O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOUŘENÍ V HOSPODÁCH PDF Tisk E-mail
Pondělí, 31 březen 2008

Tak jsem si zase přečetl o navrhovaným zpřísnění zákazu kouření poblíž zastávek MHD... Jakoby nestačil už nynější zákon. Asi nejspíš jde o to, že nejsou policajti. Teda - oni jsou, ale uplně naprd. Kecy o „Akcích proti vožralejm řidičum" (Např. o pondělí Velikonočnim  jsem nepotkal ani jednoho. Nikde!!!), nebo ty kecy o postizích pirátů za volantem ...

(NESMYSL!!! - nedělaj vůbec nic a hajzlové v čepicích s kšiltem z nich mají tak akorát srandu), tak tyhle kecy už nebere vážně nikdo!

 

 

 

 

    Ale zpět ke kouření. Zaujala mě reakce jednoho čtenáře pod článkem o zpřísnění zákazů kouření: Zajdu si do hospody na jídlo a vtom si nějakej blbec u vedlejšího stolu začne čadit. Hubu bych mu rozmlátil, šmejdovi!"

 

 

 

     Tak bych to jen trochu parafrázoval: „Zajdu si do hospody na pivo a na cigáro, a vtom mě nějakej blbec - host u vedlejšíh stolu -  začne votravovat, abych MU tam nekouřil."

 

Jenže hospody přeci byly odjakživa na to, aby se do nich chodilo chlastat a kouřit. A přitom se též mohlo i jíst. Pochopitelně -  samože existujou jídelny, bufáče, Mekáče, atd., kde by nikoho ani nenapadlo kouřit!

 

     Tak bych chtěl všem agresivním nekuřákům vzkázat:

 

     Když vám vadí kouř, nelezte do krčem, kam choděj lidi na pivo a na cigáro! Máte svejch vyhrazenejch jídelen ažaž. Já taky nevotravuju nikoho dementníma návrhama na to, aby se v jídelnách, mekáčích, bufáčích, čajovnách, cukrárnách...atd.  povolilo - např. v době mimo 11 - 15 hodin - kouřit!

 

PS: Nekuřácký a „zdravě výživný" Zadní vrátka na Žižkově zejou trvale prázdnotou. Nedokážu pochopit, proč je nekuřáci svejma návštěvama nezachráněj před jistym (doufám, ze už velmi brzkym) krachem? Proč namísto toho votravujou, aby se ve vedlejší (mj. neustále narvaný) hospodě zakázalo kouřit?

 

Kdo jinej, než NČ

 

 

 

Komentáře (18)add feed
Nč,dík : skaz
jakákoliv diskriminace je odporná a každý máme na výběr,že?Jsem kuřák a zřejmě tak i zemřu - no,co nadělám.Moje volba - nechodím tam,kde se nekouří.Prostě ať nekuřáci chodí tam,kde se nekouří a není co řešit.Ale co opravdu nechápu je to,že stát,který na kuřácích vydělává šílený prachy, populisticky razí tuto cestu.
březen 31, 2008 22:22
tady je zakaz kourit v barech : Polarka
coz je uplna blbost, protoze tam se nepodava jidlo. Teda u nas v Dawsonu to jeste neni schvaleno, ale v nasem hlavnim meste (Whitehorse) uz je.
Takze dnes je tam jeste jeden kuracky bar, maji ho nejaci Cinani a kdyz prijdete ze chcete kourit tak vas poslou dozadu ke kulecniku. Na stole nejsou popelniky ale flasky od piva. Popel se klepe do nich a opatrne. Kdyz se ve dverich objevi policajt, cisnice vystartaruje a odnese pivni flasky!
Jsem nekurak ale nesnasim zakazy!!!!!!! Je to jednou bar tak kdyz nechci kourit tak tam nelezu....ne?

