O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK JE DŮLEŽITÉ MÍTI PTÁKA! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 17 leden 2022

Ještě jsem neměl náladu, pustit se do studia Programového prohlášení vlády, a tak jsem se jen z mediálních vejcuců dozvěděl velmi znepokojivou zprávu. Totiž, že hluboce zaostáváme za evropskými zeměmi. Považte: "Česká republika a Slovensko jsou jedny z mála evropských zemí, které nemají svého národního ptáka". Naštěstí, tenhle -  tak trestuhodný -  dluh předchozích vlád, bude teď konečně splacen.

 

 

 

Vláda Petra Fialy (ODS) má totiž volbu národního ptáka ve svém programovém prohlášení.

 

Osobně jsem rád, že už prohlášení dál nemusím číst - stěžejní bod tedy už znám, nic důležitějšího v prohlášení být nemůže a naděje na zařazení mezi vyspělé evropské státy tak nabyla reálných rozměrů.

Máme ptáka předepsaného černé na bílém v programovém prohlášení, a z toho se už nedá jen tak vycouvat. 

 

Ale nemá smysl si něco nalhávat. Bude to pro vládu pořádná makačka. Není to jen tak, takovej pták.

 

 


 

 

Snad je na to i vypsaná nějaká celonárodní anketa

a proto mě napadlo pár nápadů na vhodná hesla:

 

  • třeba "to je ptáček, pan Ducháček",

  • nebo "Pták Ohnivák",

  • případně "Pták Španělák" (ten by mi byl nejsympatičtější, obzvlášť s houskovym,  ale národnostně je to matoucí).

  • Též mě pokaždý dojme, když Popelka objímá prince za zvuku písně: "Kdepak ty ptáčku hnízdo máš?".

 

 

 

Předeslal bych, že od prvního zaznamenání toho kruciálního celonárodního úkolu se mi furt vtírá do palice: "Blboun nejapný".

 

Taky jsem ve slovníku našel různé významy, jako že "pták (vulgárně) = penis".

No, zase až tak blbý by to bejt nemuselo.

Nehledě na to, že tyhle už přeci máme v Brně,  stačilo by jen uzákonit, vyfotit, rozmnožit.

 

Pomyšlení na zařazení mezi nejvyspělejší evropský země mě povznáší, a taky je fajn, že naše vláda ví, jak na to!

 

Konečně budeme světoví! 

Jen aby to zase nebylo jak podle známého Viktora Stěpanoviče Černomyrdina: "Měli jsme ty nejlepší úmysly, ale dopadlo to jako vždy". 

 

 

 

A teď tedy k tématu i anketu:

Jakej pták imponuje vám?

EÉ

 

 


Komentáře (16)add feed
... : Marie
Nechci jmenovat, ale prý navrhoval jako národního ptáka - Kalouse ušatého. Jinak Morava má Orlici a Lev je lepší než nějaký pták, já jsem naprosto spokojená a určitě o žádném ptákovi hlasovat nebudu
leden 17, 2022 21:10
... : mamča
Celkem oblíbený pták je už několik desetiletí modrá straka.
Ale hlasovala bych i pro ptáka jménem Didus Ineptus, který by nejlépe symbolizoval současnou vládní taškařici.
Plán na určení Národního ptáka považuju za stěžejní a mělo by se na to vyhlásit referendum.
leden 18, 2022 06:30
... : *deeres*
ODS už má modrýho ptáka, nejspíš straku, jak předeslala mamča. Koukám, že mám s ní shodné mnšlenkové postupy, také mne hned napadl Dronte mauricijský, neboli blboun nejapný a hele v překladu do latiny to je Didus Ineptus. Já zůstanu u toho blbouna.
leden 18, 2022 06:40
... : Petr Sysala
jsem mocc rád, že po drtivém vítězství demokoaly se v souladu s předvolebními sliby snižuje počet státních a ministerských úředníků, zjednodušuje legislativa a vůbec je život tak nějak sluníčkovější a zelená se na lepší časy. To by, uznejte sami, bez pořádného ptáka v čele fakt nešlo! Při pohledu třeba na soudružku MPA by to mohl být třeba kur domácí.
leden 18, 2022 06:46
... : Markéta
Co takhle čáp? Hnizdo už máme :-) :-)
K poslední fotce k příspěvku mě vždycky napadne otázka - myslíte, že autor "koně" sochy Jošta Lucemburského věděl, jak vypadá z tohoto vyfoceného úhlu?
leden 18, 2022 07:42
... : mamča
Petr Sysala : Neurážej užitečné slepice. Tak hloupé nejsou...:-).
leden 18, 2022 07:53
... : Josef
Já jsem donedávna vůbec netušil, že je národní povinností, mít ptáka. Měl jsem zato, že lev, dokonce s dvouma vocasama, je zcela dostačující.
Referendum, mamčo, to je věc zapeklitá. Sice je v ústavě, ale o zásadních věcech bejt nesmí. Bylo jen jednou, před 17ti lety, sice jsem tehdá byl proti, ale bylo mi to plat prtný. To ještě lidi byli "moudří", tak hlasovat směli. Teď už moudří nejsou a tak o tom samym už hlasovat nesměj. Natož o ptákovi!
Deer. Jasně, ODS ptáka má. Si vzpomínám, jak PhDr. M. Sládek tehdá v parlamentu poznamenal, že když to nemaj v kalhotách, musej to mít na klopě.
Markétko. My jsme trochu, jen trochu, podobnej pohled měli denně cestou parkem z gymplu, pohled na sochu primátora Podlipnýho v Libni. Už jsem si párkrát říkal, že to příležitostně musím vyfotit.
leden 18, 2022 08:57
... : mamča
Josef : Referendum na vystoupení z EU nám pochopitelně nepovolí, protože "ti správní hoši a dívky" jsou na cecík EU přisátí.
Ale aby bylo Ústavnímu právu dáno zadost, mohla by být Referenda kvůli různým veledůležitým věcem, jako třeba Národní pták, nebo zákaz v průřezu kulatých tkaniček do bot.
leden 18, 2022 09:19
... : *deeres*
Pepo,sochu Podlipného jsem vídala často, dokud jsem bydlela v Holešovicích, ale nikdy mne nic takového nenapadlo. Žádnou jedničku tam neukazuje, i když ten ukazovák? No, dobře smilies/smiley.gif
Ale je vidět, na co lidi myslí. Teď nedávno jsem znovu viděla jeden z dílů "Jak nás vidí svět", kde byla prezentace našich cukrářských výrobků. Já miluju koňakovou špičku, žádné souvislosti mne nikdy nenapadly, cizinci věděli hned a nikdy by koňakovou špičku nejedli na veřejnosti, pokud vůbec.
http://www.publicart.gavu.cz/pomnik-judr-jana-podlipneho-v-praze-libni/

