O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ORCHIDEJE, FENG SHUI A "VĚŘ SI KDO CHCEŠ, ČEMU CHCEŠ" PDF Tisk E-mail
Úterý, 11 květen 2021
Siirto, erityinen kokoelma specialni květináč na orchidej - mirca-art.comPokojové rostliny si pořizujeme proto, aby lahodily našemu oku, vnitřně nás zklidňovaly a čistily vzduch. S orchidejemi - ač jsou opravdu nádherné - může být v tomto směru velká potíž. Pro spoustu lidí jsou velkou láskou. Ale četla jsem, že podle zásad feng shui  orchideje z lidí vysávají životní energii. Že tyto rostliny se zkrátka chovají jako energetičtí upíři. Dle feng shui odebírají z lidí veškerou energii a pokračují v tom stále a stále, dokud mají co sát.

 

 

 

Důležité prý je, abyste s orchidejemi nebyli v jedné místnosti především během spánku. Právě během spánku jste dle feng shui před působením těchto rostlin naprosto bezbranní...
Což způsobuje, že jste ráno, i po několikahodinovém spánku, ospalí, unavení, bez energie a podráždění. A co víc, orchideje umístěné v ložnici negativně ovlivňují i váš sexuální život. Tím, že z vás vysávají energii, totiž snižují i vaše libido.


No teda…

 

 

pěstování orchidejí | Dům a bytVěř si tomu kdo chceš, ale já mám orchideje na okně v ložnici, kvetou překrásně a naopak mi celý rok svou krásou energii dávají.


Nejlepší je Phalaenopsis. Mám je postavené na parapetu, slunce na ně svítí přímo jen v létě chvíli odpoledne a není ostré (žádná kytka by neměla být přímo na sluníčku a v průvanu - když větráte). V místnosti mám celoročně 18 - 20 stupňů. Zalévám tak, že 1× za cca 3 týdny jim naleju odstátou vodu s hnojivem do květináče, nechám jim vodu cca den a potom zbytek vyleju. Někdy jim jenom porosím odstátou vodou listy (mají rády rosení spíše místo zálivky). Odkvetlé stonky odstřihnu až po uschnutí. Daří se jim dobře, každá má asi 4 stonky plné květů.


Nedávno jsem četla někde super komentář ke článku o orchidejích, tak jsem si ho zkopírovala. Bohužel už tedy nevím, kdo a k čemu ho psal, ale každopádně jsou to dobré rady. Tak vám tady kus z nich zkopíruju:


•    orchidej není parazit - kdyby byla, tak ji doma v květináči neupěstujeme, protože by přeci neměla na čem parazitovat. Většina jich je epifytních, tzn. že se usadí někde na větvi, v koruně stromů, někde třeba kde se rozdvojují dvě větve.

 

 

 

Mají to jako když „květináček“, trochu se jim tam uchytí listí, zbytky broučků a tak. Jinak kořeny objímají strom, drží se ho. Proto se nemají moc hnojit - z přirozenýho prostředí taky moc hnojiva nemají. A to samé s vodou. Vodu mají z občasných dešťů, kdy zaprší, tak se pořádně nacucnou, po dešti je vítr ofoukne a zase čekají na déšť. O příležitostnou „zálivku“ se postará i rosa, která taky brzy oschne. 


•    Přesazuju většinou na jaře (pokud není něco v nepořádku). Vyndám z květníku. Pokud jsou kořeny jako když přirostlý ke květináči, tak promačkám, aby se odlepily. Docela se mi i osvědčilo napřed rostlinu namočit do vlažný vody - kořeny pak změknou a je tam menší riziko poškození. Po vysypání se snažím substrát vyšťourat komplet pryč a vyhazuju. Dávám nový. Kořeny špatné odstraním, ostříhám pryč, aby mi pak nezadělaly na problémy v podobě hnilob. Rostlinu vsadím do květináče a postupně obsypávám substrátem, poklepávám květináčem, zašťourávám prstem, aby se dostal opravdu všude a nezbyla tam vzduchoprázdná místa.


