O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DVA DOTAZY, NA KTERÉ JSEM NENALEZLA ODPOVĚĎ PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 22 září 2022
Ne, strejda Google mne poslal do háje nejčernějšího a nejhlubšího. Takže k němu mne už neposílejte. Mám dva relativně nesložité dotazy, ale nikde jsem nenalezla inštytuci, která by mi je zodpovědně a s konečnou platností vysvětlila. Jeden se týká činnosti a vztahu k pacientům od praktického lékaře, druhý je zas z oboru životního prostředí. Tedy - spíš než co jiného, je to z oboru: "Koukejte honem začít, ať ty prachy ještě užijem!" Do voleb jsou už jen hodiny a minuty...

 

 

Tak nejprve ten první dotaz:

 

  • může lékař delší přednáškou pacientovi  předkládat své přesvědčení, že "za všechno můžou černé myšlenky, neberte léky,  a už vůbec se nenechávejte očkovat!  Neskutečně si ubližujete! Myslete pozitivně!!" (A to místo vystavení žádanky do laboratoře, poslání pacienta ke specialistovi, atd.)

 

  • stane-li se, že pacientovi dojde lék od specialisty (lék, který pacient bere už dlouhou dobu a praktik o tom celou tu dobu ví), může praktik jen sdělit, že on mu recept na tento lék nevystaví, ať se obrátí na pojišťovnu.  Tj. v konkrétním případě specialista-psychiatr během doby zemřel, což pacient zjistil až když si mu jako vždy volal pro e-recept. A nového není možno během pár dnů sehnat.

 

 

 

Druhý dotaz:

 

  • najednou se začne "stavět a opravovat". Ale jen trochu, aby bylo začato, a aby pokračování muselo zajistit už případné nové velení. Tohle je můj dotaz (d@niela), týká se prostor na Jižním Městě. Na funkčním velkém hřišti byly odstraněny na volejbalovou síť. Trvalo to snad dvě hodiny, co tam stálo auto s pracovníky. A tím vše skončilo; sami zaměstnanci nic nevěděli, jen že tam bude nějaká firma budovat tenisové kurty... 

 

  • Na velmi hezkém, snad i vzorovém hřišti v jedné školce se začalo přestavovat. Místo obrubníků kolem pískoviště se vybudovaly jakési valy, přibyla roura na prolézání. Asi polovina hřiště je však omotána igelitovými páskami, že se tam bude stavět. Ale práce trvaly týden - a už se také prozatím skončilo...
 
 
 

Víte-li, napište.

Díky těm „zdravotním dotazům“

jsem se dostala na všelijaké stránky – z nichž však

valná většina je „OFF“

 

d@niela

 

Komentáře (17)add feed
... : Marie
Při úmrtí lékaře se tam posadí nějaký náhradník, případně jsou pacienti rozděleni do vedlejších ordinací. Je možné, že telefonní číslo bude jiné, nebo jenom vzkaz na dvěřích.
září 22, 2022 15:27
... : d@niela
Maruško, ordinace byla v bývalé kočárkárně někde v Nuslích. Na dveřích nic. Telefon zrušen. A žádný jiný lékař tam nebyl.
smilies/smiley.gif
září 22, 2022 15:33
... : Jiri Bilina
Danielo, moje zkusenost (i kdyz ti za oceanem nebude platna) je, ze u nas lekari casto oznaci recept napisem Refills:3 a mas na dlouhou dobu pokoj.
A co se tyce zmineneho felcara, toho bych asi ani nevyslechl do konce a sel jinam. Jde to u vas?
Mikin
září 22, 2022 15:35
... : AnickaM
K prvni lekarske otazce, nemel by. Stezuj si u jeho sefa, nebo na lekarske komore. Ve druhem pripade by mel byt nechan vzkaz, co se stalo a ke komu by pacient meL patrit. Tvuj prakticky doktor by taky mel znat nahradu. Pokud je to ignorant, tak se opravdu musis obratit na pojistovnu a byt hodne otravna, abys dostala doktora co nejdriv.

