O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


NÁŠ ŠTÍT PŘED ZEVNÍM SVĚTEM PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 09 červen 2022
Poruchy štítné žlázy - příznaky a léčbaTAK ZAS TROCHU POUČENÍ - co víte o štítné žláze? Je velmi důležitá -  podílí na celkovém vývoji, růstu, termoregulaci, látkové výměně, i fungování jiných žláz s vnitřní sekrecí.  Štítná žláza je umístěna dole na krku před hrtanem a je motýlovitého tvaru. Jejím úkolem je shromažďovat z krve jód k výrobě dvou hormonů – thyroxinu a trijodthyroxinu, které regulují spotřebu energie doslova ve všech orgánech i ve všech buňkách těla. Poruchy funkce štítné žlázy, a to zejména její autoimunitní zánět, bohužel nabývá v populaci nebývalý nárůst.

 

 

Je to jeden z nejdůležitějších regulačních orgánů, který se podílí na mnoha funkcích těla, v podstatě nárazník našich emocí a stresů. Funkce štítné žlázy a jejich hormonů je velmi jemný a přesný řetězec reakcí v organismu, který začíná v mozku. Podvěsek mozkový vysílá speciální hormon, který aktivuje vznik hormonů štítné žlázy. Pro správné fungování těla je nutné, aby na vyplavené hormony štítné žlázy dostatečně reagovaly receptory buněk, které mají vykonat příslušnou reakci v těle. Pokud někde na této cestě dojde k problému, vzniká onemocnění štítné žlázy, jehož nejčastějším projevem je autoimunitní zánět.

 

 

Nemocná štítná žláza: tloustnutí, hubnutí i bolest na krku - Vitalia.cz

 

 

Autoimunitní onemocnění znamená, že imunitní systém začne vytvářet protilátky proti vlastnímu tělu a vždy je někam nasměruje. V tomto případě je nasměruje proti štítné žláze.

Štítná žláza spolupracuje s ostatními žlázami s vnitřní sekrecí, a to v linii hypofýza – štítná žláza – nadledvinky¬ – vaječníky. Jestliže v této linii dochází trvale k přetížení, odráží se to právě na jejím zdraví.

Častými spouštěcími faktory jsou trvalé gynekologické záněty způsobné bakteriemi a parazity, hormonální substituce, trvalé přetížení slinivky nevhodnou stravou, dlouhodobá léčba kortikoidy, ale hlavním spouštěcím mechanismem je chronický stres.

 

 

příznaky snížené funkce štítné žlázy – Seznam.cz

Pokud budeme hovořit o stresu – dlouhodobém psychickém vypětí, tak musíme hovořit o malém orgánu v našem mozku – hypofýze.

 

Hypofýza patří do tzv. limbického mozku. Limbický mozek je první část našeho těla, která reaguje na impuls nebezpečí – na stres. Při takovém impulsu okamžitě vyburcuje tvorbu stresových hormonů v nadledvinkách. Ty nás mají chránit a připravit tělo na možnost reakce „boj nebo útěk“. Nabudí naše svaly, aktivují kardiovaskulární systém. Naproti tomu se omezí funkce trávicího traktu a zejména imunitního systému tak, aby tělo mělo dostatek energie stresovou situaci zvládnout.

 

Pokud našemu limbickému mozku stabilně dáváme impuls, že jsme v ohrožení (bojíme se o děti, bojíme se o práci, máme strach z nemoci…), tak stabilně aktivuje obranný systém a produkuje velké množství stresových hormonů.

 

        hypotyreóza - snížená funkce

 

 

Celá tato činnost je prováděna na úkor trávení, imunitního systému, ale i funkce štítné žlázy a ostatních žláz s vnitřní sekrecí. Po uplynutí několika let takové vnitřní disharmonie se v organismu začnou projevovat problémy spojené zejména s orgány, které jsou při stresových reakcích omezovány. Velmi často dochází právě k autoimunitnímu zánětu štítné žlázy, kdy si začne tělo vyrábět protilátky proti tomuto orgánu.

 

Základem léčby autoimunitního onemocnění štítné žlázy je uvolnění, relaxace. Výborně pomáhají různé techniky na uvolnění adrenalinu – běh, nordic walking , tanec, power jóga. A – kupodivu i zpěv. Můžete zpívat, co vás napadne, jen si ulevitPokud zpěv nepomáhá a stále cítíte přetlak v oblasti krku, prostě křičte. Nadechněte se a křičte z plných plic třeba v lese nebo v autě.

Úleva nastane okamžitě.

 

Inu, za zkoušku to stojí...

