O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÚŽASNÁ MICHAELA PDF Tisk E-mail
Pondělí, 20 září 2021

Litoměřická rodačka MICHAELA FIALOVÁ je dopisovatelkou loveckých magazínů Girls, Guns and Rods Magazine, Chicks Smashing Grunters či Lovu zdar!. Před dvěma lety se stala v americkém Orlandu kickboxerskou mistryní světa v rámci asociace ISKA. Živí se jako profesionální lovkyně v Africe. Ale je tam nebezpečno - v JAR bují rasismus proti bílým, kteří si v zemi nemůžou být jisti bezpečím. V ohrožení jsou především farmáři bílé pleti.

 

 

 

 

 

 

Může jít o obrázek 1 osoba

 

Krásná česká holka v Jihoafrické republice. Michaela Fialová se rozhodla bojovat proti tamějším pytlákům, osobně a přímo na místě.

 

"Jsem zaměstnanec Savannah Hunting Safari v Jihoafrické republice," řekla Michaela. "Dodělávám si nyní licenční zkoušky profesionálního lovce. Zvládnout je není úplně snadné už proto, že jsem holka z Evropy. Je toho totiž docela dost k naučení. Je to stejné jako v Čechách u myslivců, člověk musí chodit do kurzu, který má jako praktickou součást rozpoznávání zvířat. Tam se bezpečně naučí rozlišit, které zvíře je staré, nemocné, zraněné, březí. Jenže zatímco v našich lesích je těch zvířat dejme tomu třeba do deseti, v Jižní Africe je jich v základu 64. Těch deset druhů v Čechách zabere asi rok, tak si představte, jak dlouho si musí člověk nakoukávat zvířata v Jihoafrické republice, zvlášť když tam nežije pořád a musí za nimi jezdit." 

 

Její rozesmáté fotky s hlubokým výstřihem, které v očích mnohých prý urážejí důstojnost zastřelených zvířat, jsou trnem v oku mnoha lidí. Ženská s flintou je pro veřejnost prostě problém. A navíc – ona se na těch fotkách se zastřeleným zvířetem směje! Co si to dovoluje???  Ta troufalost!!! Nu ano, pro reklamu využije i svůj obličej. Mediální pozornost přináší peníze, proto ráda dostává tolik prostoru. Ještě je ke všemu poměrně kontroverzní, a rozděluje společnost na dva tábory – ti, kteří jí fandí a ti, kteří jí nenávidí; ale málokdo zůstane někde mezi.

 

 

Může jít o obrázek 1 osoba

 

 

Jenže -  je zásadní informace, že se jedná vesměs o zaplacený lov na farmách, kde jsou divoká zvířata chována z vůle majitelů. A odstřely jsou obchodem toho majitele, a tedy i nutnou regulací v daném chovu. Někdo tyhle odstřely bude vždy dělat - pokud by se lov na zakázku zakázal, tak se farmy zruší a zvířata přesunou, nebo spíš usmrtí. ...., když to přeženu, tak jako když se u nás chovají kapři na Vánoce, odchováno, uloveno, u nás se také střílí přemnožená zvěř, střílí se přemnožení divočáci atd. Tam je to business, nic víc, nic míň, když tam lovci-zákazníci nebudou lovit farmová zvířata, tak na místo nich na savanách budou krávy nebo obiloviny; to je tvrdá realita. Mj. lidé lovili odjakživa. Pro obživu, pro zábavu. Lidé si neuvědomují, že lvice, antilopa, žirafa jsou tam stejně běžná zvířata, jako u nás koza, kráva či srna. V jiných zemích si můžete dát krysu, potkana nebo třeba psa.

