich vlastní rodiny) zase normálního vztahu? Mimo jiné - jde tady i o finanční částky, které jsou jejich duchovnímu vůdci odevzdávány, což je dle mě naprosto nezákonné a neetické. Lidé postižení touto sektou ani nesmějí mít vlastní názor. Bohužel,  oni to ale vidí jako svou cestu, a vše ostatní je pro ně špatné, ale vím, že tak už to u sekt bývá. Vím, že sám nedocílím navrácení členů této sekty do reálného života.

 

     Moc rád bych kamarádovi a jeho rodině pomohl, ale netuším jak. Existuje nějaká poradna nebo spolek, který se zabývá právě rozvrácením takovýchto sekt? Vidím, jaké trápení to vneslo do domova mého kamaráda. Chovají se k nim velmi zle, už je ani neobejmou k narozeninám, svátkům... atd..

 

 

Děkuji za radu, Tom

 

 

 

Komentáře (9)add feed
doporučuji : psquare
sehnat si knihu Nová náboženská hnutí a jak jim porozumět od Zdeňka Vojtíška. Velmi dobře napsaná přehledná kniha, kde jsou mimo jiné i doporučení, jak se chovat k lidem kolem sekt.
duben 04, 2008 16:58
Nevím o jakou sektu se jedná, : Mirabelka
ale možná byste mohl načerpat nějaké informace na nezávislém foru bývalých Svědků Jehovových. Dejte si do googlu "strážná věž" a hned ten první odkaz, to jsou oni. Hodně mi to pomohlo, protože máme SJ v rodině a občas to na mě "zkoušeli" smilies/angry.gif
duben 04, 2008 17:12
Neporadím,jak vymanit členy rodiny, : skaz
to snad ani nejde.Tvým přátelům bych poradila odstěhovat se hodně daleko a doufat,že i zbytek rodiny to pochopí.Víš Tome,na toto existuje jedno pravidlo - na pomoc musí být dva - ten,co pomoc nabízí a druhý,který ji chce přijmout.Jiná možnost není.Bohužel.
duben 04, 2008 21:19
Odstehovani? : Tom
Problem je ale i ve financni situaci kamarada ktera neni nejlepsi takze neni mozne odejit a koupit si nekde neco jineho. Samozrejme tuto variantu jsme probirali bohuzel jsme museli uznat ze to proste nejde.
Neexistuje nejaka skupina lidi co takoveto sekty rozvraci? Verim ze by na tom slo udelat slusne podnikani. Prijit vstoupit do sekty a proste dokazat ze tato sekta je jen vymysl duchovniho vudce a dokazat to pred jeho lidmi. Osobne jsem i nad touto variantou premyslel ale nemam dopstatek zkusenosti s nabozenstvim jako takovym.
duben 06, 2008 09:17
Tome, : skaz
jenom pokus - nenapsal si,co je to za sektu,jaká mají pravidla,zákony.Není tam něco,co by bylo v rozporu se zákonem? Něco,co by odporovalo našemu právnímu řádu? Něco,čeho by se mohl chytit právník? Víš,představa rozvracečů sekt asi není reálná,hledejte skulinku v jejich rozporu s právem.Víc nevymyslím.
duben 06, 2008 22:17
Řídit se podle návodu z výše uvedených knih je dobrá rada : wendy
tedy pokud jsou vůdci také sečtělí a ovečky v jeho stádečku dostatečně zblbé, bude to šichta...osobně dost dobře neumím pochopit lidi, kteří se k nim dají. Vlastně umím si představit podmínky, které je tam dostanou. Musejí být v problému, psychicky labilní, ovlivnitelní, nezralí, něco z toho určitě. A po těch sektáři jdou. Nezávidím nikomu, jehož blízcí jsou zagitováni. Určitě to bude chtít odborníka jako zdatného protihráče !!!
duben 07, 2008 08:18
V rozporu se zakonem : Tom
Bohuzel nevim co ej a co neni v rozporu se zakonem. V teto oblasti opravdu zbehly nejsem. Jen vim ze na pozadani sami z vlastni vule prospivaji nemalymi castkami na jejich duchovniho vudce v radech desetitisic. A to mluvim jen o tom co se doneslo ke me. Pravdepodobne jde o tyto castky ode vsech jeho ovecek. Jak se jmenuje? Muj nazor je ze nemaji nazev sekty jako takove. Kdo muze rict co je protizakonne a co neni?
duben 09, 2008 09:35
Zažili jsme něco podobného : Monika
Asi sedm let jsme s manželem taky patřili k jedné sektě. Před rokem jsme odešli a zažíváme něco podobného.Ztratili jsme některé přátelé,kteří byli takto zmanipulováni a manželova sestra s námi taky přerušila vztahy. Nepustí k nám své děti ani na oslavu narozenin našich dětí. Myslím,že hodně záleží na tom,jak moc člověk propadne danému učení a uvěří v neomylnost a Boží vyvolení vůdce. Já jsem až tak velký fanda nebyla, ale s manželem to bylo horší. Trvalo rok, než se nám podařilo od tama dostat a myslím, že bude ještě dlouho trvat, než budeme zcela v pořádku. Taky mi je hodně líto přátel,kteří tam zůstali a hlavně jejich dětí, ale obávám se,že není v mojí moci jim pomoct. Určitě není možné je přesvědčit nějakými rozumnými argumenty. Nejlepší je asi opravdu se odstěhovat a snažit se zapomenout. Na rodinu se samozřejmě zapomenout nedá, ale nemá smysl se trápit. Z právního hlediska je těžko něco najít, a i kdyby bylo, členy sekt takové důkazy málokdy zajímají.Takže člověku nakonec stejně nezbývá nic jiného než doufat.
duben 12, 2008 02:16
Hledám pomoc při.... : Petr ( os prevence )
Přeji Vám, krásný den. Naše sdružení pořádá tématické osvětové večery pro mládež a na říjen bychom chtěli udělat téma "Sekty a Sektářství"...prosím znáteli jakoukoliv organizaci či jednotlivce, který se touto tématikou zabývá a měl by chuť na toto téma diskutovat s mládeží prosím at nás kontaktuje. Děkuji. Petr Mrázik ( vše posdstatné včetně kontaktů naleznete na www.prevenceos.ic.cz )
červenec 06, 2008 16:54
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]