O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JÁCHYMOVSKÉ LÁZNĚ PDF Tisk E-mail
Středa, 04 květen 2022
Léčebné lázně Jáchymov - Home | FacebookNeznámí podnikatelé, anonymní akcionáři, off-shore firmy. To jsou z valné části vlastníci českých léčebných lázní. Je zhruba to rok, co bez větší publicity proběhla zpráva, že léčebné lázně Jáchymov koupil celé Arab Ali Fadran Ali Alfadran ze SAE, a je jediným akcionářem akciového kapitálu 202 mil. Hodnota lázní s asi 12 lázeňskými domy je však samozřejmě mnohem vyšší.


 

 

Do jáchymovských lázní patří např. i velká sanatoria jako Radiumpalác, léčebné sanatorium Běhounek, Curie, Astoria a další.

Pohnutá historie Jáchymova, plná věhlasu i pádů, je úzce spojená s těžbou stříbra, drahých kovů, minerálů,  a na závěr  uranu,  v němž učinila své  objevy madam Curie, dal Jáchymov světu nejznámější světové platidlo. Název dolaru je odvozen od pojmenování stříbrné mince ražené ve zdejší mincovně. Jáchymovský tolar byl ve své době nejrozšířenějším platidlem Evropy a s prvními osadníky dobyl i Ameriku.


V roce 1906 byly v Jáchymově založeny první radonové lázně světa, které jsou díky vysoké koncentraci radonu v přírodní minerální vodě stále nejúčinnějšími lázněmi svého druhu v Evropě a za jejichž léčbou jezdí lidé trpící obtížemi pohybového aparátu z celého světa.  

 

Svou léčivou vodu lázně získávají ze čtyř vrtů umístěných v nejhlubším patře původně stříbrného dolu Svornost, který je nejstarším dosud provozovaným dolem ve Střední Evropě.

 

 


 

 

Lázně jsou unikátní pro léčbu pohybového ústrojí a Běchtěrevovu chorobu radonovou vodou, tedy koupelemi s radonovým plynem z blízkého bývalého uranového dolu, léčí se zde ročně tisíce českých pacientů buď jako pojištěnci nebo samoplátci, oblíbené jsou i pro blízké Německo. Přijížděli sem i Rusové, i když ti dávali přednost Karlovým Varům. Občas zde bylo i několik Arabů, ale personál si stěžoval na jejich neochotu podrobovat se lázeňskému řádu.

 

  

Tento lázeňský komplex, který byl modernizován před několika lety Pentou, tvoří podstatnou část celého města Jáchymov, které je na něm v podstatě závislé. Až dosud tyto unikátní západočeské lázně patřily Lázním Luhačovice.

 

Bližší informace o tom jsou na serveru ministerstva spravedlnosti (http://www.justice.cz) pod rubrikou Léčebné lázně Jáchymov.

 

 

 d@niela

 


Komentáře (7)add feed
... : Josef Kouba
K lázním a i ostatnímu majetku Čechů mi zbývá jen hořkost. Prodám, po mě potopa.

V liberální společnosti, svoboda slova ve skutečnosti znamená velice omezené pole názorů. Lidé si toto neuvědomují. Pokud se dostanete mimo toto dovolené pole, tak jste prohlášeni za dezinformátory, blázny nebo Vás potrestají.


Domnívám se, že to, jaké názory lidé přijímají k událostem, jednak záleží na zkušenostech a schopnostech vyhodnocovat informace, jednak to začíná už v dětství ve školních lavicích při vzdělávání a výchově. Bohužel však, přímé a otevřené jednání, čest a spravedlnost, to se v politice nikdy nenosilo, protože politika vždy v horších charakterech generovala příležitost, užívat si pocit moci bez zodpovědnosti. Moci, která mnohým velmi chutná a je často opojnější, než jakákoliv jiná rozkoš.

Co především dnes kolem sebe vidíme? Vidíme prodejnost (nejen) novinářů a jejich trvalý život v prostoru obrovských a vědomých vlastních i cizích lží. Vidíme údajně svobodnou chamtivost, pokrytectví, bezohlednost, surovost a prospěchářství, kdy i ten nejčistší poctivec jen těžko odolává násilí a vydírání sociopatů. Vidíme útisk a vydírání, které vždy vytvářel každý předchozí společenský řád až do časů příchodu sociálně spravedlivého a tvořivě budovatelského skutečného socialismu, ke kterému díky lidské povaze zákona džungle, současná, možná ani budoucí lidská společnosti má ještě hodně daleko. Škoda, bylo by velice dobře.
květen 05, 2022 10:01
... : doktor
Vážení cítím jen hořkost a zase jen hořkost a bolest u srdce.
květen 05, 2022 13:26
... : Jiri Bilina
Josefe Koubo, jak to "tvorive budovatelskeho skutecneho socialismu" chces dosahnout?
Co to ma spolecneho s clankem?
A hlavne, odkud jsi to opsal a proc jsi neuvedl autora?
květen 06, 2022 19:29
... : Jiri Bilina
Me by zajimalo, za jakych podminek to bylo prodano. Jestli ma novy majitel nejake zavazky k zamestnancum, pacientum atd. Casto to tak totiz funguje - firma se proda a novy vlastnik dal plati duchody etc....
květen 06, 2022 22:59
... : d@niela
bohužel, tohle je prodej.
takze o tom, co s lázněmi bude, rozhoduje nový majitel. "ten je šéf".
Ale určitě lázně lázněmi zůstanou, co jiného taky...
květen 07, 2022 00:11
... : Lenka1
No jo, demokracie má dvě základní vady na kráse:

1) Zvolení zástupci nenesou po dobu svého mandátu žádnou odpovědnost: hmotnou, trestně-právní ani politickou. Mohou si dělat doslova, co chtějí a podle toho to taky vypadá.

2) V demokracii může dělat politika každý, koho vzbudíte v parku na lavičce, vykoupete ho, oblečete ho, sepíšete mu projev a zaplatíte mu pořádnou PR kampaň.

No a když je pak ksicht dotyčného všude možně, tak se najde dost individuí, které to dotyčné osobě ve volbách hodí, protože.....vlastně ani nevědí proč, ale mluvili o tom v televizi.

No a dotyčná osoba pak samozřejmě pracuje ve prospěch svého chlebodárce, kterým ani zdaleka nejsou myšleni daně platící občané ČR

Tomu chlebodárci se pak říká lobbista a prý je to normální povolání.

No a výsledky vidíme v přímém přenosu a v obzvlášť v dnešní době nabírají turbo rychlost.

Závěr ať si z toho udělá každý sám.
květen 07, 2022 22:50
... : Jiri Bilina
Jde o to, ze lepsi system nez demokracie zatim vynalezen nebyl. A neprojevuje se to jen v mire osobnich svobod, zivotni urovni a lekarske peci, ale treba i v udrzbe pamatek. Ty zdevastoval minuly rezim tim nejdrsnejsim zpusobem a naprava je dost tezka. Ale jde to. Podivejte treba na pripad Ceskeho Krumlova:
https://ziegler.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=521082
květen 08, 2022 19:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]