 

Michaela Fialová se snaží o osvětu na sociálních sítích, kde její příspěvky sledují statisíce lidí. Hlavně vysvětluje rozdíl mezi lovcem a pytlákem: „Lovec přináší rezervaci nemalé peníze, a navíc střílí jen vybrané kusy. Jde mu o trofej, nepotřebuje střílet samice, mláďata nebo geneticky silné jedince. Pytlákovi je jedno, co uloví. Nastraží pasti a čeká. Jde mu hlavně o maso. Pytláctví je teď v Jihoafrické republice značný problém. Kvůli omezenému turismu v posledním roce a půl chybějí v rezervaci peníze od zahraničních lovců, mnoho místních přišlo o práci a proto začali chytat zvěř kvůli jídlu.“

 

A těm lidem, kteří jí píší nenávistné dopisy, kteří píšou proti ní petice, bych napsal rád toto: „Myslete na to, až budete pojídat maso tvora, který žil jen pro to, aby vás mohl nasytit, a za celý svůj život neviděl slunce, necítil vůni čistého vzduchu,  ani nestál na trávě.“ 

 

 PATRIKKomentáře (8)add feed
... : mamča
"když tam lovci-zákazníci nebudou lovit farmová zvířata, tak na místo nich na savanách budou krávy nebo obiloviny; to je tvrdá realita."
No, a nebylo by to lepší ?
září 20, 2021 06:53
... : PATRIK
To je relativní - když nebudou farmáři chovat tamější původní zvířata, tedy občas i pro zámožné lovce odevšad, tak tam budou jen ty krávy ... Protože ti lvi, zebry atd. tam jsou v podstatě nyní chováni a hlídáni a sem tam nějaký ten kousek na drahý odstřel. Čímž farmáři získají peníze a místní zas zadarmo maso.

září 20, 2021 13:51
... : doktor
Statečné a odhodlané dívce ( nechci opomenout i krásné ) fandím a držím palce - nevzdávejto Michaelko !
září 20, 2021 14:37
... : Josef
Klidně může vykonávat činnost bohulibou a mít i velký kozy. To je mi fuk.
Buchta, která se zabejvá střelbou na bezbranný zvířata, je mi odporná!
září 21, 2021 08:17
... : Petr Sysala
Jožo, a co zelení panáčci, co si pěstují hejna spárkaté, která devastují už tak decimované lesy a flakají je z pohodlných posedů? Ti jsou ti taky odporní? Tož ti mi tedy vadí podstatně víc.
září 22, 2021 06:33
... : Josef
Jasněže i zelení panáčci. To je stejnej xindl.
Ale řeč byla o týhle jedný buchtě, velmi pochvalná a obdivná řeč. Tak jsem se jen ozval, že já ji neobdivuju.
září 22, 2021 07:52
... : mamča
Petr Sysala : "Zelení panáčci" se chovají podobně od slavné Sametové revoluce, kdy je možné si pronajmout honitbu, zaměstnat chovatele zvěře na odstřel, a koupit si na vsi každého a cokoli.
Já pamatuji časy Mysliveckých sdružení, kdy členové převážně stavěli posedy a zásypy pro bažanty, v létě sekali a sušili seno na špatně přístupných loukách, aby měli na zimu pro zvěř, a chodili na brigády při žních. Za to pak dostali i nějaké zrní k přikrmování zvěře. Udržovali stavy spárkaté zvěře na přijatelné úrovni, a pokud něco stříleli, tak slabé kusy, co by stejně nepřežily zimu.
Teď je to ovšem kšeft jako každý jiný, hospody vaří zvěřinu z nedohledatelných zdrojů, a kdejaký bohatý frája si jde individuálně zastřílet na cokoli, co se v lese hýbe.
Jasně, dřív si taky chodili papaláši zastřílet, ale chodil s nimi zkušený myslivec, takže zabránil odstřelu trofejních kusů.
No co už. Doba se změnila.
září 22, 2021 09:24
... : Krakonoš
Udržovali stavy spárkaté zvěře na přijatelné úrovni, a pokud něco stříleli, tak slabé kusy, co by stejně nepřežily zimu.
smilies/grin.gif
Tak to je asi udržovali rozdáváním prezervativů a přemlouváním jelenů, aby ty laně tolik neklátili, ti hodní socialističtí zelení mužíčci.
Co se mužíčků tejče a týhle zelený krasavy zvlášť, zcela vzácně a plně se v názoru na ně shoduju s naším Žižkovákem.
září 23, 2021 14:21
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]