O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BOJÍM SE, JAK TO S NÁMI DOPADNE PDF Tisk E-mail
Středa, 03 srpen 2022
Dobrý den, jsem s manželem 8 let a máme 3 děti, manžel chodí do práce a já jsem na MD. Starší dcera teď půjde do třetí. Já mám velký problém ohledně rodiny. S manželem spolu už moc nemluvíme, a když už jo, tak to skončí hádkou, protože nemáme peníze a jsme v dluzích až po uši. Manžel se sice snaží, ale nezvládá to. Nemáme blízko žádné příbuzné. A oboje rodiče už jsou staří a taky jsou na tom finančně špatně.

 

 

Dcera ta starší, ta se dobře učí, ale  ta druhá 6 letá je drzá a hraje pořád hry na počítači.  A když ne, tak pořád někde běhá a přidělává mi práci.  Snažím se, aby bylo všechno doma v pořádku, ale jsem pořád jen sama s dětmi. Manžel chodí domů z práce unavený a taky má mizernou náladu, protože se bojí, co bude dál.

 

Máme ještě ročního kluka, ale je to dítě nespavé a sotva je zvládám. Takže jsem dá se říct pořád naštvaná, kouřím krabičku denně a když manžel přijde z práce, tak už jsem tak zdrchaná, že buď do něj ryju a stěžuji si, a večer, když jdou děti spát, sedím u televize a manžel u počítače.

 

 Kolikrát se chci přitulit, ale manžel mi řekne, že mu připomínám jeho matku, když byl malý, protože křičím na děti.

Takže náš vztah nefunguje a já bych se chtěla změnit.

Ale nevím co dělat, vždycky jsem říkala, že moje děti nebudou vyrůstat jako já mezi lidmi, co křičí na děti a přitom jsem na tom stejně, tedy jen s nervami úplně v háji a řvu na děti.

 

Prosím poraďte mi, nebo moje manželství zkrachuje.

 

ANEŽKA

 

 

Komentáře (12)add feed
... : Míša šíša
Nemáte peníze a jste v dluzích až po uši? V tom případě nechápu, proč jste si nezodpovědně pořizovali třetí dítě. Místo toho jsi mohla chodit do práce a podílet se na umořování dluhů. Ale to nakonec můžeš i teď, začni u té krabičky cigaret denně. Nevím, jakou značku kouříš, ale vlastně už žádný typ cigaret není pod stovku. Takže když vezmeme průměr 120 Kč x 30 dní v měsíci, dostaneme se na částku 3.600 Kč. A to už je pěkná suma, kterou bys mohla přispět do rodinného rozpočtu, ne? A čas, který ti zbyde, když nebudeš vyhulovat, můžeš věnovat té šestileté, aby neznala jen hry na počítači a nelítala bůhvíkde.
Tak s tímhle bych začala jako prvním. A až pak bych řešila manžela.
srpen 03, 2022 05:11
... : Petr Sysala
Co takhle odhlasit internet, vypnutá wifi ušetří taky nejakou elektriku. Třeba začnete mluvit zase mezi sebou osobně nebo si zahrajete člověče nezlob se.
Ja vím, je to nemožné děti by bez internetu umřeli.
srpen 03, 2022 05:52
... : Josef
No, zkrachuje. Tady není, co radit.
srpen 03, 2022 06:00
... : mamča
Za mých mladých let by ta starší dcerka vzala malého bráchu do kočárku a šla s ním na procházku. A ta mladší, šestiletá, by mohla pomáhat doma. Za odměnu by si pak mohla hodinku hrát na počítači.
I šestileté dítě zvládne vysavač, utřít prach, nebo menší pomoc při vaření.
A samozřejmě ty Tvoje cigarety...nejen, že to leze do peněz, ale že by to prospívalo zdraví celé rodiny ?
Taky jsem vychovala tři děti, samé kluky. Ale co jsem řekla, to byl zákon ! Žádná drzost se netolerovala. To už bych byla dávno v blázinci, kam Ty teprve směřuješ.
srpen 03, 2022 06:40
... : *deeres*
Asi bys měla začít u sebe. Zkus se vyklidnit, jak začneš křičet, tak si vzpomeň na svojí mámu. Tvoje chování může způsobovat řetězovou reakci, potom se i tvojí blízcí chovají tak ,že se to tobě nelíbí.
Ono to jde ztuha, když už jednou je zavedený model určitého chování, ale zkusit to můžeš.

