O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAKO KŮL V PLOTĚ PDF Tisk E-mail
Úterý, 22 březen 2022
Sedíme úplně sami, jako kůly v plotě, s kozlem a s cikárem na pávlači, koukáme, co se zrovna děje dole na dvorku a trochu vzpomínáme. Když jsem se sem nastěhoval, dával jsem fofrem dohromady svůj 1 plus 1 bez koupelny a záchodu. Teda, abych nekecal, záchod jsem měl. Společnej s dalšíma dvěma partajema na pavlači, především s Pepanem, asi 15 metrů od mýho kvartýru. Ale dal Pepan tomu hajzlu pěkně zabrat. Myslím, že do svý loňský smrti ten kořala např. vůbec netušil, co to je WC štětka.


 

 

V mym novym kvartýru bylo jen umejvadlo v prázdný místnosti, co snad byla kdysi jakoby kuchyň. Ale bylo mi tehdá o 25 let míň, vytvoření vlastní koupelny a WC jsem zvládl do dvou tejdnů, včetně obkladů a dlažby, a ostatní šlo celkem taky fofrem. Musel jsem spěchat, neměl jsem kde hlavu složit. Dívčina, u který jsem bydlel, mi dala jasný ultimátum "buď si mě vezmeš, nebo do konce měsíce VYPADNI". Bylo to od ní fér.

Dala mi na výběr a já jsem si vybral.

 

Zkraje tady tedy jen krev, pot, slzy. To se ovšem změnilo skutečně skoro ihned. Soused Pepa, nadsoused Štěpán, nadsousedka Niki s postupně několika chlapama, nadnadsoused Péťa a jeho Adéla, odvedle soused Martin, taky pozdější sousedka Mia ... A byli jsme fajn parta. Odpolední grilování s hulákáním s kytarama na dvorku pravidelně končilo ráno. Když někdo něco dělal, ostatní se hned přihnali a pomohli (a když nepomohli, aspoň do toho kecali), pivo teklo proudem ... Nádhera.

Jenže postupně všichni mizeli, někdo se rozvedl a vypadl, někdo pomřel, někdo vypadl jen tak. 

 

 


 

 

A teď jsem tady v celym baráku zbyl sám jako kůl v plotě, dokonce i bez opilce Pepana, a navíc teď musím na starý kolena vypadnout, protože majitel prodal barák nějakýmu developerovi, a tady zřejmě vznikne hotel.

Je to až smutnej pohled na dvůr, kde jsme zažili ty krásný grilovací a chlastací noci a teď se tam hromadí haraburdí z postupně vyklizovanejch kvartýrů.

 


 

A já teď ani nevím, kam se poděju, zatímco kozlovi je to úplně fuk.

Jistě jsem si to zavinil sám, měl jsem bejt prozíravější. Teď, na stáří, už je pozdě bycha honiti, ale mně se tady líbilo a myslel jsem, blbeček, že to tady mám na věčné časy a nikdy jinak.

 

Tak koukám po pronájmech. O Prahu mi už vůbec nejde, ani vomylem. Jen o slunce na balkóně, terase, lodžii.

Nějaká zahrada, to už je jen z říše snů. Taky koukám po seznámení, co kdyby nějaká 70ti letá staruška věrchuška nemohla finančně nebo fyzicky utáhnout bydlení, nebo obstarávání chaloupky a žnutí trávy?

Ale tam mi pšenka nekvete - nedivím se, hlavně proto, že každá sedmdesátiletá staruška věrchuška z chaloupky má nějaký dědice, kteří sice prděj na bábu, ale na chaloupku z dědictví neprděj. 

Nojo.

 

Tak to je tak všechno ze současnýho pohnutýho života starce, zmítanýho větry. Neřek bych, že by to mý fňukání mělo bejt nějak extra zajímavý, jen jsem chtěl redakci hodit jiný thema, než válku. 

 

 

Jo, a taky se pozeptat,

jestli někdo neví o vetchý stařence z chaloupky...

 

 

Brejden a brouchuť. J. 

