O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POUŽÍVÁTE TIK_TOK? PDF Tisk E-mail
Pátek, 30 září 2022
The furor over TikTok is about something much bigger.TikTok, sociální síť pro vytváření a sdílení krátkých videí, každý měsíc používá na 800 milionů lidí a jeho uživatelská základna roste rychleji než Instagram i všechny jiné sociální sítě. V době nástupu na globální trh nadchnul především svou jednoduchostí a přístupností. Přestože se řada gigantů snažila konkurovat podobnými aplikacemi, nepodařilo se jim TikTok porazit a ten je nyní jednou z nejstahovanějších aplikací vůbec.

 

 

 

 

TikTok, vlastní a vyvíjí čínská firma ByteDance, konkrétně jeho tvůrce Čang I-ming.

Pětatřicetiletý Číňan firmu založil v roce 2012 a ta od té doby zažila raketový růst.

Dnes je její hodnota odhadována na 75 miliard dolarů.

 

Seznamte se: čínský miliardář a stvořitel TikToku Čang I-ming - Forbes

 

 

Ovšem pro své uživatele představuje TikTok obrovské bezpečnostní riziko. Evropský sbor pro ochranu údajů kvůli této nebezpečné sociální síti zřídil pracovní skupinu, která má prověřit zásady a postupy TikToku při zpracování osobních dat. Existují totiž důkazy, že soukromá data milionů uživatelů míří přímo do Číny.

Pokud tedy TikTok používáte, dodržujte základní pravidla bezpečnosti na internetu.

Nesdílejte příliš osobní informace a komunikujte výhradně s uživateli, kteří jsou ověření. Na síti také funguje řada podvodných účtů, které mohou být velmi nebezpečné pro uživatele jak kvůli sdílenému obsahu, tak kvůli minimální ochraně osobních údajů.

              Je přeložen do 75 jazyků a existuje i česká jazyková verze.

              TikTok byl 2. nejstahovanější aplikací v roce 2019 (738 milionů stažení).

              Celkem si TikTok nainstalovaly 2 miliardy uživatelů.

 

 

Sociální síť TikTok ovládla Generace Z a mileniály. Hranice pro vstup do sociální sítě je 16 let, zejména kvůli možnosti prohlížet obsahy, které nejsou určené nižším věkovým kategoriím – ty však bývají vybaveny minimální ochranou. Společnost, která TikTok vlastní, již několikrát čelila soudu v několika zemích kvůli nevhodnému obsahu.

TikTok bude vyšetřován z možného ukládání osobních dat – Letem světem Applem

 

 

Lékaři po celém světě za poslední rok zaznamenali u dospívajících dětí rapidní nárůst úzkosti, deprese a tikových poruch. Domnívají se, že za to s největší pravděpodobností může nesmírně populární mobilní aplikace a sociální síť pro vytváření a sdílení krátkých videí TikTok. Ačkoli neexistují žádné oficiální studie ani údaje o počtu pacientů, u kterých se tiky vyskytly, někteří odborníci uvedli, že od pandemie, která měla za následek velký nárůst popularity TikToku, se u dospívajících pacientů rozšířili tiky a Touretteův syndrom na desetinásobek.

 

 

 

Rise of the five-year-old 'TikTots' - BBC News

 

 

 

Bylo také zjištěno, že se u mladých dívek projevuje diagnóza v daleko větší míře než u chlapců. Lékaři doporučují všem rodičům, aby kontrolovali své ratolesti a dohlíželi na to, kolik času stráví na sociálních sítích. Nejen TikTok ale způsobuje u mladých dívek úzkosti a deprese, které můžou vést až k Tourreteovu syndromu, který se vyznačuje jednoduchými nebo komplexními motorickými a hlasovými tiky. Problém pramení ze všech sociálních sítí včetně Instagramu, který je mezi lidmi taktéž oblíbeným.

 

V České republice ho používá 1,4 milionů lidí

(dle agentury Httpool, která je v přímé spolupráci s TikTokem).

