O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


ZOUFALÁ PSÍ KRIZE PDF Tisk E-mail
Pondělí, 19 červenec 2021
Bull plemena se poslední roky těší větší a větší popularitě. Každý rok narůstá počet odchovaných psů typu bull, a to logicky zase vede k přibývání dalších štěňat.. Většina lidí, kteří si pořizují tyhle hezké psy, štěňata, si ale nepřečetla to dole, tím drobným písmem, že bull plemena jsou dominantní, mají krátký doutnák a rvou se tvrdě. Před rokem začal enormní hon na bull štenda, více než kdy předtím; staford, piťák, stafbul, bullterier a všemožné i nemožné kombinace těchto plemen.. k tomu bandog, Argentina, atd..

 

Bull Terrier Dogs and Babies showing love together - Dog and Baby Cute  Videos - YouTube

Štenda jsou vybraná na rok předem. Ceny pěkně vyšroubované. Všichni vydělávají, všichni kupují za jakoukoliv cenu značkové ultraprémiové originály i neznačkové "padělky", a to všechno ostatní "potřebné" mezitím taky.

Kupují se pelechy, vodítka, krmivo; lidi se radují, hrají si se štěňátkem, malé děti mají kamarády.

Ráj na zemi.

 

Jenže - každá mince má dvě strany.

A tady o co je první zářivější, o to je druhá temnější, děsivější a narůstá do netušených rozměrů.

 

 

 

Poslední rok dva pozorujeme obrovský nárůst bull psů v inzerátech "daruji psa, z důvodu ..." V útulcích se objevují ti "problémoví" už jako mladí, a beznaděj klece nebo přehazování z ruky do ruky bez stálých hodnot a jistoty, z nich dělá sígry, kterým na ničem nezáleží. Neskutečný je počet těchto mladých, zanedbaných psů, na které nikdo neměl čas je učit, vést je.

Ti, kteří si je pořídili v počínající euforii z domácího společníka, se kterým mohou chodit ven i v lockdownu, nebo jako doplněk životního stylu k BMW a koženému gauči.

 

Ti lidé nejsou zlí. Jejich jediný problém je, že na výchovu nemají. Není to v nich. Chtěli hotový perfektní produkt. Tak jako v obchodě. Splnění svých představ. Jenže to se obvykle nestane. Pes je šelma a vy musíte přizpůsobit svůj život jemu, ne on vám. Nezvolíte si výbavu a aplikace dle potřeby. Pes je vždy unikát, a vždy má svou povahu a osobnost. Nemá povinnost vás poslouchat ani respektovat, či mít rád, jen proto, že jste si ho koupili.

 

 

 

2 měsíce života: Podívejte se, jak děti vypiplaly štěňata! - Žena.cz -  magazín pro ženy

 

 

Temná strana nechtěných psů způsobí, že budou útulky brzy plné bull plemene.

A nebo taky ne. Nebude je totiž už nikdo chtít. Kvůli nezodpovědným idiotům, některým naivním pozitivkářkám a rozdavačkám lásky, už si mnoho lidí přivedlo v adopci domů psa, v domnění, že bude stačit trochu lásky, mňamek a z grázla udělají plyšáka na gauč.

 

 

Společnost musí nutně dojít k regulaci držení těchto plemen. Jinak je brzy budou regulovat veterináři injekcí. A to si nezaslouží. Bull psi jsou milující, tvrdé šelmy. Jakkoliv to všechny přitahuje a touží nějakého mít, tak zdaleka ne každý je vůbec schopný je vést k dospění v klidného a vyrovnaného psa.

 

Jenže to, co se děje teď, už nikdo nezastaví. Je pozdě, vlak produkující další a další štěňata nikdo nestopne, dokud po nich budou lidé šílet. Je jisté, že zkopírujeme scénář USA, kdy většinu psů v útulcích tvoří bull psi.

Skoro všechna napadení, zveřejněná v médiích, se připisují bull psům. (A to teď tuplem začnou přibývat. To je ta temná strana mince.)

 

 

Už chápete? Nepořizujte si bulla!!!

Prosím, opravdu ne, pokud nemáte čas, chuť a odpovědnost k tomu,

obětovat mnoho ze sebe, vzdát se mnoha svých potřeb.

 

Pokud nemáte čas a jste uhonění. Pokud vás ždímají děti.

Pokud máte práci, že domů chodíte až večer.

Nepořizujte ho dětem na hraní.

 

 

Dita Pullmannová

Dočasky DE DE

 

Komentáře (3)add feed
... : andrea
Schválně jsem se tedy podívala, kolik takový bulíček v průměru stojí...
No, to se podržte... v průměru kolem třiceti litrů!!!
červenec 20, 2021 22:20
... : mamča
andrea : Možná, že i to je ten problém, že si bulíky pořizují snobové, "aby všichni viděli, že na to mám".
Tlustý auto a u nohy pitbula...
A pak toho psa neumí (nechce) vychovat, a má legraci z toho, že pes budí hrůzu.
Ale i nevychovanej jezevčík umí kousnout. Jenže ten dosáhne tak na kotník, tak to nebývá tak devastující zranění.
červenec 21, 2021 06:18
... : andrea
souhlasím. Máme něco podobného v ulici. Mladí si koupili takovou tu krásnou potvoru s kulatým čumákem. Napřed s ní chodili na cvičák, ale to snad jen měsíc. Pak se odstěhovali na druhý konec republiky s tím, že "zatím" jim ho pohlídá máma.
Takže s ním chodí starší paní, je to chudák pes na tlustém krátkém vodítku, kterého se všichni bojí. On totiž dost nepříjemně reaguje na jakékoliv ostatní psy. Jsem zvědavá, kdy si ho mladí odvezou. Už je to přes rok...,
červenec 21, 2021 11:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]