O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKPAK JE DNES U VÁS DOMA? - U NÁS NETFLIXOVĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 16 srpen 2022
Jännittävintä on hetki ennen kliimaksia – Karppi jatkuu kolmannella  kaudella ja ratkoo selvittämättömiä rikoksia | Draama | yle.fiMám chytrou televizi.  Dáma z minulého století má současnou televizi, která má v sobě nějaké extrachytré možnosti. Hrůza, co?  Mám ji už dýl, ale teprve teď, velmi pozvolna, se začínáme kamarádit. Zatím mi ukázala, co má programů televizních, i když některé nejsou pro mne, protože k nim nemám patřičné heslo.

 

 

Což mi nevadí, neb stále jich nabízí víc, než zvládnu, a porno už dávno není vůle má.  Ten uplynulý týden se mi otevřel novy svět, plný nevídaného. A hlavně - s možností nečekat týden na poačování nějakého seriálu.Ve chvílích mizerné nálady si člověk může vlézt do jiného světa.

 

Prožívat radosti i smutky jiných, poznávat nová prostředí, nevídaná místa, poznávat úplně jiný styl života. A hlavně – poznat, že to i jinde, třeba i v mnohem lepším prostředí, nemusí být spokojené a šťastné na věky. 

 

To se pak ty osobní problémy nezdají nezdají tak strašné. Případně si vzít z někoho či něčeho příklad, který je super k následování.

 

V tyto dny jsem se ocitla v krajích modrých. Modrých od světle šedomodré téměř bílé s jen letmým nádechem, přes jasnou nebíčkově světlemodrou, pak modrou silnou, pevnou, až po tvrdě tmavěmodrou, která přechází do černa. Ale každopádně modrou.

 

Dost možná, že mnohé z vás už uhodly. Ano, do svého skandinávského detektivního rejstříku jsem přibrala Finsko.  Je neuvěřitelné, že ať se jedná o místo někde „opodál“, či o hlavní město Helsinky, vládne všude tahle barva. Kdo nevěří, ať se koukne. Zdi, kalhoty, auta, nábytek, svetry, výmalba téměř všude – nádherné odstíny modré…

Zajímalo by mne, jestli i my bychom našli nějakou barvu, o které bychom mohli říct, že je naší nej. Osobně si netroufnu žádnou prohlásit za českou, nebo alespoň středoevropskou.

 

Po seriálu Sorjonen jsem se šipkou vrhla do dalšího, kde tentokrát neexceluje tvrdý chlap, ale mladá ženská, čerstvá vdova s malým sedmiletým klukem a nevlastní sedmnáctiletou dcerou. Dívkou v té nej nej pubertě. Seriál "KARPPI", o stejnojmenné vyšetřovatelce.

 

 

Deadwind – sledovat televizní seriály online

 

 

Příběh sám je hodně košatý a sleduje několik linií, přičemž ani jedna z nich se nedá považovat za slepou, protože do určité míry všechno se vším souvisí. Je pravda, že tvůrci se při motání zápletek dopustili několika krkolomnějších konstrukcí, ale nebylo  nic, co by vyloženě bilo do očí. No a své si odvedla i tradiční studená atmosféra, kterou dokážou vykouzlit jen tam, na Severu.

 

Tak znovu vás zvu do hlubin NETFLIXu, tentokrát za Sofií Karppi, vyšetřovatelkou, podřízenou, a těžce rodičovství zvládající maminkou …

A protože nemusíte čekat na pokračování, uvařte si něco dobrého, k tomu alespoň litr kafe – a vzhůru do Helsink!

Zvládla jsem už první serii a fakt - vřele doporučuju.

 

Mj. je tam hodně natáčeno dronem, takže uvidíte opravdu i kus Finska. Nádhera.

 

 d@niela

 

 

Komentáře (20)add feed
... : Petr Sysala
pokud chcete trochu pochopit vztah Palestina/Izrael, tak doporučuji seriál Fauda. Na CSFD ma 87%, asi ne nadarmo.
srpen 17, 2022 06:01
... : *deeres*
Taky jsem si ten krám koupila. Nejde na ní připojit Set-box, pouze disk. V praxi to znamená, že sice mohu program zastavit a přeskakovat pak reklamy, ale pokud si chci něco natočit, tak s ním během natáčení nehnu a reklamy musím přetrpět. Už dávno jsem oželela, že mohu na něco koukat a něco jiného natáčet. Knoflíky Netflix, Rakuten ,červené tlačítko a jiné vymoženosti nepoužívám. Přes internet se někdy pouze podívám na staré filmy.
TV Philips má ještě jednu skvělou vychytávka, dopředu si můžete nastavit, co si budete natáčet. Skvělé, v rozhodném okamžiku se vás TV znovu zeptá, jestli chcete natáčet a když to neodsouhlasíte, nenáročné si nic. To nevymyslíš.
Doma mám TV Hitachi a obdobné zkušenosti.

