O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VOLTE NÁS, MY UMÍME HEZČÍ SLIBY! PDF Tisk E-mail
Pátek, 23 září 2022
NO - NEBERTE TO ...  Snížíme poplatky za elektřinu! Prosadíme levnější odpadky za popelnice! Prosadíme pořádek! Čisté a bezpečné ulice! Zeleň místo betonu! Konec developerů! Zavedeme kluby pro seniory! Opravíme všechny chodníky! Usilujeme o právní stát! O odstranění zbytečné byrokracie! Zpřísníme tresty za korupci u veřejných činitelů! Prosadíme rozvíjení zahrádkářských osad! Metro zdarma! Parkování lehce a kdekoliv! Zvýšíme kapacitu základních a mateřských škol! Zajistíme dostatek praktických lékařů!

 

 

 

 

Škoda, že nemám obyčejná kamna. Na uhlí, dříví, na klacky z lesa – a na papír. Co já tu mám těch „předvolebních tiskovin“, s tolika sliby, že by fakt jen třetina z nich, pokud by se  změnily v činy, dokazály nám o hodně zpříjemnit život.

 

Jenže – čirou náhodou jsem vyhrabala v jedné škatuli se skleničkami propagační materiály od nějakých bůhvíjak starých voleb. A ejhle – kdyby se opravily jen nějaké chybky – čeština se přeci vyvíjí – a změnila jména hlavních herců, mohlo by se to obtisknout a rozdávat i dnes.

 

Nějak jsem z toho všeho fakt otrávená, a ani se mi nechce moc mluvit s některými lidmi.

Například s těmi, co jsem dnes ráno potkala:

 

Kousek před jedním hřištěm stálo auto zdejších úpravců zeleně a dvě sličné žínky tam zametaly prostor cca 10 x 10 metrů. I z okrajů chodníku odstranily přerostrlé drny… A pak se tam u toho vyfotili. Nasedly a zase odjely.

Nojo, Budou to moci dát do svých novin, jak jsou "jejich" lidé pracovití.

 

Co na tom, že ty dvě dámy byly jednoznačně úřednice, že ten plac se od doby, kdy se tam vyšlapal, nikdy nezametal. Ale činnost je vykázaná, a náležitě zdokumentovaná.

Mj. myslím, že k volbám by měli chodit především mladí.

 

Ti si totiž nemají co pamatovat.

Ti zažili jen několikero voleb.

Ti ještě mohou věřit.

 

Skeptická d@niela

 

 

Komentáře (23)add feed
... : Lenka1
Ahoj, Dani.

jen technická - máš v mejlu to, cos chtěla. Píšu ti to sem, kdybys náhodou mejl přehlídla.
září 23, 2022 11:33
... : Josef
Nevim proč, asi tim neumělym psacim písmem jsem na první mrknutí podpis čet "Sklerotická ...". To jako sorry, hned dalšim mrknutím jsem si to v palici narovnal.
A ty volby? To se zejtra uvi. Osobně jsem přesvědčenej, že na úrovni obcí, městskejch částí, magistrátů, se nestane vůbec nic, ale lautr nic. Jen nějaká ta výměna stráží. Dokud nedojde na celostátní stranický koryta, je uplná blbost, naivně očekávat něco dobrýho.
O nejzbytečnější instituci, nazvaný vznostně Senát, už nemám ani nejmenší iluzi. Když ovšem ve starym Římě mohli mít senátorem koně, proč bysme u nás neměli mít třeba ... (jiný živočichy)? A jedinou jistotou je, že budem mít.
září 23, 2022 12:15
... : andrea
souhlas.
v podstatě se jen vyhodí zase určitý obnos peněz.
Škatulata hejbejte se.
září 23, 2022 13:05
... : Jiri Bilina
to jsi me skepticka Danielo pripomnela jednu znamou zijici v Americe, ktera me pred lety rekla, ze kdyby Donald Trump splnil jen desetinu toho co slibuje, melo by cenu ho volit.
Zeptal jsem se ji, zda tedy automaticky voli tu nejvetsi "slibotechnu" a ona neodpovedela...
U me maji mnohem vetsi kredit politici, kteri zacali na mistni urovni. Chodil jsem kdysi obcas na pivo s mistnim ucitelem matematiky. Ten delal mistnim detem fotbaloveho trenera, staral se o stavbu hriste i nejruznejsi problemy okolo infrastruktury. Dnes nam zde dela premiera.
Komu naopak moc neverim jsou milionari, kteri se diky penezum nas*ali primo do vedoucich pozic. Vetsinou se z nich vyklubou zlodejsti oligarchove, kterym se zachtelo jeste vetsi moci.
Co se horni komory parlamentu (Senatu) tyce, tak jeho vyznam by mel byt snad kazdemu svepravnemu volici jasny. smilies/undecided.gif
Mikin
září 23, 2022 16:49
... : Josef
Dyť píšu, že význam senátu je mi jasnej.
září 23, 2022 17:10
... : Jiri Bilina
To pises, ale podle vseho tomu tak neni.
Mikin
září 23, 2022 18:36
... : Jiri Bilina
Perfektni, Milo. smilies/cheesy.gif
--------------------
Me dnes kamarad poslal tohle:
Nejvetsi prusvih dneska je, ze stary pilot poslal letadlo vyvrtkou k zemi a pasazeri nadavaji novemu pilotovi, ze se z ni snazi letadlo dostat.