I kur domácí by měl své opodstatnění, MPA v tom není sama, máme v záloze Langšádlovou, Richterovou a dokonce snad i kandidátku na prezidentku Němcovou. Šanci má,určitě stačí zavést korespodenční volbu a pak už je možný cokoliv.

leden 18, 2022 12:08
... : mamča
*deeres* : Ona ani není třeba korespondenční volba. Stačí, když v průběhu zpracování výsledků voleb na dvě hodiny "vypadne server". A k překvapení voličů je najednou všechno jinak.
leden 18, 2022 12:29
... : Josef
Deer. To právě záleží na úhlu pohledu, jen v jednou momentu, cestou parčíkem směrem ke Světu.
Taky jsem slyšel, jak se nějakej Francouz při návštěvě Prahy divil, proč se tady po zdech tak často vyskytuje logo Renaulta.
Co se týče referenda, podle mě je to úplně zbytečnej problém. Podle výsledků voleb, jak parlamentních, tak minulejch prezidentskejch, je to tak 50:50 a jsem přesvědčenej, že i kdyby referendum nebylo cinknutý, i kdyby(!!!), tak při ohromný masáži "nezávislejch" médií, která by samozřejmě předcházela, by referendum dopadlo pro setrvání. Ovšem, v Bruseli už bychom zůstali jako rebelové, kteří si vůbec dovolili pochybovat. A poslušní hodní hoši nepochybují.
leden 18, 2022 14:23
... : strejda
No Pepo, řešit teď nějaké vaginoviny s národním ptákem, to mi připadá až zcestné. Uvidíme, jak se Fiala projeví během několika dnů. Zatím to nevidím dobře. Kdykoli otevřel hubu, neslyšel jsem nic víc, než kritiku, urážky minulé vlády, ale aby nastínil nějaká řešení, vizi, to jsem neslyšel nikdy. Faktem ale je, že když se teď častěji objevoval na obrazovce, okamžitě jsem sahal po dálkovém ovladači. To byl tzv. kritik ze zásady. Kritik profesionál. A jestli je to chlap s gulemi, to ukáže čas. Pták bez gulí, to mi nějak nepasuje.
leden 18, 2022 17:40
... : *deeres*
Tak jsem se podívala seznam poradního sboru předsedy vlády. Fialův kámoš Novotný z Řeporyjí mezi nimi není, ale bývalého výkonného ředitele humanitární organizace Člověk v tísni na něm najdete.
leden 18, 2022 18:35
... : Ivan Kolář
přepínám ze čtyřiadvacítky na CNNPrimu, tuhle zábavu mám vlastně jako podkres během doby, co jsem doma. Ale už mi to současné melodrama leze krkem.
leden 19, 2022 22:56
... : doktor
Tuto vládu jsem volil,ale pozdě bycha honit,natož ptáka,nyní teprve vyplouvá na povrch kdo a co je pro kterého politického ptáka důležité.Má cenu se distancovat?

leden 22, 2022 14:09
... : Josef
Teprve nyní? To jsi fakt neviděl už dávno?
leden 23, 2022 05:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]