•    substrát doporučuju od Florie - při kupování je dobrý pytlík se substrátem ohmatat, aby tam byla spíš kůra. Prodávají i substráty, kde je hodně vysoký podíl rašeliny a to už je pro phaly špatně. Tam už stačí pak odhadnout hůř zálivku a může být na problémy zaděláno. A asi tak týden od přesazení nezalévám, aby se rány stihly zacelit, zaschnout. Opravdu doporučuju. Jednou jsem zapomněla a kytičku zalila asi dva dny po přesazení a už je v orchidejovým nebi. Jo, a většinu orchidejí pěstuju v průhledných květináčích, aspoň mám dobrou kontrolu kořenů.

 


•    Přesazuju až když je květináč úplně plný kořenů. Ale zalévám dešťovkou. Když se zalévá vodou z vodovodu, tak se přesazování doporučuje co dva roky. Voda obsahuje spoustu „solí“, které postupně zasolují substrát a kořeny. A pak nejsou schopny přijímat vodu,  a dochází tím k úhynu orchidejí.


•    Jinak to, že nám rostlina prosperuje, je nový růst. Ten zaručeně poznáme, že narůstají zelené kořenové špičky. Ty se pak začnou protahovat a časem přijde i nový lístek.

 


   
 
 
•    Když si domů přinesete novou rostlinu, která nádherně kvete, časem odkvete a dlouhou dobu stagnuje, tak se nelekejte. Je to pro rostlinu šok. Tyto kytky jsou pěstovány pro komerční účely, jsou nadopovaný růstovými hormony, hnojivy, mají naprosto optimální podmínky, které doma nikdy nikdo z nás není schopen napodobit. Rostlina se musí po přinesení z obchodu aklimatizovat a přizpůsobit se našim podmínkám. Pokud to ale vydržíme, časem se nám odmění nádhernou záplavou květů.

 

 

Jo, a ještě zpátky k tomu FENG SHUI - nikomu žádnou víru neberu, vím, že je feng shui dost direktivní ohledně celého zařízení bytu. Ale u nás na Vinohradech to asi nefunguje, protože mám plno věcí podle tohoto stylu zcela špatně, a přesto se nám žije fajn. Stejně tak nám rostou kytky. Všechny. Snad si opravdu berou trochu z naší energie, protože rostou nádherně a těší nás ze všech sil. :- )))

 

BLANKA,

kytkomaniak

 


Komentáře (4)add feed
... : mamča
Orchidejí mám plné okno. Naprosto nevhodně na jižní straně, kam jde celý den slunce. V létě dávám na okno vitrážky, které stíní aspoň listy kytek, ale květy jsou nad tím. Čím míň se o ně starám, tím víc kvetou.
Tchýně orchideje pořád přesazuje, rosí, máčí, hnojí...a už jich pěknou řádku tou přehnanou péčí udolala. Aspoň jí máme pořád co dávat. smilies/cheesy.gif
květen 11, 2021 17:12
... : doktor
Orchideje jsou královny parapetů.Hezké odpoledne všem.
květen 12, 2021 13:20
... : VodoměrkaM
Mám plné okno orchidejí... kvetou, já jsem z nich úplně unešená, nic z nás nevysávají... a moc se o ně nestarám, kvetou krásně a skvěle sekundují zbylým 190 nekvetoucím kytičkám... takže možná to je tak, že i když něco z nás vysají, tak ty ostatní to svou převahou dorovnají... kytkám zdar!
květen 12, 2021 13:38
... : *deeres*
Jsou to krásné kytky, ale jakmile k nějaké nedopatřením přijdu, tak je dám dál. Jsou to kytky, co si hrozně vymýšlej, potřebují to správné světlo, stálou teplotu, rosení, jednou za týden strčit do vody a správně hnojit. Já takové stanoviště pro ně nemám a určitě bych je umordovala. Tak mám sbírku afrických fialek. Jednoduché i plnokvěté, růžové, fialové ,skoro červené, bílé i dvoubarevné, s jednoduchými listy i kudrnatými a všechny kvetou celý rok.
Feng shui mně nic neříká, nesnáším , když se mně v bytě prohání průvan. Já mám ráda doma harampádí.
květen 14, 2021 21:22
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]