O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JE TO KRÁSNÉ, JE TO MILÉ, ALE - CO JE TO? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 červen 2022
Jak víte, rozeznávám z rostlinstva jen vskutku minimum. Trávu, zeleninu, keře, stromy, pak ještě to jedlé a nejedlé. Ale to neznamená, že nemám kytičky ráda. Mám jich doma opravdu neurekom, jak by řekli bratia Slováci. Pravda je, že ne o všech vím, jak se přesně jmenují. Ale - na to tu mám přeci vás... Tak dnes vám sem nabídnu pár fotek nádherných květů, všechny jsem si nafotila venku, takže se nejedná o nic, co se kupuje a pěstuje doma. A je na vás, abyste uhodli, respektive určili, co to je.

 

 

 

 

 

Co já vím, třeba je to všechno jen plevel, ale co když se mezi nimi nachází i nějaká ta léčivá bylinka? Vím, že některé na první pohled úplně obyčejné květinky jsou vlastně léčivky, neboli léčivé rostliny, přičemž samotný název hovoří za vše – jedná se rostlinky, které disponují terapeutickými účinky. A je docela potěšující, že s rostoucí popularitou zdravého životního stylu se lidé opět začínají vracet k lidové a přírodní medicíně.

 

 

 
1.

 

Zakládání květnatých luk je v posledních letech velmi oblíbené a samozřejmě také žádoucí pro zdravou přírodu. Ale ne každý se vyzná v lučních květinách, které vám na takové louce vyrostou. Některé můžete využít i jako výborné léčivé byliny, jiným to bude slušet ve váze. A všechny dohromady potěší včely, čmeláky i motýly bohatou hostinou.

 

 

 

  2.

 

 

Květena luk a pastvin je do značné míry ovlivněna zásahy člověka. Na loukách nacházíme kulturní víceleté trávy, jeteloviny a luční plevele. Přečetla jsem si, že louky můžeme rozdělit do několika druhů a typů. Jsou to např. louky údolní a rovinné, svahové, náhorní či rašelinné.

 

 

 

  3.

 

Louky se prý odlišují podle množství vody obsažené v půdě od nejsušších až po silně zamokřené. To ovlivňuje druhové složení tamějších rostlinek. Ty, které tu dnes vidíte, jsou z louky parkové, tedy z louky, kam se dost možná zatoulalo nějaké to semínko zahradní, z nějaké té předzahrádky panelákové... Ale to už je na vás, abyste to poznali.

 

 

 

4.

 

Tak, doufám, že mé přátelské moudré hlavy se zamyslí a napíšou, co se to tu na fotkách prezentuje.

Budete-li vědět nejen, jaké má ta žlutá kráska jméno, ale případně, zda je dobrá i například na použití pro lidi - dejme tomu k léčení něčeho, případně, zda je rovněž dobrá k použítí, ale tentokráte jen jednomu - tedy jednorázovému...

Ale ne, snad tu nic jedového není. Každopádně jsou všechny krásné, zářivé a budu si přát totéž, co kdysi napsal pan Čapek: aby každý den byl vlahý, slunný a příjemný, v noci aby jemně pršelo a všechny naše záhonky a louky potřebně zality byly.

 

 

 

Zatím však při pohledu z oken vidím jen seschlou trávu.

A po té poslední bouři bylo u nás v domě vyplaveno celé přízemí...

 

Tak takhle ne, přírodo, to bychom nebyli kamarádi!

 

d@niela

 
Komentáře (7)add feed
... : *deeres*
Hořčice, pryskyřník,měsíček, asi hledík. Plevel, nebezpečný plevel,léčivka, okrasná letnička.
červen 21, 2022 06:08
... : *deeres*
To poslední může být i štírovnik,z fotky to nepoznám, taky nejedlý plevel, nebo i něco úplně jiného.

červen 21, 2022 06:18
... : Marie
Zrovna dneska mi tady sekají pod okny asi pěticentrový trávník, ach jo. Říkám si, že asi potřebují zaměstnat technické služby nebo kdo to udržuje. Praha přehání snad ve všem, nejen v cyklostezkách
červen 21, 2022 09:43
... : Marie
pěticentimetrový
červen 21, 2022 09:43
... : doktor
Deeres super!Marie u nás to co zůstalo,to děsně vyprahlé též sekali celé dopoledne.Ústí město,je hrůza na to koukat.
červen 21, 2022 13:21
... : AnickaM
Sup s temi sekaci do CT. My to tu mame naopak, nelibi se mi vyholovat travniky, ale tady mi to obcas pripomina pozarni hazard.
U kyticek souhlas s Deeres. To posledni vypada hodne jako hledik, ale listecky vypadaji trochu jinak, tak taky nevim.
červen 21, 2022 17:29
... : mamča
AnickaM : Lístky hledíku jsou v pořádku. To jen mezi tím vykukují lístky barvínku.
červen 21, 2022 18:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
Další >
[CNW:Counter]