březen 31, 2008 22:57
Podle CVVM si zákaz kouření přeje 59% lidí. : strejda
Takže NČ, pláčeš na špatném hrobě. Jsme v menšině a tím i ve hvězdě. Vsadím trenky, že mezi respondenty jsou i tací, kteří nechodí vůbec do hospody. I já bych byl rád nekuřákem, ale vůle je zatím slabá, spíše mizivá. A když byla jednou kdysi silnější, vydržel jsem nekouřit přesně rok a měsíc. Pak se to nějak sepsulo, manželka musela na operaci a když jsem tak jednou za ní přijel do nemocnice, to prostředí tam a ona - po návštěvě jsem si šel do kantýny koupit kafe a k tomu jednu kusovku. (Tehdy se běžně prodávaly) No a pak doma další a druhý den už jsem si koupil krabičku a lítal jsem v tom zase.
Ale jinak ty spory kuřák/nekuřák jsou spíše žabomyší, protože vše je o vzájemné toleranci. Nezapálím si nikde, kde ostatní nekouří.
duben 01, 2008 00:02
... : Jája
Taky mě vytáčí, když si zajdu do místní prohulené pajzy na pivíčko a k tomu si zapálím, že někteří začnou mít připomínky typu - jak to škodí a jak jsou ti kuřáci příšerní a tak si říkám, co tam lezou. Pánové stojím na vaší straně. Pro mě je pivo a cigareta nerozlučně spjatá a tak si vybírám hospody a bary, kde mají podobnou filozofii a do ostatních nelezu. Snad to časem pochopí i ti nekuřáci.
duben 01, 2008 08:54
Jednak se do českých odjakkživa chodilo "na jedno" a hulilo se tam : wendy
to už tak nějak patří k sobě, že. Zřizujme nekuřácké - a když je tolik nekuřáků (59%) tak určitě nezkrachují. Já jsem tzv. sváteční kuřák, ale abych si U kocoura ke kvasnicovému pivíčku nedala a Spartičku, to by bylo smutný, no mně to tam prostě chutná. Kdybychom přestali kouřit, tak nevím co by stát počal...ta díra v rozpočtu !!!
Kromě toho si myslím, že místo schůzování sněmovny o tom, zda mají být písmena ZÁKAZ KOUŘENÍ všude vylepená vysoká 5 či 7 cm jsou na kočku. Kdyby radši, když už jsem zmínila tu kočku, schůzovali o tom, jak co nejdřív zpřísnit zákon proti týrání zvířat.
To jsem se zase rozzlobila.
smilies/tongue.gif
duben 01, 2008 09:22
Já nekouřím, : alena tečkovaná
nikdy jsem nekouřila a bohdá kouřit nebudu. Ale jdu-li někam s kamarádkou, která kouří, tak samosebou jdeme do podniku (hospody) , kde se kouří, aby ona se cítila dobře.Pokud ona bude v pohodě, budu i já.Nikdy (Krom těžké puberty - tehdá jsem se skutečně vyřádila) mě nenapadlo vlízt do hospody a votravovat lidi, že kouřej a jak jim to škodí.Pokud si lze sednout ven, radší sedím venku. Ale skutečně mi vaděj plný popelníky vajglů a taky ty frajeři co kouřej na zastávkách - ne stranou, ale tak, aby to šlo pěkně každýmu do obličeje a závěrem to žváro ani netípnou, ale elegantně ho hoděj, ještě hořící - do koše na odpadky. To bych je opravdu těma cigaretama pomalu upalovala.
duben 01, 2008 09:26
Jo to mně vadí taky : wendy
chodníky plný vajglů !!! Oni někteří kuřáci nám dělají špatnou reklamu. Chválím AT za toleranci.
duben 01, 2008 09:37
Nojo, chodníky plný vajglů, žvejkaček, flusanců, chrchelů, výblitků, psích hov*n .... : NČ
To ale není otázka - zákaz či nezákaz kouření.
Ostatně nevěřím tomu, že by to bylo jakousi nekulturností národa. V "civilizovanejch" zemích by tomu bylo jinak než u nás, kdyby tam nefungoval perfektní policejní dohled a okamžitej postih. To není kulturností národa. Všude jsou dacani a prasata. Jenže tam se dacani a prasata bojej.
duben 01, 2008 10:08
bylo = nebylo : NČ
.
duben 01, 2008 10:11
No třeba ve Francii je taky bordel po ulicích : wendy
ale pořáde tam běhají ti zelení mužíčkové a uklízejí. Na sever od nás tolik nepořádku není, takže to možná vychovaností trochu bude, nejen strachem ze sankcí.
Tak se tu mějte, já se jdu rehabilitovat.
smilies/cheesy.gif
duben 01, 2008 10:47
Já bych řek´, že paní Puntíkovaná :-) to tentokrát vystihla naprosto přesně . . . : toulavej
Jde o to, že svět není černobílej, ano/ne, ale něco mezi. A tak ti mírnější pořád ustupují. Západní společnost agresivním islamistům, protože ti se 5x modlit denně prostě musí, šátky z hlav ženský nesundají, v žádným případě se nepřizpůsobí v Západní společnosti jiným pravidlům, než vyhovují jim . . . A stejný je to i s kuřáky. Oni se většinou v žádným případě nepřizpůsobí nekuřákům a tak je na nekuřácích, když chtějí v partě jít na pivo, aby se přizpůsobili a taky to dělají – aby kuřáci byli v pohodě . . .
Když je parta celá nekuřáků, je to jasné - nekuřácká hospoda. Když je parta smíšená – VŽDYCKY se jde do kuřácké hospody, aby kuřáci byli v pohodě. Kuřáky NIKDY nenapadne, aby byli nekuřáci v pohodě – jít do nekuřácké hospody.
Problém s kouřením by se snadno vyřešil, kdyby měla každá hospoda perfektní klimatizaci a čistý vzduch i když tam hosté kouří. To si malá vesnická hospoda nikdy nebude moci dovolit. Stejně tak si ale nemůže dovolit zakázat kouření, protože bez kuřáků by zkrachovala. Takže když se kouření zakáže, bude se obcházet jako na Yukonu, jak psala Polárka :-)

