O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JSEM DRAVÁ ŠELMA? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 červen 2021
Občas si koupím nějakou motivační knížku Nedávno jsem četla jednu, která radila, jak v sobě zaktivovat vnitřní sílu, elán, a chuť do života. Delší dobu už totiž bojuji se šílenou únavou, navíc teď jarní únava a nedostatek sluníčka… Jedna z rad, která mi připadala obzvláště potřebná, protože se mi poslední dobou vůbec nechce vstávat, zněla takto: Když ráno otevřete oči, představte si okamžitě, že jste šelma, která se chystá skočit na svou kořist, že jste dravec, přichystaný vyrazit do džungle na lov!

 

 

 

 

A tak jsem si následující ráno hned po vzbuzení začala pomocí autosugesce a vizualizace představovat, že jsem dravá šelma, chystající se na boj.

 

"Jsem dravá šelma, jsem dravá šelma," opakovala jsem si šeptem jako modlící se k Bohu šeptá Otčenáš, a snažila se tuto informaci uložit a vrýt co nejhlouběji do svého mentálního softwaru. Ale nějak to nefungovalo. Jednak jsem se nedokázala rozhodnout, jestli chci být lvice, tygřice, anebo třeba černá puma, a taky se mi chtělo tak strašně spát, že jsem chvilkama upadala do kómatu.

 

 

tygr ussurijský - Galerie - Můj Olympus

 

 

Jak už jsem napsala, pár měsíců bojuji s únavou, která mě doslova ochromuje. Ani po deseti minutách usilovné snahy ze mně však dravec nebyl, cítila jsem se spíš jako mršina, kterou smečka hyen rozcupovala a ohlodala na kost. Bezvládně jsem ležela v posteli a snažila si vsugerovat, že svižně vyskakuji z peřin a vrhám se jak predátor do nastávajícího dne za svými pracovními povinnostmi.

 

Vyšla z toho jen parodie na chromou chcíplotinu, neschopnou se postavit na nohy. Nakonec jsem mi přece jen podařilo se vyhrabat z pelechu, a se zvukovou kulisou skládající se se vzdechů, hekání a proklínání těžkého osudu, se odbelhat do koupelny. Takhle bych toho moc neulovila, pomyslela jsem si při čištění zubů. Studenou sprchu, kterou v té knize také radili, že prý po ránu člověka pěkně probere a zaktivuje, jsem radši vynechala. Mám totiž zrovna trochu rýmu a kašel, tak by mi to nemuselo prospět.


A vůbec, copak tygr nebo jiná šelma se po ránu sprchují?

Ze stejného důvodu jsem vynechala i rozcvičku, další z metod doporučovaných tou moudrou knihou. Copak třeba takový lev dělá po ránu dřepy? Když si mám připadat jako divoká šelma, tak nemůžu přece dělat takové nedůstojné blbiny a poskakovat po bytě s činkama.


Vybavila jsem si jakýsi dokumentární film o přírodě, jak se lvi povalují pod stromem a zívají, a hned jsem dostala chuť se vrátit do pelechu. Ale ne, musím k sobě být tvrdá, usoudila jsem a šla si vařit kafe. To šelmy sice také určitě nepijí, ale já se ráno bez kofeinu nedokážu orientovat v prostoru a čase, uvědomit si, kdo jsem a kam směřuji.

 

A pomalu jsem se smiřovala s tím, že navzdory usilovnému studiu motivačních knížek, pozitivnímu myšlení, autosugesci. vizualizacím a všem těm metodám a radám odborníků, žádná dravá šelma ze mě nebude.

 

Když už nějaké zvíře, tak spíš líná pohodlná a rozmazlená kočka domácí.

 

Libuše Palková

 

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
Dost lidí se dnes živí tím, že nám doporučují, jak máme žít. Různých motivačních knížek vychází haldy. Speciální motivační knihy pro ženy, motivační knihy pro vysoké sebevědomí a v neposlední řadě, také jak se namotivovat ke zbohatnutí a k úspěchu v zaměstnání.
Tak nevím, já se například dozvěděla, že když mám vyniknout v pracovním kolektivu, tak mám mít vysokou postavu, nebo alespoň se dobře oblékat. Já jsem ale přesvědčena, že je k tomu zapotřebí úplně něco jiného. Nejspíš inteligence, znalosti, vůdčí schopnosti a hlavně nebýt línej máknout.
červen 03, 2021 15:42
... : d@niela
Občas mne udiví, čím vším si lidi vydělávají na živobytí.
Ti motivační guruové ještě nejsou nejhorší, protože furt máme volbu si ty jejich "návody" koupit nebo ne.
A tak trochu si myslím, že pokud někdo potřebuje i na život slabikář, tak ať si to koupí...
To je stejný, jako s tou vodou...(není flaška...)
červen 03, 2021 16:17
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]