Komentáře (11)add feed
... : Josef Kouba
Vdova, velký statek u Prahy asi 70 let stáří, štíhlá. Přítelkyně mé ženy od dětství.Inteligentní,středoškolačka, vtipná ženská. Pošlu jí kudlanku.cz a k přečtení článek. (kousek dopisu jež píše nám oboěma). Já to vidím tak že chlap nutný.
...........
Já si říkám, že začnu taky makat venku, ale už taky stojím za prd, chvílku něco dělám a pak jsem zmlácená jako pes. No a když nedělám nic, tak je to snad ještě horší-jeden se v tom nevyzná no prostě hrůza.
březen 22, 2022 11:38
... : Markéta
Nevěš hlavu Pepí. Možná, že až se v novém bytě rozhléhneš a nějaká zachovalá sousedka koukne očkem zvědavým tak přeskočí jiskérka :-)
Jinak na Tvůj dvorek vzpomínám celá leta. Na ty super akce s Petrem, Pepou i s Adélou. A na karbanátky a spoustu rumu a pivka a kytary a smíchu...
Byla hocela legrace Tě znovu potkat :-)
březen 22, 2022 12:00
... : Josef
No vidišto, Pepane. Napiš staruše. Prosím. Třeba ještě před smrtí uděláme se stařenkou štěstí.
Markétko, to ještě, doufám, spolu probereme. I když mě zasejc až tak vzpomínání nebere. Na vzpomínání jsem nikdy nebyl, žiju současností a současnejma starostma i radostma daleko víc, než vzpomínkama.
Čo bolo, to bolo. Těrazky je ináč a nutno sa porvať. A musím se s tím porvat, i když se mi vůbec, ale vůbec(!!!) nechce.
březen 22, 2022 12:17
... : *deeres*
Držím palce,postupně tohle čekalo, nebo ještě čeká všechny nájemníky z vnitřní Prahy. Já jsem z podobné situace měla bobky, protože jsem se bála, abych neskončila pod mostem. S předstihem dvou let jsem z Holešovic vypadla, dneska je z baráku také hotel a celé okolí je prostavěné.


březen 22, 2022 13:12
... : Marie
Pepiku, budu taky držet palečky. Když si to budeš opravdu přát, tak se to splní. Já jsem přišla před lety z Moravy s tím, že se k někomu nastěhuji a budu pomáhat s nájmem. To jsem po dvou letech vzdala a pořídila si něco jen pro sebe a nelituji. Ale existují ženy, které neumí být samy, nevzdávej a najdeš.
březen 22, 2022 13:25
... : doktor
Pepo neuvěříš,ale je mi líto jak tě tahle blbá doba doběhla.Rád bych pomohl kamarádovi z Kudlanky,ale nevím ani o bytě ani o babce a ještě ke všemu jsem z Ústí n.L.Tak starče držím pěsti,snad se Ti vše podaří vyřešit i na vzdory hajzlům.
březen 23, 2022 13:34
... : Josef
No, dík všem za účast. Vono to nakonec nějak dopadne. Když ne dobře, tak blbě. Jak to říkával můj spolužák a přítel, bohužel už i nebožtík, Kučaba: Nejhorší je, když víš, že umíš prt a jdeš k tabuli. Když pak dostaneš kouli, to už je brnkačka.