září 24, 2022 17:15
... : Iris
Milo, dopadli jste podle Tvého očekávání? U nás modrá 41,8%, bývalo i přes padesát, ale dobré smilies/smiley.gif
září 24, 2022 17:51
... : mila1
U nás se ANO ani SPD nepokoušeli kandidovat. Tady mají prostě dlouhodobě smůlu. Volby dopadly podle mého očekávání.
září 24, 2022 18:39
... : Iris
Milo, tak fajn, mám za Tebe radost. My jsme tady v tom zaprášeném kraji taková anomálie smilies/smiley.gif Doufám, že nám to bude šlapat pořád dobře, jako dosud.
září 24, 2022 18:58
... : Krakonoš
U nás taky dobrý. A vlastně se mi pozdávají výsledky napříč republikou. Přecejen lidí, co se dají jednoduše vystrašit nebo koupit, je v populaci trochu menší procento, než by se zdálo při četbě diskusí na internetu. Samozřejmě jsou výjimky, jako třeba dnes již slavná obec Osvětimany, ale co už... Řekl bych, že třeba na jihu Itálie bude takovejch obcí plno. Tak ještě uvidíme, jak dopadne druhá kolo senátních, ale ani tam by to nemuselo bejt úplně špatný. Tak vás moc zdravím! smilies/smiley.gif
září 24, 2022 23:28
... : Jiri Bilina
Takze zadne (nekterymi tvory touzebne ocekavane) referendum, nasledovane rudohnedym prevratem. Ale pomerne normalni, komunalni volby.
Tož to jo. smilies/smiley.gif
Mikin
září 25, 2022 06:49
... : Krakonoš
A tak možná to i trochu referendum bylo. Jenom nedopadlo tak, jak si tvorové přáli smilies/cheesy.gif.
ANO mělo v r. 2018 2,25% zastupitelů, v r. 2022 2,09%
SPD mělo v r. 2018 0,22% zastupitelů, v r. 2022 0,53%
Skutečnost je taková, že v těchto volbách vítězili především nezávislí kandidáti a jejich sdružení. A že většina lidí volila skutečně pro obec, nikoli proti nějaký partaji. Koneckonců třeba v Ostravě jsou s tamní vládou ANO v koalici s ODS spokojení a lokální politiky ANO tam chválí i lidi, kteří se fakt těší (v této zemi nejspíš marně), až půjde agent do tepláků. A to je naproto v pořádku, o tom komunální politika je.
Mezi námi, kdyby byl Babiš skutečnej stratég a nikoli egomaniak, dávno, hned jak jeho kauzy začaly, se ze špičky ANO stáhl, dosadil tam někoho z loajálních demagogů (Havlíček, vynikající rétor, kterej prodá jakoukoli blbost za svatou pravdu), který by ovládal z pozadí, a ANO v posledních parlametních volbách drtivě vyhrálo, tím jsem si jistej. Jenže von si nemůže pomoct a bojí se pustit opratě, že by mu jeho hračku mohl někdo sebrat. Tihle diktátorci jsou všichni stejní - nevěří ani svýmu nejbližšímu okolí.
září 25, 2022 10:18
... : Josef
Se ti divim, Krkonoši, že tě baví, furt se ztrapňovat až neuvěřitelnejma blábolama.
září 25, 2022 10:49
... : mila1
Já jsem moc ráda, že lidi nepodlehli falešným slibům estébáka a Okamůry a že volili s rozumem. Je jasné, že v hodně případech volili sdružení nezávislých kandidátů, kteří se ve vedení města osvědčili. Myslím, že i pro vládnoucí současnou koalici jsou tyhle volby důkazem, že to dělají dobře. Zdědili po estébákovi prázdnou státní pokladnu, vysoký dluh, přišla válka v Ukrajině, zdražování energií a pořád tu ještě je covid. Takže podmínky neskutečně těžké.
K tomu zdražování energií - moje zkušenost. Beru plyn od Innogy a elektřinu od ČEZu. Takhle jsme si to s mámou kdysi nastavily a zatím jsem nezměnila. Plynem topím a ohřívám vodu. ELektřinou vařím, svítím atd. U plynu jsme měla fixaci do května 2022. Jsem docela lajdák, tak jsem se o to nejak nestarala a včera jsem si s hrůzou uvědomila, že asi jedu podle nových cen a vyděsilo mne to. Zavolala jsem na linku Innogy a tam mi řekli, že mám prolongovanou fixaci do roku 2024. Takže jsem se zase vyděsila, ale pak porovnala cenu plynu, kterou mi teď účtují s tou, kterou jsem měla do května 2022, čekala jsem ty desetinásobky či co a ejhe, cena je zhruba 1,5 krát vyšši, což mi nejpřijde tak hrozné. Pochopitelně jsem letos připravena víc topit dřevem, takže ten nárůst, co za plyn zaplatím, nebude taková raketa, jak nás pořád dokola straší.
září 25, 2022 11:39
... : doktor
Dani i ostatní: Sliby chyby ,nechte si dodavatele,který je zárukou spolehlivosti .A to jsou jen dva.
září 25, 2022 14:34
... : Krakonoš
A tebe, Josef? smilies/grin.gif
září 25, 2022 14:42
... : Krakonoš
Ono je to, Mílo, totiž tak, že veškerej ten humbuk a strach, živenej médii úplně nade všecky meze, se týká výhradně obav z budoucnosti, nikoli reálný situace. Snažím se celý ty tejdny, co se tady i jinde vedou hádky o "Fialovu drahotu", najít někoho mezi svejma příbuznejma, kamarádama, známejma, jejich rodičema v důchodu, kdo by fakt nezvládal nějakej dramatickej nárůst cen. Nenašel jsem zatím ani jednoho. Všichni odpovídají stejně - "já jsem v pohodě" (a ty, co jsou proti současný vládě, hned dodávají - "ale kdoví jak dlouho, a někdo jinej by jistě mohl bejt v průseru..."). Jediný drama, co se zatím vodehrálo, byly ty krachy nejrůznějších "alternativních dodavatelů", což jaksi nijak nesouvisí se současnou vládou a běží to už nějakej ten rok. Kolenovrti, co si mysleli, že vyzrajou na ČEZ, se vrhli do neznáma, podepsali nesmyslný smlouvy a pak se nestačili divit. Chovali se tak v době, kdy elektrika od ČEZu byla trapně levná a nejvíc se dalo ušetřit prostě tím, že přestanu plejtvat a ne že podepíšu papír prvnímu šmejdovi, kterej mi zazvoní u dveří. Moji rodiče, důchodci, voliči ANO a komoušů, tedy rozhodně žádní přátelé současný vlády, vytápějí, vaří a vodu hřejou plynem, mi na můj dotaz, jestli nemaj jakejkoli problém, řekli, že jsou úplně v pohodě a hospodařej s přebytkem, že až bude zle, daj vědět.