srpen 17, 2022 06:08
... : mila1
Petr Sysala: seriál Fauda je fenomén. Ale hodně drsný.Viděla jsem tři série, teď koukám, že přibyla čtvrtá. Hlavní představitel - Lion Raz - je charismatický a věřila jsem mu každé slovo. Možná i proto, že mnohé, co je v seriálu, prožil na vlastní kůži. Tenhle seriál sice natočili Izraelci, ale i v arabském světě má velkou sledovanost. Rozhodně není černobílý. A zezačátku jsem měla velký problém rozeznat, kdo jsou Izraelci a kdo Arabové..
srpen 17, 2022 06:35
... : mila1
deeres - no tak třeba červené tlačítko je moc fajn. A můžeš přes něj sledovat věci, které Ti v přímém vysílání utekly. A já tam mám navíc i tlačítko HBO smilies/wink.gif
Prostě chce to přizpůsobit se novotám a ne pořád skuhrat, že něco, co v minulosti šlo, už nejde smilies/wink.gif
srpen 17, 2022 06:56
... : Josef
Nerozumim, Deer. Jakej krám? Jakej set-box? Jakej disk? Ježišmarjá. Sotva zvládnu svou uplně blbou televizi a příjem pouze pozemní.
Netflix mám v noubůku, zadarmo, trvale získanej nějak pirátsky, noubůk v případě potřeby připojim šňůrou k televizoru. Za dva roky jsem Netflix zapnul jen dvakrát, po vopíchání, kdy jsem věděl, že mi bude blbě a nechtěl jsem se ani hejbat; a stejně jsem nevydržel dýl, jak jeden film.
srpen 17, 2022 07:03
... : Petr Sysala
Jelikož jsme Izrael párkrát navštívili včetně Jeruzaléma, tak jsme při sledovani cítili i vedro a vůně těch uliček. Fakt síla, měl jsem z toho husinu.
srpen 17, 2022 07:21
... : d@niela
Tak na tu Faudu sbírám odvahu... A to už dlouho. Vím, že to bude nesmírně drsnej zážitek.
A že mne zase bude trápit bezmocný vztek, jak je možné, že se lidi z chytré země mají tak mizerně = že se celý život musí bát o život.
Je to tak nespravedlivé.
Vím, že mi pak naše starosti budou připadat malicherné, ale ...
srpen 17, 2022 07:38
... : Petr Sysala
Není třeba se bát. Je to jen po dlouhé době reálný pohled na neřešitelný problém. Ale ti lidé s tím problémem umí žít a život si užívat. Izrael je krásná země a lidé nám tam kdykoli bylo třeba pomohli včetně vojáků, mladých kluků a holek.
srpen 17, 2022 07:54
... : mila1
Já jsem se k izraelským seriálům dostala docela náhodou a nelituju toho. Svého času jsem sledovala americký seriál Homeland - česky Ve jménu vlasti - taky doporučuji. No a někde jsem zjistila, že první dvě série jsou vlastně remake izraelského seriálu Hatufim. Takže jsem se na něj podívala a zjistila jsem, že je to trošku drsnější verze Homelandu, ale zaujaly mne reálie Izraele a vůbec celkové pojetí. Takže jsem začala pátrat po dalších izraelských filmech a seriálech a můžu doporučit tyhle: Kfulim, Kvůli ní hrdinové létají, Shtisel. Je to zase jiný kinematografie než je tady doporučovaná severská filmová tvorba, ale pro mne nesmírně zajímavá a obohacující.
srpen 17, 2022 08:04
... : mila1
A když už jsme u těch drsných seriálů a Netflixu, tak rozhodně švédský seriál Chalífát. Ten by měli povinně promítat na základních školách v osmé a deváté třídě.
srpen 17, 2022 08:06
... : *deeres*
Asi to bude tím, že se odmítám všude přihlašovat a jakmile to na mne začne žadonit identifikační údaje, jdu pryč. A proto nepoužívám červené tlačítko.
Kvůli tomu se dohaduji i s mobilem, protože mu neustále něco zakazuji a stejně pořád prudí a od poslední aktualizace se mu to i daří.
srpen 17, 2022 08:54
... : doktor
Dík za pozvání.
srpen 17, 2022 14:29
... : AnickaM
Ja jsem televizi a filmy temer vyradila z repertoaru. Ctu, nakladam si knizky do Kindlu a stridam tzv. tezka temata s nejakymi blbinami na odlehceni. Detektivky mam nejradsi soucasny americky,i kdyz Dicka Francise jsem cetla nekolikrat, cesky a anglicky. Krasne napsano anglicky a vyborne prelozeno. Cteni ma uzasnou vyhodu, postavy a krajinu si predstavuji podle sebe.
srpen 17, 2022 14:52
... : Giotta
Aničko,taky hodně čtu, mám ale raději tištěné knihy, popřípadě audioknihy (převážně půjčené z knihovny). Hodně čtu sci-fi, a to prokládám tím ostatním, co mne v knihovně zaujalo. Během covidu jsem tedy byla odkázaná na vlastní zdroje, později knihovna nabídla objednávkový systém, kdy jsme si připravené knihy přebírali takřka mezi dveřmi. Z katalogu bez toho, abych si knihu okoukla, se mi vybíralo hůř než když teď zase můžu mezi police :-)
Čtečku mám také, používám jen na cesty, vejde se mi i do malé kabelky. I v ní mám nahráno několik audioknih.
Cca pět let jsem se obešla bez televize, při sestěhování s partnerem do většího společného bytu se s ním nastěhovalo i O2. Vždy si projdu týden dopředu program, a zadám si nahrání pořadů, které mě zajímají. Sleduji se zpožděním, když mám čas, chuť a náladu, občas, protože úložiště máme společné s partnerem, zkouknu, co si zadal nahrát on. Každý si sledujeme svoje programy na notebooku, on třeba fotbalový zápas, já detektivku nebo dokument.
Jo a Francise mám komplet a miluji. Každou knihu jsem četla vícekrát, ale jen v češtině.
srpen 17, 2022 18:05
... : Jiri Bilina
Ono se zda, ze roli celovecernich filmu pomalu prebiraji miniserie, protoze temi se da v 5 - 10 dilech rici mnohem vice. Staci se podivat na ceskou produkci - takovy Most! by jako film proste nebyl ono.
A co se chytrych televizi tyce - nemuzu si vynachvalit. Ja se predevcirem dozvedel, ze byl konecne natocen film o zachrane malych fotbalistu z thajske jeskyne Tham Luang o ktere jsme se nedavno bavili pod mym cestopisem. A uz za 5 minut jsem se na to dival!
Ja se celou tu dobu bal, ze to v Hollywoodu nekdo zprzni, protoze je to prevazne thajska story. Ale on to natocil Ron Howard (Apollo 13) a je to perfektni. I ti mali kluci hraji vyborne. Taky to vsude dostava hodne pres 80%... Jmenuje se to Thirteen Lives (Trinact zivotu) a vrele doporucuji.
Mikin
srpen 17, 2022 18:27
... : AnickaM
Giotto, kdyz ja uz vsechny knihy v anglictine, co u nas v knihovne mely, precetla. Ale stejne jich maji vic, nez jsem cekala.
srpen 17, 2022 19:01
... : mila1
Cteni ma uzasnou vyhodu, postavy a krajinu si predstavuji podle sebe.

