O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BREJLOUNI - POZOR, TOHLE JE PRO VÁS PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 červen 2021

10 dobrých důvodů, proč nekupovat levné brýle - Moderní optikaDioptrické i sluneční brýle lze čistit různě. Lidé často sáhnou po tom prvním, co přijde pod ruku. Čeho se v takových případech vyvarovat a jak nejlépe si počínat? Tady máte odpověď profesionálního optika:

 

 

 

 

 

Nepoužívejte prostředek na mytí nádobí. Odmašťující chemikálie při opakovaném použití narušují povrch slunečních brýlí. Na sklech vznikají četné trhlinky, čímž se sníží ochrana před UV zářením a zhorší výhled. Na první pohled navíc brýle vypadají špinavě.

 

Nevhodný je rovněž dezinfekční prostředek na ruce. Světová zdravotnická organizace WHO doporučuje používat dezinfekční prostředky s nejméně 60 % alkoholu, ten je však agresivní chemikálií a poškozuje jak skla, tak rámečky brýlí. Ani přípravky na mytí oken a dalších skleněných povrchů nejsou navrženy pro brýle. Nevyčistí je a poškodí rámečky.

 

Máte-li ve zvyku otírat brýle lemem oblečení, nedělejte to.Můžete do nich špínu pouze vetřít, ačkoliv to pouhým okem nerozeznáte. I čisté textilie mohou skla poškrabat a některé materiály, zejména vlna, jsou příliš drsné.

 

Správná péče o Vaše brýle - Oční optika Božena Brzáková

 

Lidé občas brýle nebo kontaktní čočky navlhčí slinami, ale zvyšují tím riziko vzniku infekce rohovky. Nedoporučuje se ani horká voda, protože brýle nejsou vždy odolné proti vysokým teplotám. K oplachu použijte maximálně vlažnou vodu. Mnoho mýdel v obchodní síti obsahuje povrchově aktivní látky podobné složkám mycích prostředků a je těžké rozeznat, které je nemají.

 

Je proto lepší zcela se při čištění brýlí vyhnout běžným mýdlům. Uvažujete-li o přístroji dezinfikujícím pomocí UV záření, nezapomínejte, že špínu ani mastnotu z brýlí odstranit neumí. Papírové utěrky a některé vlhčené ubrousky na sklech dokonce zanechávají částice prachu nebo drobné chuchvalce svých vláken.

 

K šetrné údržbě brýlí si pořiďte tekutý čistič na brýle, jemný hadřík z mikrovláken nebo speciální jednorázové čisticí ubrousky. Roztok na brýle neobsahuje alkohol a je šetrný, utěrka z mikrovlákna odstraňuje mastnotu a šmouhy bez rizika poškrábání.

Slabým místem jednorázových ubrousků na brýle je špatná recyklovatelnost, ale vyrábějí se i kompostovatelné ubrousky s recyklovatelným obalem. Vyhněte se dlouhodobému používání produktů obsahujících alkohol.

Nevhodné jsou také ubrousky určené k čištění telefonu nebo obrazovky tabletu či počítače, jako nouzové řešení na cestách jsou to však dobří pomocníci.

 


 
 

 

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
... : doktor
.... děkuji,ahojky.
červen 07, 2021 13:40
... : *deeres*
Tak to už jsem zničila nejedny brýle. Ale ono to je vlastně jedno, než je stačím zničit čištěném, tak je rozlámu, rozsednu, popříoadě ztratím. Ještě, že si kupuji brýle za pouhých 50 kaček.
červen 08, 2021 16:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]