O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NENÍ FLAŠKA JAKO FLAŠKA PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 červen 2021
File:Sisyphus by von Stuck.jpg - Wikimedia CommonsDotaz: MOJE FLAŠKA - Na webu jsem našel reklamu na úžasně chutnou vodu, která se má připravit ve speciální láhvi v obalu, nazvané „Moje flaška“. Popis láhve a principu účinku na webové adrese www.mojeflaška.cz je podrobný a působivý, ale cena láhve mi připadá příliš vysoká. Máte s láhví nějako zkušenost?

 

 

 

Odpověď


„Moje flaška“ (cena 750 Kč) je výrobek slovinské firmy Flaška d.d., která už má v ČR svého dovozce i distributory. „Flaška“ je z italského skla a má líbivý barevný látkový obal. V reklamě na ni čteme, že voda po vložení do láhve na dobu 5 minut je chutnější, je jako „voda z horské bystřiny“, je „zdraví prospěšnější, tělo lépe hydratuje a eliminuje vliv škodlivých látek (snižuje genotoxicitu) obsažených ve vodě až o 45%.“

 

 

 

FLASKA

 

 

 

Podle reklamy je „sklo, ze kterého je Flaška vyrobena, naprogramováno speciální technologií TPS, díky níž voda v láhvi mění svou strukturu.“ Popis principu výroby a účinku vypadá sice odborně, ale ve skutečnosti nedává smysl a je zřejmé, že láhev fungovat nemůže.

 

Hlavní námitky: Vodu má vylepšovat informace, kterou do skla láhve uloží Orgonský Zářič (Schooter), vysílající hypotetickou energii zvanou orgon. Termín vymyslel vynálezce Wilhelm Reich (1897 - 1957), ale existence této údajně kosmické duchovní energie, analogické indické práně nebo čínské čchi, nebyla nikdy prokázána. Fyzika zná jen čtyři druhy energie, všechny hmotné, žádná duchovní neexistuje.

 

S elektřinou a kvantovou fyzikou, na kterou se autoři odvolávají, nemá ovšem „elektrogenetické“ programování duchovní energií nic společného. Reich byl za své podvodné orgonské přístroje obžalován a odsouzen. I kdyby byla nějaká informace do skla zapsána jiným způsobem, nemohla by působit na vodu, protože přenos ze skla by vyžadoval čtecí a vysílací zařízení i odpovídající kód (Cédéčko s nahranou písničkou také „samo“ nehraje.).

 

Mylná je také hypotéza, že by informace mohla změnit strukturu vody. Japonec Masaru Emoto sice mluvil o „paměti vody“, ale i její existence je vyloučena. Molekuly vody tvoří kolem cizích molekul shluky, klastry, ale ty nejsou stabilní, rozpadají se a znovu tvoří v pikosekundách.

 

Autoři se také při popisu principu Flašky odvolávají na homeopatii. To je ovšem disciplína alternativní medicíny. Její principy jsou mylné a účinky experimentálně neprokázané.

 

Reklama firmy se sice odvolává na desítku různých testů a certifikátů, ale jejich věrohodnost je sporná, když je mezi nimi i hodnocení aury vody pomocí Kirlianova fenoménu (viz např. náš „Slovník esoteriky a pavěd“). Kvalita ani struktura vody z „Flašky“ se tedy nemění, protože se ze skla do vody neuvolňují žádné molekuly a zřejmě z něj nevychází žádné záření.

 

Že jsme nenašli žádnou studii v odborném časopise, která by změnu kvality programované vody potvrdila, je samozřejmé.

 

A že „Moje flaška“ nefunguje, to si může každý snadno ověřit, když porovná chuť vody neupravované s vodou z „Flašky“.

 

Pokud neví, která sklenka je která, rozdíl nenajde.

 

 

JIŘÍ HEŘT

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
Když někdo neví, co s penězma, proč ne?
Kdysi jsem si koupila přístroj na čištění vody, rovnou na připojení k vodovodnímu kohoutku. Určitě fungoval,byl tam uhlíkový filtr. Ale jenom než se za nějaký ne moc dlouhý čas filtr zanesl, pak ta voda byla mnohem horší, než rovnou z kohoutku. Nový filtr stál dvě stovky, tak jsem přístroj raději vyhodila, dřív, než se pořádně prodražil.
červen 03, 2021 15:56
... : d@niela
jéje, tak to se hlásím taky. Jo, je to už dávno, taky sem naletěla, tu takovou rouru vedle baterie jsem taky měla. A taky jsem se s nadšením dívala, jaký svinstva už nepiju. Jenže právě ten další filtr by byl potřeba relativně dost často, a kohoutek na peníze byl nějak vyschlej...

červen 03, 2021 16:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]