O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

JAK SE VERONIKA STALA VEGETARIÁNKOU PDF Tisk E-mail
Středa, 28 duben 2021
Na začátku tohoto příběhu bych chtěla apelovat na to, že to není propaganda, ani agitační trik, jak přinutit své okolí, aby se také stali vegetariány. Je to každého svobodné rozhodnutí, ke kterému člověk sám dojde díky morálním, zdravotním, či jiným pohnutkám. Důvod, proč jsem se rozhodla já, byl především morální. Nejen, že musím denně přihlížet, jak si řezník odváží ještě kojená telata z nedaleké Bio farmy, aby z nich udělal medailonky, či parmazán, ale i ta nešťastná událost s uvězněnými telaty na moři, jakožto uhynulých 200 tisíc ovcí na moři, to vše mě nenechalo chladnou a sekla jsem s masem definitivně.

 

 

 

Nutno říci, že vegetariánská kuchyně je velmi pestrá a bohatá. Červená a zelená zelenina má vysoký obsah vitamínu E, který udržuje naši pleť pružnou, luštěniny obsahují spoustu železa, bílkovin, snižuji cholesterol a udržují štíhlou linii. I spousta jiných aspektů vegetariánské kuchyně, která slibuje udržovat naši tělesnou schránku fit a krásnou jak zevnitř, tak zvenčí, může být pro budoucí čtyřicítku velkým lákadlem.

 

Teorii mám sice zmáknutou, ovšem teď ovšem zbývá přenést teorii v praxi. Budiž mi ponaučením jeden z mých mnoha vegetariánských obědů, který jsem si přichystala, než jsem vyrazila na rande s jedním slibným mladíkem. Uvařila jsem si květákové rizoto s houbami, smetanou a sýrem. Nejen, že houby obsahují spoustu vitamínu B a fosforu, ale také zpomalují proces stárnutí, a tak přispívají ke kráse.

 

 

Dokonalá nízkokalorická pochoutka: Květákové rizoto s houbami

 

 

Co jsem si ovšem nenačetla, bylo to, že květák má jisté větrné účinky. Bohužel pro mě jsem na to přišla až ve chvíli, kdy jsem seděla v útulné kavárničce naproti potenciálnímu ženichovi. Cítila jsem, jak můj ozdravovací proces působí na mé trávicí ústrojí a tiskla jsem půlky k sobě tak, jako Jane Fonda v dobách své největší slávy, která vydělala na stisknutých půlkách neskutečný balík.

 

Když tedy ozdravovací proces působil intenzivněji a svírání půlek nepomohlo, začala jsem střídat barvy, jako v PowerPoint prezentaci. Přecházela jsem střídavě ze žluto-šedo-modré do hnědo-fialovo-růžové se žlutými puntíky.

 

Ve chvíli, kdy se mě mládenec otázal, zda jsem v pořádku, květák si našel cestu ven a vydala jsem pouze hrdelní zvířecí zvuk, jež by se dal vyložit jako nesouhlas. Bála jsem se jen pohnout, aby onen zkrášlující proces nezanechal nějaké nemilé následky, ale když mi nedobrovolně něco uniklo, zdechly všechny kytičky v mém radiu o průměru dva metry.

 

 

 Může jít o obrázek 1 person a text

 

 

Osazenstvo kavárny se rozhlíželo, zda někde nedošlo k prosáknutí fekální roury, ale naštěstí nikdo nepodezříval tu nápadně nenápadnou elegantní ženu s krásnými vlasy. Mladík se snažil udržovat už tak rozpačitou konverzaci, ovšem já mu ze strachu odpovídala pouze kývnutím, popřípadě kroucením hlavy. Ač jsem jinak velmi výřečná, neměla jsem odvahu uvolnit jakýkoliv tělesný otvor, který by prozradil účinky květáku.

 

Potenciální ženich nakonec veškeré pokusy vzdal a po krátké chvíli se se mnou rozloučil.

 

Po tom, co odešel, uvolnila jsem konečně půlky a povolila si kalhoty. Nějak se mi podařilo tím sevřením ten zkrášlovací proces zpomalit, a tak větrné účinky květáku vydržely až domů, abych neotrávila přilehlé okolí, popřípadě zdroje pitné vody.

 

S politováním musím říci, že při konzumaci masa se mi toto ještě nestalo. Ovšem nevzdávám se, ale květák škrtám ze seznamu vegetariánských potravin.

 

Hele, lidi -  jaká je vaše oblíbená zelenina??