duben 01, 2008 11:17
jak to tu znám : alena tečkovaná
jistě se brzy objeví nějaký dobrák, co zakáže lidem v hospodách chlastat. smilies/wink.gif smilies/wink.gif
duben 01, 2008 11:35
... : bb
Jsem silný nekuřák ze silně kuřácké rodiny. Kouř mi vadí v bytě, při jídle, vadí mi, že věci co půjčím našim - knihy, časáky, nebo oblečení dětí když tam coby malé jezdily na prázdniny - se vrací nasmrádlé kouřem. S otcem chodíme na jídlo do restaurací, kde se kouří, ale asi mají dobrou klimošku, u jídle otec nekouří a u kafe mi jeho cigareta nevadí. Do pajzlů nevětraných nechodím. Návštěva doma si může ke kafi jednu dvě dát, nebude kvůli tomu stepovat na balkoně v mrazu. Co bych zakázala? Vystavování časáků s rozcapenýma nahotinkama v trafikách, například.
duben 01, 2008 14:10
Toulavej, nehvezdickuj! : Ceskymo
"Když je parta smíšená – VŽDYCKY se jde do kuřácké hospody, aby kuřáci byli v pohodě. Kuřáky NIKDY nenapadne, aby byli nekuřáci v pohodě – jít do nekuřácké hospody."
Ja tu mela na Silvestra celou bandu lidi, asi 10 nekuraku a jenom 2 kuraci (z toho ten jeden jsem byla ja) - a tak jsme my dva chodili kourit ven a vubec nam to nejak neprislo zatezko. V mym vlastnim kurackym baraku.
Takze tolik o ty toleranci...
Jinak v mistnim nekurackym baru, kdyz se rozjede debata, jsou najednou venku kuraci i s nekurakama - ti aby nahodou o neco neprisli smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
No a pokud je u me doma spolecnost smisena? Zapnu cisticku vzduchu, pootevru kuchynsky dvere a je to!
duben 01, 2008 18:11
... : Jája
já jsem kuřák též sváteční a když mám u nás partičku, většinou je to tak tři kuřáci na plno nekuřáku a jelikož mám doma také děti a muže nekuřáky, tak kouříme na balkóně, i v zimě, oblečeme vaťáky a řešíme problémy při cigaretě, není to špatné.
duben 01, 2008 19:24
Když se začalo mluvit o tom, : wendy
kde všude se nebude smět kouřit, najednou kouř začal vadit i těm, kdo o tom dřív ani nepřemýšleli. A začali se dusit. Myslím, že je to přehnané. Netrávíme v hospodách tolik času, abychom z toho onemocněli. V naší partě jsme tak napůl a když jdeme parkrát do roka na pivko do kuřácké, všichni to ustojí. Pokud jdeme na návštěvu k nekuřákům, nehulíme tam. Přiznám se, že v zimě kouřit na balkoně mi nechutná, to se cigára ráda vzdám, cigárko patří do pohody. Místo nahánění kuřáků ať se zákonodárci věnují těm kdo týrají jiné živé bytosti. Třeba.
duben 01, 2008 19:55
ještě něco málo k tématu - : skaz
mám zvláštní pocit,že tam,kde jsou kuřáci je i větší sranda - zejména třeba v nemocnicích,kde se nekouří,venku stávají kuřáci a s nima banda nekuřáků,protože v této skupině to tak nějak žije víc.Ale to je moje osobní zkušenost.
duben 01, 2008 23:07
Přesně skaz !!!! : wendy
Toho jsem si všimla už dávno. Já jako příležitostný konzument alkoholu a sváteční kuřák pozoruji, že společnosti, které tomu nehodlují, jsou nějak sušší. A my jsme veselejší - ale prosím ještě dřív, než se začne cokoliv komnzumovat! Tak nějak víc free - asi jsme méně zodpovědní...lehkomyslnější...
smilies/shocked.gif
duben 02, 2008 07:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]