Aničko, to máš pravdu, taky se tím řídím. A vždy, když vidím nějaký film natočený podle knížky, která se mi líbíla, bojím se, že to nebude dobré. Že se to bude lišit od představy, kterou jsem si udělala. Třeba film Obsluhoval jsem anglického krále. Natočil to jak jinak než Menzel, tudíž záruka kvality, ale... četla jsem knihu a když jsem viděla film, bylo mi z něj smutno, protože kniha byla mnohovrstevnatá, nádherně členitá, prostě úžasná a film mi připadal osekaný a takový nijaký. Ono to asi ani jinak natočit nešlo, to bylo na seriál, aby se tam vešlo vše, co bylo v knize, ale prostě byla jsem zklamaná. Zajímavé je, že filmy Slavnosti sněženek a Postřižiny byly naprosto geniální a rozhodně se vyrovnaly knize.
Ale existují i filmové adaptace, které jsou stejně dobré, ne-li lepší než knižní předlohy.
Ať už to je Přelet nad kukaččím hnízdem nebo Pokání.
Ale to už jsem odbočila hodně daleko.
srpen 17, 2022 20:38
... : AnickaM
Haha, komentar, ktery jsem psala pro Milu skocil uplne jinam. Takze znovu, myslis, Milo, ze bychom se v zari mohli sejit v Raji?
srpen 17, 2022 21:36
... : mila1
Anicko, v září klidně, psala jsem Daniele, aby mi na Tebe dala kontakt. Tak až ho budu mít, ozvu se smilies/smiley.gif
srpen 19, 2022 09:55
... : Iris
Milo, Chalífát jsem sledovala po krátkých úsecích, na delší jsem neměla nervy. Dlouho jsem neviděla něco tak stresujícího, srdce mi bušilo, že šlo o infarkt. Souhlasím, že by se to mělo pouštět velkým školákům.
srpen 20, 2022 12:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]