září 22, 2022 17:34
... : Milena Nováková
Bohužel podobná věc se stala zde v Šumperku. Tři týdny před volbami vykáceli spoustu stromů v jednom lesoparku a na budoucím zastupitelstvu bude tento lesopark revitalizovat - už nebude možné ponechat jej v původním "divokém" stavu.
V části lokality si bikeři vytvořili svépomocí tréninkovou dráhu, viděla jsem ji (stihla jsem se dojít podívat na původní stav lesoparku), tu nutně MUSELO město zlikvidovat. Obávám se, že ze zajímavé lokality s využitím vznikne velkou investicí umělina, kam nikdo chodit nebude.
září 22, 2022 18:20
... : Marie
To je teda divné, karta pacienta zmizela? Nenechat se odbýt.
září 22, 2022 18:37
... : kim
Mě řekl doktor ať se rozhodnu být zdravá a světe div se, od roku 2016 kdy jsem se rozhodla být zdravá tak zdravá jsem.
Moje tchýně se léčila u doktora Rejko Dolečeka a ten jí naordinoval léky které má užívat doživotně ovšem po jeho odchodu do důchodu kdy nastoupil mladý lékař, tak řekl ty léky užíváte zbytečně a já vám je už nenapíšu. Tchýně byla na mrtvici a všichni jsme ty léky sháněli, ale nesehnali. Tchýně to přijala a žila ještě hodně let bez životně důležitých léků.
září 22, 2022 20:40
... : Míša šíša
První dotaz: Ano, ošetřující lékař, který má zdravotní kartu pacienta a zná jeho zdravotní stav, kůže očkování s přihlédnutím k tomuto stavu nedoporučit. Na tom není nic divného a mimořádného. To samé se týká léků, i když je mi to celkem divné, protože dnes lékaři předepisují léky ostošest kvůli prebendám. Pokud lékař nabádá k neužívání léků a zároveň nedoporučuje jiné léky (ze kterých by mohl mít ty prebendy), něco na tom bude. Doporučení "Myslete pozitivně!" zní sice hezky, ale v podstatě je to blbost, protože pozitivní mysl nelze vynutit na povel.
Vystavení žádanky na vyšetření u specialisty je rovněž plně v kompetenci ošetřujícího lékaře, pokud má ale pacient pochybnosti, že mu nebyla poskytnuta dostatečná péče, může na lékaře podat stížnost.
Praktický lékař nemá ve své pravomoci předepsat úplně všechny léky. Pokud je k předepsanou takových léků oprávněn pouze specialista, ani po ukončení jeho činnosti nemá praktik možnost místo něj napsat na léky recept. Po ukončení činnosti specialisty není automaticky ihned dodán náhradní lékař, ani si jeho pacienty nerozdělují další ordinace, jak píše Marie. Pacient si sám musí vyhledat nového specialistu, anebo se obrátit a pojišťovnu, aby mu tohoto odborného lékaře našli oni. Pozor, není podmínkou, že lékař, kterého pojišťovna doporučí, vás musí převzít do péče. Pokud má plno, může odmítnout a pacienta čeká anabaze s hledáním lékaře třeba v jiném městě.

Druhý dotaz: Tomu nerozumím, protože ladné žádná otázka položena nebyla, jen konstatování faktu. V každém případě ten dotaz by měl být unesen na majitele pozemku.
září 22, 2022 21:56
... : Míša šíša
Omlouvám se za všechna nesmyslná slovíčka, ale příspěvek se mi odeslal dřív než jsem chtěla a ještě předtím si neopravila automatické přepisy telefonem. Dělá si pacholek co chce.
září 22, 2022 21:59
... : mamča
Praktický lékař má (nebo má mít) veškeré dokumenty - Zprávy od specialistů, kam pacient dochází, včetně předepsaných dlouhodobě užívaných léků. Většinu těch léků může na tomto základě předepsat i Praktický lékař, ovšem někdy musíme na tyto léky více doplácet. Bezplatně jsou jen předepsané od specialisty.
Zvláštní kategorií jsou léky "psychiatrické", ty může praktik předepsat jen na výslovnou písemnou žádost psychiatra. (Zkušenost příbuzné, které psychiatrička odešla na mateřskou).
Praktický lékař ale může předepsat léky jiné (povolené) např. na depresi, typu Lexaurin, Neurol, apod.