 

Pěknej průšvih, co?

d@niela

 

 

Komentáře (9)add feed
... : Josef
Jelikož o podobných vymoženostech nemám ani ponětí, nemůžu reagovat.
září 30, 2022 08:27
... : Jiri Bilina
Ja pomerne malo. Vetsinou jen kdyz me nekdo posle nejaky zajimavy odkaz.
Ale u hodne mladych to popularni byt musi. Pamatuji na ten zertik, kdy Donaldu Trumpovi "vyprodali" celou halu a on pak recnil k poloprazdnym ochozum.
Podle svych byvalych spolupracovniku kvuli tomu pan oligarcha strasne zuril. smilies/smiley.gif
Mikin
září 30, 2022 09:15
... : *deeres*
Až omladině nějací teroristé odprásknou kabely pod hladinou moří a oceánů, jako se to stalo s plynovody, tak se asi hromadně picnou.
září 30, 2022 12:49
... : doktor
No,slyším o tom poprvé a stačí mi to.Hezký den.
září 30, 2022 14:11
... : Krakonoš
Používám tikťak pouze na to, abych se tak jednou za půl roku podíval, co psychopatka Yngland Hrušková valí do makovic nebohejm dětem. To, co se na jejím profilu vodehrává, hraniči podle mýho s nějakou trestnou činností (a pochybuju, že by to procházelo chlapovi). Mít menší než dospělý děti, hodně si vohlídám, aby na tohle mentální porno na svejch toulkách internetem spolu s vostatním nechutný vobsahem nenarazily. smilies/wink.gif
říjen 01, 2022 14:54
... : Iris
Krakonoši, tedy ta Hrušková, to je dílo. To ona myslí vážně? Nebo je blázen? Já ji neznala a neznám. Ale podívala jsem se i na komentáře lidí pod jejími kreacemi a oni se tomu nediví... A ona se obrací k dětem jako proč? Z jakého důvodu je přivádí do rozpaků, ona je kantorka? Nebo nějaká novodobá Štěpánka ? No, musím se ještě dovzdělat.
Promiň, že jsem to na tebe vychrlila, nemůžeš za to smilies/grin.gif
Tik Ťok se ke mně dostává jen sporadicky, to když má někdo pocit, že je něco velice vtipné a snaží se se mnou podělit.
říjen 01, 2022 19:36
... : Petr Sysala
Debilizace světa pokračuje mílovými kroky ...
Jak 100hoven?
Pěkné ráno všem a všude
říjen 02, 2022 08:54
... : Krakonoš
Jo, Iris, to nic. Ta paní je sestrou Evy Hruškové (Popelky z filmu z r. 1969). Pokoušela se (řekl bych spíš neúspěšně) prorazit v šoubyznysu jako zpěvačka, po 89. žila v cizině a tady se o ní nikdo nezajímal. Živila a živí se jako učitelka zpěvu, po návratu do Čech v r. 2013 se nejspíš "radikalizovala" (jak se tak hezky poslední roky říká tomu, že nějakýmu frustrovanýmu jedinci definitivně přeskočí) a začala se mimo jiný věnovat migrantům z třetího světa. Pohybovala se na ruzných antimigačních a později i anticovidových demonstracích. V roce 2018 vykřikovala cosi o svojí prezidentský kandidatuře. A protože patrně dokázala rozpoznat, že mezi dospělejma příčetnejma jedincema ji nikdo nemůže brát vážně, zaměřila svoji pozornost primárně na děti (patrně v naději, že si tak vychová svoje budoucí fans a následníky), takže se stala tiktokovou "influencerkou". Všiml jsem si, že opravdu inteligentní dítě aspoň tak dvanáctiletý ji většinou dokáže prokouknout, ale i tak si myslím, že je pro dětskej svět docela nebezpečná.
říjen 02, 2022 16:49
... : Iris
Krakonoši díky za upřesnění, tak tedy sestra Popelky, kterou jsem jako malá zbožňovala, to mě překvapilo smilies/smiley.gif
říjen 03, 2022 10:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]