O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

Syndicate


HROZBA V ROZKROKU! PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 květen 2021
IOT (Internet of Things) zařízení, tedy ta, která lze nějakým způsobem připojit do internetu, postupují do všech odvětví. Dokonce i mezi erotické pomůcky. A jelikož je situace kolem zabezpečení některých IOT zařízení “veselá”, může tak být “veselo” i v rozkroku. V březnu se například objevila velká analýza společnosti ESET, která se zaměřuje na chyby v těchto dvou hračkách pro dospělé:

 

 

 

Složitější než bezdrátové otevírání vrat

Rizikových míst je tam dokonce více než u typického IOT zařízení pro bezdrátové otevírání garážových vrat či zapínání světel. Navíc se totiž využívá lokální bluetooth komunikace mezi mobilní aplikací a “hračkou”. A též do ovládání nevstupuje jen uživatel erotické hračky, ale i potenciální partner, který může sedět úplně jinde a mít tak pindíka / pipinku pod vzdálenou kontrolou. Že může být nějaká chyba i v samotné komunikaci mezi cloudem a mobilní aplikací nebo v samotné cloudové službě, to je všeobecné riziko jakéhokoliv IOT zařízení.

 
Do rozkroku vstup povolen


První objevený problém je už v bluetooth komunikaci mezi hračkou a telefonem, kdy se lze do párování vnutit jakýmkoliv cizím zařízením v dosahu a neexistuje tam žádný autorizační proces. Tady tak lze uplatnit útok typu MitM (Man in the Middle), kdy mezi hračkou a mobilním telefonem uživatele figuruje zařízení útočníka, které komunikaci odchytává nebo do ní vhodně vstupuje.

 


 

 
U zařízení Lovense navíc bylo možné uplatnit brute-force útok z internetu a zkusit tak vzdáleně ovládnout právě zapnuté cizí hračky tohoto výrobce. To bylo možné díky nedostatečné unikátnosti tokenů jednotlivých zařízení, které mohou být ovladatelné přes URL https://api2.lovense.com/c/<TOKEN>. To, že existuje i skupina uživatelů, kteří vlastní token sdílí veřejně, to snad ani nebudu rozebírat.

Našlo se ještě pár dalších nedostatků, nicméně vše je popsáno v článku “Sex in the digital era: How secure are smart sex toys” na Welivesecurity.com a přiložené PDF zprávě, včetně několika video ukázek.


 

IOT pás cudnosti: Zamknout přes internet, odemknout bruskou!


Tohle všechno je ale nic proti IOT pásu cudnosti “Cellmate Chastity Cage” od společnosti Qiui, který byl v minulém roce testován organizací Pen Test Partners. Tam totiž bylo technicky možné převzít kontrolu nad všemi aktivními pásy cudnosti v horizontu několika dnů. Bylo tak možné získat citlivé informace uživatelů pásů (jejich skutečné jméno, telefonní číslo, datum narození, lokalitu z GPS, …), ale též pás cudnosti přes internet zamknout!

A teď pozor!

Zařízení bylo možné přivést do stavu, kdy bylo přes internet zamknuto a nebylo ho možné odemknout jinak, než fyzickým zásahem.

A zde pozor podruhé:

tento pás cudnosti nemá žádnou fyzickou pojistku ani mechanismus pro nouzové otevření!

Zámek je navíc natolik poctivý, že existují vlastně jen dvě řešení, jak tuhle věc z “piňďouru” sundat:


  • Použít úhlovou brusku ala flexu a doufat, že si kromě pásu cudnosti neuříznete i něco jiného.
  • Mít někoho šikovného k ruce (spíše k noze), kdo nožem vyřízne (připevněno lepidlem) a vydloubne správný kus plastu, a na správné vodiče uvnitř pošle přesně 3 volty, které způsobí otevření zámku.


 

Ransomware:

chceš to odemknout? Zaplať! Třešničkou na dortu je, že na github.com byl dokonce nalezen zdrojový kód ransomwaru (napsaný v Pythonu), který právě tuto fatální chybu v komunikaci zneužívá a dokáže hromadně pásy cudnosti zamknout. A jak to už u ransomwaru bývá, do mobilní obslužné aplikace doručí vzkaz, že pokud chcete odemknout, je potřeba nejprve zaplatit (například v bitcoinech)…

 

IGOR HÁK

https://viry.cz/ 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]