březen 23, 2022 15:05
... : strejda
Ahoj člověče NČ. Také jsem si přečetl, co Tě na stará kolena potkalo a přeji Ti, abys měl zase brzy střechu nad hlavou, případně i s nějakým něžným potěšením.
Když jsem si pak na zahradě zapálil a dal jsem si pivko, napadla mne – možná hloupá, možná i dobrá myšlenka. Kdo ví?
A neříkej mi, že Tě něco podobného nenapadlo také. Hele Pepo, mysli si, že spolu sedíme u piva a já Ti vyprávím možná smysl, možná nesmysl. Sleduj tok mých myšlenek. Myslím si, že majitelka Kaya stejně všechno nečte, takže to možná projde bez odezvy. :-)
Ne, že bych chtěl dělat nějakého dohazovače, to ne. Ale víš co mne napadlo?
Že Ty jsi pohledný inteligentní chlap, vesměs s kladnými vlastnostmi a paní Káyová také není žádná čarodějnice. Ty jsi kůl v plotě, ona je svým způsobem také kůlem v plotě. Ona je chytrá, umí radit, zaopatřená, Ty jsi také zaopatřený a finančně nezávislý, takže by to nebylo nic z vypočítavosti. Ona ráda kutí, ty také nemáš obě ruce levé, ona má jen Kaya a teď by měla i Tebe. Ty nemáš nikoho, jen toho Kozla, takže bys měl ji i Kaya. Ty bys ji snášel modré z nebe, ona by ti snášela sebe. Ty bys chodil venčit Kaya, zatímco ona by mohla spinkat. Nebo bys jí pomohl z Kudlankou a ona by mohla jít třeba na drb. Na návštěvu. Nebo by mohla jet do lázní... Jéééé, těch možností, jak si vzájemně a na stará kolena pomáhat, je spousta. Také byste se mohli střídat u vaření, jako to máme my. Pepo zvaž to. Nic jí neříkej, jen jí pozvi na rande. Pozvi ji někam na dobrou večeři, kam smějí i Kyové a tam to spolu proberete. Je to sice trošku z ruky, ale doporučuji posezení v restauraci Na rozcestí nebo U rozcestí ve Slivenci. Znám to tam a fakt tam dobře a chutně vaří. A v létě je tam posezení i pod vzrostlými stromy. Když jedeme kolem, vždy se tam zastavíme. A když se to tak vezme kolem a kolem, oba zas nejste až tak daleko od sebe.
Tak tohle mne napadlo. Co na to říkáš? Blbé? Ulítlé? Ne. Nic mi neříkej. Jen přemýšlej. To víš, že bych byl i sám nerad, kdyby Ti dala kopačky hned při prvním pokusu, ale za zkoušku to přece stojí. Podívej, je to chytrá baba, ale to Ti nemusím říkat. To dávno víš. Jistě byste si měli stále o čem povídat a nikdy by u vás nebyla nuda. Já nevím, kdy jsi ji viděl naposledy. Já ji viděl sice jen na fotce asi před dvaceti léty. A tehdy to byla fakt kočka.
Víš co? Jdu si pro další pivko. Tak ahoj. Odvahu a držím pěsti!!!


březen 23, 2022 15:08
... : Josef
To máš tak, strýci. Ona má ráda Káju, ale já přecijen furt radši vepřový (s h.k.). S Kudlankou bych Danííí taky nepomohl, jsem celoživotně strašně moc hetero, dokonce mi homo je přímo proti srsti - to se dneska nemusí, doba si žádá jiný hlediska, a zejtra už každej, kdo nebude homo, bude už předem diskvalifikovanej. Dyk já, starej blbec, už dneska, když čtu "homogenní kapalina" tak to čtu jako teplá kapalina. Žijem v zemi, kde zítra znamená včera! A jak pravil kdysi i moudrej Kléma, když ho Marta naštvala "se starou se žít nedá".
Hele strejdo. Mohlo mě potkat i daleko horší. Teď nemyslím impotenci, z tý se člověk může vždycky vylízat, ale spíš jako stařecký choroby. A teď zrovna nevim, na jaký dřevo bych měl klepat!
Holt, každej má nějakej trabl a každej ho má za ten největší, protože je to JEHO trabl a ten je největší. Samozřejmě, že jsem měl na stáří myslet dřív. Samozřejmě, že jsem neměl prodávat chalupu, i když mi byla absolutně k ničemu. Samozřejmě, že místo do banky jsem měl prachy na stáří dávat do zlata, když už se nevyznám ve vobrazech. Teď mi z naspořenejch prachů na stáří ročně sežere inflace 15 procent. Atd., atd. ,atd. Ale zase máme demokracii, svobodu slova, svobodu projevu, svobodné volby! A daň za demokracii, to je kurxva setsakra drahá záležitost.
březen 23, 2022 17:10
... : Marie
Jo jo, hospůdka ve Slivenci je excelentní, porce neuvěřitelné, ceny až neodpovídající, byla jsem tam v sobotu. Podle mne ženská, která je delší dobu sama, si už nezvykne, to chce pohledat nějakou "čerstvou" vdovu. Palečky pořád držím, zatím žádnou vdovu neznám.
březen 23, 2022 18:19
... : PATRIK
Josefe, hledat ženskou jen kvůli bydlení, to by nejspíš dopadlo neskutečně tragicky.
Zvláště, pokud se jedná o muže, který je soběstačný a delší dobu sám.
To by to tam bylo asi brzo zase jen "o jednom" - jen by záleželo na tom, kdo z vás by byl ten střelec...
smilies/grin.gif
březen 23, 2022 21:27
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]