O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NESTRKEJTE RUKU DO HADÍHO HNÍZDA - 2. PDF Tisk E-mail
Neděle, 27 březen 2022
Tak, a máme tu další pokračování vyprávění naší Veroniky. Nesmírně se mi líbí, s jakým humorem a smyslem pro ironii a sarkasmus, dovede popisovat ty nejběžnější zážitky. Příznávám, že obdivuji i její smysl pro sebekritiku, kterou však většinou přežene tak bratru o dvě stě procent. Připomíná mi některé fajn herečky, které se nikdy nebály, když měly ve své roli vypadat nehezké, neupravené atd. Protože věděly, že stačí se jen umýt, učesat atd., tu "roli sejmout", a jsou to zas ony, super bezva holky. A to přesně zvládá i VERONIKA!

 

 

 

Tak  tedy zpět k "hadímu příběhu"

 

Po krátké době, co se mi opět nastartoval krevní oběh, uvažovala jsem se, co mé indispozici předcházelo. Co to jen bylo? Ah, už vím! Ten bláznivý herpetolog po mně chtěl, abych někam přesidlovala hady. Co to ještě říkal? Oh ano, oslovoval mě MADAM! Při představě, že už jsem ve věku, kdy mě pravděpodobně většina mladých mužů bude oslovovat madam, mě přepadl do třetice žlučníkový záchvat.

 

Tak jako tak, byla jsem opět při vědomí a nastalá situace s plazy se musela nějak vyřešit. Ač o mně někteří tvrdí, že mám větší koule, než leckterý chlap (což dle mého skromného úsudku má být pravděpodobně kompliment), pro přesídlovaní hadů mám ještě pořád příliš málo testosteronu. Nezbývalo tedy než přizvat na pomoc někoho povolanějšího. Statečného reka bez bázně a hany. Někoho, kdo se nezalekne jen tak někoho nebo něčeho a žádný hrdinský čin mu není překážkou. Řešení na sebe nenechalo dlouho čekat. Na řadu přišli dobrovolní hasiči...

 

 

Ausrüstung von Feuerwehrangehörigen – Wikipedia

Telefon zvednul pohotovostní službu vykonávající hrdina a při stručném popisu situace jsem i přes optický kabel slyšela, jak se mu při představě svíjejícího klubka hadů v kyblíku nahrnula krev do hlavy. Snažil se na sobě nedat nic znát a pod mírným nátlakem z mé strany se uvolil, že přijde a pomůže mi ještě v ten den.

 

Po několika nekonečných hodinách, kdy jsem bránila náš příbytek s holí v ruce, neboť jsem se dočetla, že plazy všeho druhu odežene vytrvalé mlácení do země, se můj zachránce objevil. Vyzbrojen byl starým kyblíkem od barvy s děravým víkem, za pasem svářečské rukavice. Hasičské brnění si vypůjčil pravděpodobně od mladšího a bezesporu štíhlejšího kolegy a při pohledu na rekův přetékající sádelnatý pupík, jež se snažil dostat ze zajetí evidentně malého pásku, se mi srolovala děloha.

 

Novodobý hrdina se snažil nedat najevo strach a odevzdaně mířil za mnou k místu „činu,“ jako ovce na porážku. Tam si dřepnul na bobek a z uctivé vzdálenosti pozoroval hadí hnízdo.

 

Miky zavětřil, že se něco děje a rozhodl se nenechat nic náhodě. Sedl si taky na bobek, ocásek si omotal okolo předních tlapek a vyčkával, co se bude dít.

 

Já, opřená o dřevěnou hůl, v bojovém postoji jako Xena, jsem instruovala mého zachránce, co má dělat.

S obavami se na mě zahleděl prasečíma očkama a velmi nerad se jal odhalovat hadí útočiště. Sejmul první vrstvu, pár minut počkal, otřel si pot a zhluboka vydechnul.

 

Pak odhalil druhou vrstvu, chvilku počkal a znovu úlevně vydechnul. Jakmile natáhl ruku, aby sejmul třetí vrstvu, z díry vykoukla matka rodu a za ní zvědavé početné potomstvo.

 

 

Statečný rek udělal salto vzad, přeskočil živý plot a pelášil tak, že za ním zůstala jen ohnivá čára.

Jedinou vzpomínku na jeho hrdinství představoval zapomenutý kyblík od barvy a účet na 100 CHF, kde si napočítal 20 CHF cestovné a 80 CHF za odvahu.

 

Jak asi tušíte, celá dřina zůstala na mě.

I přes mou slovanskou odhodlanost jsem na tento čin tolik odvahy neměla a situace se naštěstí vyřešila sama.

Nebozí plazi sami vytušili, že v naší rezidenci nejsou vítání a přesídlili někam dobrovolně.

Miky už neměl kamarády na hraní, ale on je kocour šikovný. Záhy si našel jiné kratochvíle.

Na řadu přišly ještěrky.

 

Ale to je zas jiné povídání...

 

VAŠE VERONIKA,

A MIKY –kocour-hadobijec

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
... : doktor
Veru,mé chtivé ucho je připraveno naslouchati jak to bylo s ještěrkami.
březen 28, 2022 12:22
... : *deeres*
Kdysi byl pořad v rádiu o pražské ZOO a tehdejší ředitel Petr Fejk tam vyprávěl o tom, jak malá holčička jim "ukradla" hada. Čtyřletá dívenka našla na cestě krásně vybarvený rovný klacík,červený se žlutými proužky. Sebrala ho a strčila do své taštičky. Když ze ZOO s maminkou odcházely, už docela hezky pálilo sluníčko, i když to bylo hodně brzy na jaře. Taky v autě bylo teplo a tak se najednou taštička holčičky začala na sedadle sama od sebe hýbat. Maminka do ní nakoukla a honem se vrátila nazpátek do ZOO, údajný klacik vrátit. Byl to užovkovitý had korálovka, naštěstí nejedovatá. Zdrhla jim z terária, jenže na útěku jí byla zima a tak ztuhla na cestě. Letos hadi a štíří nečekali na Jirku a už se začínají hemžit. Včera večer jsem na silnici sbírala do kbelíku ropuchy,aby je na svatební cestě nesejmulo auto. Po zahradě v noci dupou ježci a ze skleníku už jsem vyhazovala i slepejše.
březen 28, 2022 14:25
... : doktor
Deeres hezké povídáníčko o jaru a že ježci už dupou je fakt pravda.Hezké odpoledne.

březen 29, 2022 12:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]