září 23, 2022 06:56
... : mamča
K druhému dotazu : Jestliže Radnice získala jakousi dotaci, klidně zbourá stávající vyhovující hřiště, protože kamarádi potřebují výhodný kšeft. To není výsada Prahy 4 (11), to je všude stejné.
září 23, 2022 06:58
... : Josef Kouba
... : kim
Mě řekl doktor ať se rozhodnu být zdravá a světe div se, od roku 2016 kdy jsem se rozhodla být zdravá tak zdravá jsem.
Moje tchýně se léčila u doktora Rejko Dolečeka a ten jí naordinoval léky které má užívat doživotně ovšem po jeho odchodu do důchodu kdy nastoupil mladý lékař, tak řekl ty léky užíváte zbytečně a já vám je už nenapíšu. Tchýně byla na mrtvici a všichni jsme ty léky sháněli, ale nesehnali. Tchýně to přijala a žila ještě hodně let bez životně důležitých léků.

Rada od Pepíka, nejezte ty jedy. Já beru jen na reklamní doporučení vitamín D3 ale jen v zimním období, jestli to pracuje nevím. Nejsem opíchanej, jaký i. (pýcha , pytel , pysk, netopýr, slepýš, pyl, kopyto, klopýtati, třpititi se, spytovati, pýřiti se, pykati pýr) Zde je důkaz jak nás dokázali ve škole zblbnout. Od 4 třídy si to pamatuji.
TV to má jednodužší.


září 23, 2022 07:48
... : Iris
Josefe Koubo, vím, není důležité opravovat chyby pravopisu, zejména ne těm, kteří jsou dlouhodobě v cizině, jak jsi mi minule celkem právem vytkl.

Ale nedá mi to, když sám sebe chválíš, jak si od čtvrté třídy pamatuješ vyjmenovaná slova po "p" a podáváš jakýsi důkaz, že Tě ve škole dokázali zblbnout - tak asi málo. "Opíchanej" je skutečně správně nespisovně napsáno, tohle slovo také bylo v debatách ve Tvých názorových skupinách v minulých dvou letech hojně používané a dostalo se do širokého podvědomí..

Ale třpitit se a spytovat je blbě, Josefe. A "ch" se měkčí v "š". Je to jednoduché a mohlo by to být jednodušší, kdybys dával ve škole větší pozor.

Promiň, nechci Tě zesměšňovat, ale tady na Kudlance je velmi oblíbené rčení "naběhnout si na vidle" nebo tak nějak, tak jsem si dloubla, i když sama dělám chyby také. Ale ne hrubky.
září 23, 2022 09:02
... : Josef Kouba
Iris...
Většínu mých vyprávění opravila Daniela a jedna nejmenovaná spisovatelka, jež mě do psaní nahecovala. Vyňatá slova vyjmenuji perfektně všechny i dnes po 70 letech.
Nyní se nebavíme o tvrdém či měký i ale u vážných věcech. Kolik těch prášků hodláš spapat.
Já žádný.září 23, 2022 11:20
... : Jiri Bilina
Problem je, ze nas Pepa jak temihle lingvistickym zahadami, tak i nekonecnymi, idiotskymi litaniemi okopirovanymi z ruskych ci komunistickych stranek obstastnuje lidi nalevo i napravo.
Predevsim kanadske krajany, kteri pred tim jeho tolik milovanym rezimem odesli kdysi davno do exilu.
A tak dochazi jiz radu let k roztomilym situacim, kdy Pepa opruzuje a krajane mu pisou at uz proboha neblbne.
Marne.
Jeste, ze se tihle Husakovi zastudli misionari daji zablokovat. smilies/wink.gif
Mikin
září 24, 2022 04:59
... : Jiri Bilina
...zastydli... smilies/wink.gif
září 24, 2022 05:57
... : Jiri Bilina
Zpet k tema - jak je to s sanci proste zmenit lekare? Hlavne v tomhle pripade, kdy jde podle vseho o "ranhojice", ktery ma zrejme potize s respektovanim lekarske vedy?
Mikin
září 24, 2022 06:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]