O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

"MÁTE TO VE HVĚZDÁCH, PANINKO..." PDF Tisk E-mail
Pondělí, 31 březen 2008
Přejít na obsah
"MÁTE TO VE HVĚZDÁCH, PANINKO..."
Strana 2

„Na tu operaci nesmíte. Vidím ve vašem horoskopu, že při ní umřete." S takovouto věštbou odešla od jedné pražské astroložky její sotva čtyřicetiletá zákaznice. Přestože nešlo o vážnou operaci, ale celkem banální zákrok, rozklepala se strachy. Lékař musel datum operace tak dlouho překládat, než byla astroložka spokojená.

Na zdraví pacientky se podepsal jak stres, tak několikaměsíční odkládání zákroku.

 

 

 

 

 

   

 

 

 

     Ano, astrologové, kartářky a věštci všeho druhu dokáží skutečně svými někdy až doslova šílenými věštbami ublížit - a to jak na duši, tak následně na těle... Před deseti měsíci se na Sisyfa obrátila zoufalá matka patnáctileté dcery. Ze zvědavosti (podnícené kolegyněmi z práce) se rozhodla navštívit doporučenou vědmu z Brna. Kromě klasické várky obecných prohlášení o její minulosti a vlastnostech kartářka prohlásila, že její dceru někdo znásilní!

 

     Matka se pochopitelně lekla. Okamžitě dívce zakázala chodit ven po setmění bez doprovodu a napsala na naši adresu určenou veřejnosti ( Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny ). Nejdříve jsme ženě vysvětlili, na jakém principu funguje věštění z karet a proč při výkladu vědmy měla dojem, že žena skutečně zná její vlastnosti a minulost. Jenže - rozumnými argumenty ji přesvědčit nešlo. Není se co divit. Když někdo prohlásí, že vaši jedinou dceru někdo znásilní, jdou rozumné argumenty stranou.

 

     Nakonec jsem ženě poradil na kartářku fintu. Ať jí zavolá a zeptá se, zda jde špatný osud nějak zvrátit. Pokud kartářka odpoví, že ano, jen že provedení případného "namáhavého magického rituálu k odehnání nebezpečí" nebude zas až tak zadarmo, šlo u ní jen o způsob, jak ji postrašit a vydělat peníze. Vsadil jsem všechno doslova a do písmene na jednu kartu.

 

     Vědma (naštěstí) reagovala, jak jsem předpokládal. Skutečně prohlásila, že nebezpečí zažehnat lze, ale musí si s klientkou promluvit o podmínkách... Když naše tazatelka pochopila odkud vítr fouká, a poslala jasnovidku k šípku.


 

 

 

 


     Bohužel, ne vždy jsou však věštci všeho druhu pouze lehce vypočitatelní podvodníci. Horší je, když svým bláznivým předpovědím skutečně věří. Mnohdy pak propadají bludům, že svým klientům pomáhají před domnělým nebezpečím. V případě naivního klienta jsou pro něj takoví "jasnovidci" mnohem nebezpečnější než chladní podvodníci. Ti totiž mívají pud sebezáchovy jak k sobě, tak ke klientovi. Blázni a blouznivci nikoliv.

 

 

 

 Ničitelé vztahů


     Nejčastěji chodí lidé k věštcům žádat o radu ve vztazích. Ano, právě tady za sebou zanechávají věštci a astrologové největší paseku. Své by o tom mohli vyprávět psychologové z manželských poraden. Tři příklady z praxe:

 

  • Mladá dívka chodila rok se starším mužem. Už po třech měsících ji začal bít. Násilí se časem stupňovalo. Děvče si přes inzerát našlo kartářku, která se občas blýskne i v bulvárních médiích. „Je to osudový vztah. Teď tam vidím kritické období, ale to přejde, až se vám narodí děťátko," pravila vědma a dívka - přesvědčená, že „karty nelžou" - si s mužem skutečně dítě pořídila. Násilí pochopitelně nepřestalo. Kartářka jí poté vysvětlila, že je to kvůli tomu, že v minulém životě muže podváděla a ubližovala mu. Až se jejich vzájemná karma vyrovná, bude vše dobré a prožijí hezký vztah. Nu, „hezký vztah" nakonec ukončila až policie, která muže vykázala na pár dní z bytu za to, že své přítelkyni zlomil ruku. Žena s malým chlapečkem se vrátila k rodičům.

 

  • "Osudový vztah" je skutečně oblíbené zaříkadlo všech znalců budoucnosti. Tato dvě slova donekonečna opakoval astrolog své klientce, která stále řešila manželovu nevěru. Astrolog jí vysvětloval, že takto se prostě projevuje mužova přirozenost. V jejich vzájemném horoskopu však vychází, že spolu mají zůstat. Byla by prý osudová chyba, kdyby jej opustila. Žena zálety tolerovala - díky ubezpečování astrologa, že to tak má zkrátka být - dva roky. Skončila až v okamžiku, kdy ji kontaktovala depistážní sestra z nemocnice a pozvala na vyšetření. Její manžel se totiž nakazil syfilidem od některé ze svých „exotických" přítelkyň. Žena od něj bohužel získala syfilis také.

 

  • Sám jsem řešil případ vztahu sestřenice své manželky. Chodila se svým přítelem už dva roky. Všechno bylo v pořádku, dokud si nezašla za kartářkou. Ta jí sebevědomě oznámila, že jí je přítel nevěrný a měla by ho opustit, protože vztah nemá smysl. Jejího přítele přitom velmi dobře znám a o nevěře nemohla být ani řeč. Dívka si však nenechala nic vymluvit. Kartářka mluvila tak sebejistě a rozhodně, že jí dokonale uvěřila. Začala být vůči svému bezproblémovému příteli postupně podezřívavá, hysterická a žárlivá. Nakonec ji opustil on.

 

 
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]