Ale debilní novináři přikládají denně pod kotel, a tak se dočítáme nesmyslný informace o tom, kam vyskočila elektrika na burze (no to je mi úplně u zadele, protože dneska je někde, zejtra na 50%, tyhle pohyby na mojí fakturu nemají sebemenší vliv), hluboký lidský příběhy o prapodivnejch samoživitelkách (5 harantů každý s jiným fotrem, ale samozřejmě ani kačka alimentů a bůůůů - já asi nevyjdu) a ještě podivnějších důchodkyních ("Mám 7000 penzi a náklady na bydlení 4,5k, z toho, co mi zbude, se nedá ani jíst..." No a pak se ukáže, že má dvě dospělý děti, pracující, a voni mámě ani nevyběhaj příspěvek na bydlení, ani jí nemůžou poslat každej třeba 2k měsíčně ze svýho rodinnýho rozpočtu, protože je přece hlad a bída.... no a za chvíli se člověk dozví, že né, že voni bábě pomoc nabídli, ale bába hrdě vodmítla, aby mohla plakat do rádia). A tak dál a tak dál. Místo aby raději lidem vysvětlovali, kde a na jaký dávky mají nárok, když vopravdu nevycházej. No a výsledkem týhle hysterie je, že se vláda pokaká a vymyslí "zastropování", což znamená, že z veřejnejch peněz zadotujeme taky rozežrance s vytápěnejma bazénama a třema zahraničníma dovolenejma ročně... Prostě je to celý na palici. Kdyby začalo bejt fakt zle, nikoli jen virtuálně, jsme nejspíš totálně v pdeli. Bez vohledu na to, kterej tatrman bude zrovna premiérovat a superministrovat. smilies/wink.gif
září 25, 2022 15:07
... : Iris
Milo ahoj - jo, Innogy, ČEZ a Česká spořitelna, jsem také konzervativní a věrná. smilies/wink.gif
A zatím v pohodě. Každý, s kým se já znám a bavím, si dělá maximálně srandu z toho, že začne plést svetry, ale dramata se nekonají. Jo, je krize a nějakou dobu ještě bude. Kdoví, co se může ještě přihodit nečekaně a dramaticky. Ale hysterie teď, je uměle vyvolávaná a živená.