srpen 03, 2022 09:05
... : AnezkaKa
Já vim,ze musim zacit,ja se snazim.To s tim kourenim uz jsem fakt omezila.Ale pocitac nemuzu,holka se na nem bude ucit.Ale taky nemuzeme moc ven,je tam horko,nevydrzime tam. A taky kam.Bydlime ve meste,v dome bez vytahu,ja ten kocar sotva taham.Sklepy tu sou,ale my nemame,sme tu v podnajmu.A pani ho ma pry plny. Manza je unaveny a protivny,boji se,ze to budou v praci omezovat.Tak je taky vecne nastvanej.
srpen 03, 2022 11:14
... : mamča
AnezkaKa : Jsou prázdniny, takže výuka na PC není, tudíž může být vypnut.
I ve městě se dá jít s kočárkem na procházku. Jasně, přes den je horko, ale brzy ráno a večer je přijatelně. Děti většinou vstávají brzy.
Spíš mi připadá, že hledáš důvody proč to nejde, než aby ses snažila, aby to šlo.
srpen 03, 2022 12:53
... : doktor
Anežko,je velmi těžké v takových to případech radit i svým,natož pak radit cizím.
srpen 03, 2022 13:27
... : Giotta
Anežko, rádci přede mnou řekli vše podstatné. Přidám jenom tolik - sama cítíš, že život, jaký žiješ, není takový, jak bys ho chtěla mít. Nikdo, ani manžel, ani rodiče, natož zdejší diskutující, nedokážou Tvůj život změnit, mohou Tě pouze popostrčit správným směrem. Platí prostě staré pravidlo - změnit můžeš jen sama sebe.
Křičíš na děti, protože Ti přidělávají práci? Předpokládám tedy, že se honí, strkají, nadrobí, něco rozlijí, strčí do hromádky poskládaného prádla, a pod. Mít tři děti a chtít mít doma "všechno v pořádku" znamená, že celý den abys dokola uklízela, což by utahalo každého.
Musíš nejdřív utahat děti. Takže zařiď se dle rady mamči, ráno oblíkni malého, vezmi sebou holky a vyrazte na dětské hřiště, do parku a pod. Kolem 10 hodiny, kdy začíná být horko, se vraťte domů na svačinu. Pak zaúkoluj děvčata, mladší si může hrát s bráškou, starší pomůže s úklidem a vařením oběda. Druhý den se mohou holky vystřídat. Po obědě asi kluk spí (bude spát lépe, pokud bude předtím na čerstvém vzduchu), holky budou mít "volno" (mladší klidně i s počítačem), a ty si doděláš domácnost - nádobí, prádlo. Ve čtyři, v pět můžete znova vyrazit ven.
Výhody pobytu venku - děti se protáhnou, unaví a hlavně nemohou dělat nepořádek doma, když doma nejsou. Pokud možno, jděte večer domů tak hodinu poté, co se vrátí manžel z práce. Ať má taky hodinu denně klid. Nebo dvě.
O víkendu, kdy manžel do práce nejde (nevím, jak trávíte víkendy, jasně, že ty máš každý den stejné povinnosti), se na oplátku za tu podvečerní hodinu klidu může půl dne věnovat manžel dětem bez Tebe, a je na Tobě, jak s například volným sobotním dopolednem naložíš (velký úklid, nebo kávička a relax?)
Nevím, jak to zvládá manžel s dětmi, ale jestli se dosud moc nezapojoval, musíš s ním nový "rozvrh" probrat a hlavně naplánovat, kam má s dětmi jít. Manžel Ti jednak poskytne pár hodin klidu, jednak sám vyzkouší, co jsou jeho potomci zač.
Hlavně opravdu tohle s manželem prober v maximálním klidu, bez výčitek, že se dětem věnuje málo, spíš tak, že jsi přemýšlela, jak byste si oba měli čas odpočinout.
Až bude škola, vypravíš ráno holky do školy, vymyslíš pro rodinu zase jiný rozvrh. smilies/smiley.gif smilies/smiley.gif
srpen 03, 2022 16:10
... : Lenka1
Anežko jestli tu změnu myslíš vážně a nepřišla sis jen postěžovat, tak návrhy jsi dostala. Za mě přidávám ještě návštěvu dluhové poradny, třeba najdou způsob, jak vám pomoct. A jsou zadarmo. Informuj se na ÚP, tam by tě měli nasměrovat.
srpen 03, 2022 21:20
... : Jiri Bilina
Me se nejvic libila obsahla rada od Giotty.
Ale pokud si matka 3 deti stezuje na vsechno mozne (vcetne nedostatku financi) a porad jeste kouri, budou nejspis veskere rady zbytecne... smilies/undecided.gif
Mikin
srpen 04, 2022 04:11
... : Anděla
Vždycky, když čtu něco takového, co píše Anežka, mám dojem, že je to vtip. Nemůžu si pomoct.
Jsem hysterická štěkna, která si nechala naflákat tři haranty, a to i přes to, že nemáme prachy. Hulím jako fabrika a fakt neumím přestat, ty smradi mě štvou, protože se jim musím věnovat, nebo je nechat hrát na počítači, přestože vím, že to asi nebude ono. Jelikož na ně pořád řvu, jsou zaťatý a dělaj si, co chtěj. Manžel vidí, jak to u nás chodí, ale je celej den v práci, tak s tím toho moc dělat nemůže a o víkendu je ztahanej z práce a zpruzenej z toho, co je doma, tak na to dlabe a je naprdnutej na mě.
To je v podstatě sdělení, které Anežka poslala. Už z toho sama musí vidět, co má a nemá dělat. Ach jo. Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Asi tak.
srpen 04, 2022 06:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]