VERONIKA

 


Komentáře (7)add feed
... : strejda
Veroniko, doufám, že znáš to staré známé přísloví, že jeden prd je lepší než deset doktorů.
Vždyť právě pro tyto a podobné účely máme v těle ty tolik potřebné vypouštěcí otvory, ne?
Když kdekoli jinde, kde vzniká přetlak, třeba chemickou reakcí, kvašením a pod. zavřeš odpušťák, může dojít k havárii. Ve tvém případě zvítězila jen logika nad bontonem. Vždyť i obyčejný papiňák má dvě pojistky. Je mi jen divné, že luštěniny u tebe ty přetlakové stavy nezpůsobují, ale květák ano.
To se toho dá nažvanit k jednomu prdu, co? :-)

duben 28, 2021 21:56
... : mamča
Ráda bych zachránila planetu, ale bohužel bez masa neumím vařit. S mými palačinkami a ovocnými knedlíky bych vystačila na dva dny, a pokud bych experimentovala s luštěninami, tak by se mi záhy odstěhoval manžel. V lepším případě do hospody, v tom horším k nějaké ženské na svíčkovou a řízky. :-)
duben 29, 2021 08:19
... : Josef Kouba
Strejdo na 100% souhlas. Znám vegetariany jež jsou pobledlí a bez života. Absolvoval jse zemědělskou školu. Tam jsme počítali kolik musí kráva sežrar trávy aby přežila a nadojila 20 lirtů mléka. Hodně.
Tisíce let zpět, až po vedocí politiky v jejich restauracich se konzumujeme maso. Jsme všežravci.

duben 29, 2021 08:27
... : Veronika V.
Chtěla bych říci, že účelem mého (doufám veselého) příběhu nebylo to, abych rozvířila debatu, zda jíst, nebo nejíst maso. To si musí rozhodnout každý sám. Já jsem byla vždy zapřísáhlý masožravec, ale několik xxxx lidí v mém okolí, včetně několika mých ošetřujících lékařů, kteří jsou vegetariány už desítky let, nevypadají vůbec nezdravě, ani pobledle. Ono stačí vědět, co jíst a vegetariánská kuchyně je tedy mnohem pestřejší, než ta masová. Ale to se musí člověk chtít zajímat. Já svůj názor na své stravování nevnucuji a budu ráda, když tomu bude tak i naopak. :-)
duben 29, 2021 08:50
... : mamča
Veronika V.: Každému, co jeho jest. Nikomu svůj způsob stravování nenutím. Jíst zeleninu je zdravé, ale nic se nemá přehánět. Moje kamarádka se kdysi rozhodla, že budou s manželem vegetariáni. Uměla zeleninu výborně připravit na mnoho způsobů, a chutně. Nicméně zhruba po půl roce přišel její manžel s tím, že mu chybí energie. (Sportoval tehdy závodně). A tak postupně k zelené stravě přidávali ryby a drůbež. Ani to moc nepomohlo, takže občas jedí i hovězí a vepřové maso. Od té doby fungují normálně. Takže opravdu, člověk je založením všežravec.
duben 29, 2021 08:58
... : strejda
No já si myslím, Veroniko, že všechny Tvé příběhy zde, jsou psané na veselé vlně. A ani ve snu by mne nenapadlo, obracet tě na masožravce.
Jen ještě k těm únikovým plynům. Jak už tu psal Josef Kouba o kravách, četl jsem, že nějací vědci, dobře placení vědci, zjistili, že velkým znečišťovatelem životního prostředí jsou právě krávy. Byla tam i čísla o produkci metanu z jedné krávy za den. A také následovala úvaha, že do budoucna bychom měli snížit početní stavy krav, abychom neznečisťovali ovzduší. To člověk žasne... A já jsem jen zvědavý, který magor z EU se něčeho podobného chytne – samozřejmě vehementně podporován zelenými, kteří se teď v Německu derou k moci, samozřejmě podporovaní i modlou doby Grétou (čti Krétou, od slova kretén) a Evropská komise nám zakáže prdět. Nebo si za každý prd zaplatíme tučnou pokutu. Možná, že budou i předplacenky. A Češi pak vymyslí kličky a háčky, jak s nimi obchodovat. Co není, může být. Jen doufám, že se takové zvrhlosti a magořiny nedožiji.

Také jsem se musel smát, že polovina vozů ve Formuli E nedojela, protože jim došly baterky. A tohle se na nás řítí z Bruselu.
To takový prd je skutečně jen obyčejným prdem.
duben 29, 2021 16:31
... : doktor
Veroniko,sám a bez okázalých řečí jsem přestal preferovat,ale ojediněle neodmítám maso- jakékoliv a mám raději jako přílohu zeleninu,ovšem jen kořenovou a dobře tepelně připravenou.Jojojo,zdravotní důvody.Podotýkám,že pečivo,máslo a šunku neodmítám,ba naopak.A s čerstvou patkou chleba miluji stále se sádlíčkem se škvarkama.Hezké nedělní odpoledne.
květen 02, 2021 12:34
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]