Krakonoši, také tě zdravím, jsem ráda, že sis zase s námi přišel zablábolit, mám tě ráda. A souhlasím s tím mediálním přitápěním smilies/wink.gif
září 25, 2022 15:44
... : Jiri Bilina
Obema damam i Krakonosovi dekuji za info. Skoda, ze Josef to zklamani dusevne nevydrzel...
Moji pratele v Cesku to vidi podobne jako vy. Jeden me napsal, ze se to asi se strasenim nema prehanet a ze prave v tom udelali siritele paniky nejspis chybu.
---------------------
Nam se zde na severu tyhle veci zatim vyhybaji. Benzin i dalsi potreby sice zdrazily, ale diky tomu ze ma Yukon nezavislou elektrickou sit ktera jede prevazne na hydro a LNG nebo naftu pouziva jen ve spickach, cena se nemeni. A povoleni na tezbu palivoveho dreva mame zdarma...
Mikin

září 25, 2022 19:49
... : Krakonoš
Ahoj Iris, taky tě moc zdravím, taky tě mám rád smilies/smiley.gif. Děsí mě "bystrost" mejch spoluvobčanů, včera vyšel článek vo tom, že by měl bejt stanovenej nějakej horní limit spotřeby, který se ono zastropování ceny bude tejkat. Zaradoval jsem se, že nakonec bysme nemuseli dotovat nejrůznějším osvětimanskejm a jinejm šíbrům jejich vyhřívaný bazény a prkýnka v kadiboudách, leč radost mě přešla po rozkliknutí třítisícový "diskuse" pod článkem. Tam ti, kterejch se to netýká, ječej něco vo podrazu a že umřou, ti, kdož volili SPD ANO, ječí vo tom, že byli ve volbách podvedený a trvají na zastropování cen veškerý spotřeby každýho i sebebohatšího vobčana naší blbostí zmučený a zmítaný země. A to nemluvím vo tom, že až vyjde další článek s informací, kolik tahle sranda bude státní kasu stát, budou ti samí zase vřeštět, že nás "pětikolka" zadlužuje, aniž by pochopili, že nás zadlužuje jen a pouze kvůli jejich vřískotu, k veký nelibosti nás, kdo jsme byli vychovaný v tom, že se vo sebe a vo svoje blízký máme postarat především my sami. Člověk na to čumí z votevřenou hubou a říká si zas a znova, že to vševobecný volební právo pro jakkoli tupýho prosťáčka těsně nad pásmem debility bude nejspíš systémová chyba. smilies/wink.gif
září 26, 2022 09:23
... : Josef
A to pásmo debility určuješ jako ty? Zvonka to tak naozaj vyserá. Třeba, kdyby ses více učil, mohl ses s vodevřenou hubou dostat i nad pásmo.
září 27, 2022 11:18
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]