 

ANDREA

 

Komentáře (20)add feed
... : Franta
Zeptejte se v rodině, sklony k potížím se dědí.
Štítná žláza potřebuje především jód. Používejte jodizovanou sůl a dopřejte si alespoň jednou týdně mořské ryby - a dají se koupit i nějaké ty kapičky v lékárně.
Neignorujte stres, je původcem řady chorob, včetně onemocnění štítné žlázy.
červen 10, 2022 07:31
... : Marie
My starší jsme "dětmi Černobylu". Vhodné je 1x za měsíc Vincentka, deci denně, vydrží v lednici.
červen 10, 2022 08:31
... : d@niela
Maruško, super nápad, ano, pamatuju, že tehdy nám nikdo nic neřekl, lidi chodili na plovárny, vsechno to zasažené zelené se v pohodě snědlo... jen aby se "nepomluvil SSSR".
Ach jooo
červen 10, 2022 09:54
... : *deeres*
Nebo chodit pravidelně k endokrinologovi na sono a kontrolu hladiny hormonů štítné žlázy z rozboru krve. Po 86.roce, kdy to bouchlo, má potíže hodně lidí, kteří v té době byli dospělí.
červen 10, 2022 10:11
... : Josef
Jen semsi prohlíd vobrázek, a už je to tady. Mám všecko, včetně toho, že nemenstruuju.
Ale díky poučení teď vim, že na vině je štítná žláza, což vyléčím Vincentkou. Dost dobrý.
červen 10, 2022 12:46
... : Marie
Pepiku, Vincentka neléčí, ale pomáhá udržet štítnou žlázu v pohodě.

Ale mám nádherný vtip na víkend:

Němec vejde do baru a objedná si pivo. Barman mu říká: - 100 eur. Němec v šoku - Jak 100 eur? Včera to bylo jen 10! - No, dnes je 100. - Ale proč 100, do prdele?!
- Vysvětlím. 10 eur je pivo. 10 dalších - na pomoc Ukrajině. 20 - pomoc evropským zemím, které uvalily sankce a nejsou členy EU. Dalších 10 - na pomoc Spojenému království při úspěšné implementaci sankcí proti Rusku. Dalších 10 se posílá do balkánských zemí jako pomoc na nákup uhlí. No a zbývajících 40 eur - na dotaci plynu pro EU a fond, který pomůže zachovat sankce.Němec tiše vytáhl stoeurovku a podal ji barmanovi. Barman vzal peníze, vložil je do pokladny, ale 10 eur mu vrátil.Němec je zmatený.- Počkej, řekl jsi 100. Dal jsem ti 100. Proč mi vracíš 10 eur? - Pivo už není...
červen 10, 2022 12:58
... : Josef
No dobrý, Maruš. Takovej velmi trpkej humor. Akorát nevim, jestli se to ještě smí psát, nebo to bude zakázaný až od července.
Ze včerejšího tisku: "Resort vnitra připravil návrh zákona, který by omezil dezinformace a manipulace."
červen 10, 2022 13:15
... : *deeres*
30.7. budeme mít výročí 1. Pražské defenestrace,tak bychom to měli řádně oslavit.
červen 10, 2022 13:54
... : mamča
*deeres* : Navrhuji věrnou rekonstrukci činu, za účasti současných konšelů :-).
červen 10, 2022 19:20
... : Josef
Bysem tu akci, Deer, pro změnu přesunul před jednotlivý ministerstva a Úřad vlády.
červen 11, 2022 13:14
... : *deeres*
To už je fuk. Co se nepovedlo WHO, povedlo se teď EU. Odhasovali si konec práva veta, bude se rozhodovat většinově u kompetencí v oblasti zdravotnictví, klimatu a obrany. Ruku pro to zvedli Piráti Peksa, Kolaja,Gregorová, pak samozřejmě Polčák, Šojdrová, Maxová a Niedermayer. Pěkně s námi Brusel bruslí, ani zástupci v EU nebudou za jednotlivé státy, budeme volit Evropany. Já už to nějak doklepu a mladým to je jedno, ti jsou zombifikovaní svými ajfouny.
červen 11, 2022 14:53
... : Veronika V.
No, ten nárůst je tady od Černobylu. A není úplně pravda, že za to může nedostatek čerstvých ryb, tím pádem i nedostatek jódu. I když nepopírám, že jistý podíl na tom stravování má. Já se léčím se štítnou žlázou od dětství. Už jsem se smířila s tím, že nikdy nebudu štíhlá. Vždycky budu mít velké břicho, vždycky budu mít macaté paže a kulatý obličej. Ne, nejsem tlustá z jídla. Jen si musím 10x více hlídat co sním, než všichni ostatní. A když se náhodou neuhlídám, tak se mi zmenší oblečení o tři čísla. Krom toho věčně studené ruce a nohy, atd, atd.. No, jedna tabletka denně to spraví a život jde dál. Ale jsou i horší věci na světě.
červen 12, 2022 09:15
... : Jiri Bilina
Ja pamatuju, jak tenkrat ve Svedsku (nebo Finsku?) namerili v nejake jaderne elektrarne zvysenou radiaci, tak vsechno vypnuli a patrali kde jim to unika. Nez zjistili, odkud vitr vane...
A jodove tablety byly tenkrat nedostatkove zbozi. Snad jich budou mit dost aspon rusacti okupanti, kteri se na jare zakopavali v tom nejvic zamorenem Cernobylskem lesiku a kteri stacili jeste pred utekem vyrabovat laboratore, vcetne lednicek a zachodovejch mis. Protoze se vsadim, ze pro jejich stitne zlazy zly Brusel a WHO ani nehnou prstem. smilies/cry.gif
Mikin
červen 12, 2022 11:33
... : doktor
Hurá jsem vyjímka.Nejsem žena a štítnou žlázu vůbec nemám (dle zjištění lékař. konsilia ) od narození a přišla na to p.doktorka až v mých padesáti.A podivte žádný zpěv,žádný tanec,žádný jo'd ani sůl,ale hormony ve formě Euthyrox. Ahoj bezva nedělní odpoledne.
červen 12, 2022 12:17
... : Josef
Tak bych řek, že pokud nebudeme s agresorem jednat, protože s agresorem se přeci nevyjednává. Pokud místo diplomacie budeme dál horem dolem cpát další zbraně Zelenskému, je víc než pravděpodobný, že štítná žláza i s kilama jódovejch piplulí nám bude zcela prt platná.
Ono to nevyjednávání s agresorem, nebo s vyděračem, zní navenek skutečně moc krásně. Ovšem už trochu méně krásně mi zní, když agresor bude se mnou v jedný místnosti, sice zahnanej do kouta, zato po krk vopásanej granátama, který dokáže jednim knoflíkem spustit v momentě, kdy pochopí, že svuj boj o život už tak jako tak prohrál.
Umí si třeba nějakej rodič nebo prarodič představit hrdinný a zásadový NEVYJEDNÁVÁNÍ s únoscem, kterej má u sebe mý dítě nebo vnouče? Nevěřim, že takovej idiot může existovat!
Teď je v módě odsuzování Makrona, že komunikuje s Putinem. Já ho za to blahořečim. Asi to bude tim, že jsem se ještě nestačil zásobit jódem.
červen 12, 2022 13:38
... : Josef
Sorry jako za překlepy, zrovna při psaní koukám v tv na "Apokalypsa a konec světa".
Brejden všem.
červen 12, 2022 13:40
... : Jiri Bilina
Jisteze, stary brachu Josefe. I s agresorem se da vyjednavat. Akorat musis mit vetsi klacek a nesmis hnusovi verit jedine slovo.
K cemu je Ukrajincum memorandum, podle ktereho odevzdali Rusovi vsechny jaderne zbrane s tim, ze bude zarucena uzemni celistvost jejich zeme? Rus si atomovky odvezl, zabral Krym, Donecko, Luhansko a po 8 letech se pokusil prijit v noci (vzor 196smilies/cool.gif primo do Kyjeva i pro zbytek Ukrajiny. Ze se mu to nepovedlo je jen dusledek toho, ze mu Ukrajina neverila a stacila za tu dobu vybudovat moderni armadu. A budme ji za to vdecni, protoze jen uplny pitomec by se mohl domnivat, ze by se vitezna vojska generalissima Putlera zastavila na polskych a slovenskych hranicich.
Vem si takovou Mnichovskou dohodu. To byl z tehdejsiho hlediska naprosty triumf diplomacie. Protoze v tech Sudetech stejne zijou jenom Nemci a Hitler odprisahl na holej pupek, ze mu to bude stacit a ze uz nikam jinam nepoleze...
A proto je stary brachu Josefe kazdy tank, obrneny transporter nebo houfnice poslana Zelenskemu nejlepsi investice do budoucnosti tebou zminenych vnoucat.
P.S. Putler prohrat nemuze. I kdyby se stahnul ze vsech okupovanych uzemi, porad mu zustane nejvetsi zeme na svete, absolutni kontrola nad medii a mužici zblbli propagandou natolik, ze mu budou blahorecit.
Srandovni je, kolik najdes tech mužiku i v Cesku. smilies/wink.gif
červen 12, 2022 17:46
... : Jiri Bilina
oprava: ...prijit v noci (vzor 196smilies/cool.gif primo do Kyjeva...
Mikin
červen 12, 2022 17:48
... : Jiri Bilina
Takze znovu, ono se to tak proste zobrazuje. Ja napsal 2x po sobe ...prijit v noci, zavorka vzor 1968 zavorka primo do Kyjeva...
smilies/shocked.gif
červen 12, 2022 18:44
... : Jiri Bilina
Tohle se povedlo:
In response to the plans of the Russian Parliament to revoke Russia’s recognition of Lithuania’s Declaration of Independence from the USSR in 1991, the Kyiv City Council has cancelled the decree by Kyiv Rus Grand Prince Volodymyr of the founding of Moscow in 1147.
-------------------------------------
Jako odpoved na plan russackeho parlamentu ktery planuje zrusit sve uznani nezavislosti Litvy z roku 1991, zrusili radni ukrajinskeho Kyjeva deklaraci Kyjevskeho velkoknizete Volodymyra, kterou velkoknize v roce 1147 zalozil mesto Moskva. smilies/smiley.gif
červen 13, 2022 21:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]