O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZNÁMKY DOSPĚLOSTI ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 12 duben 2021
Někde jsem slyšel, že dospělost má občas dost zvláštní příznaky – třeba to, že člověk má na sporáku svůj oblíbený hořák. Říkal jsem to ženě, ale ta se jen ušklíbla, že je to nesmysl a že ona například žádný oblíbený hořák nemá. Tedy – nejsympatičtější je jí ten vpravo dole, takový malý hezký, jenže na skutečnou oblibu je až moc malý. Kdyby si to prohodil s tím středně velkým hořákem vpravo nahoře, co není tak roztomilý, ale je praktičtější, pak by se snad dalo mluvit o nějaké oblibě. Ale takhle?

 

 

To já mám své oblíbence i mezi nářadím.

 Mým favoritem je kladívko po dědovi – trochu otlučené, ale kdybyste viděli, jak umí pořád ještě uhodit hřebík na hlavičku!

 

 

Kladiva stock fotografie, royalty free Kladiva obrázky | Depositphotos ®

 

 

Z elektrického nářadí mám nejradši svůj akušroubovák. Dobře se drží, má regulaci otáček i točivého momentu a hlavně – má vlastní světýlko, takže mi bývá i průvodcem v temnotách. S akušroubovákem je mi jako se starým přítelem, jemuž odpustím i to, když je čas od času vyšťavený a potřebuje dobít baterky.

 

Naopak skutečným Satanem mezi nářadím je fréza, bezohledně neforemná pětikilová bakule kovu a plastu. Do ruky se to pořádně vzít nedá, všechny páčky a šrouby na tom jdou ztuha a ze všech stran z toho trčí něco plastového, co se snadno ulomí. Pro svou hmotnost aspiruje fréza na to, změnit se z dílenského nářadí na nářadí sportovní, konkrétně pro disciplínu „hod frézou“.

 

Zkrátka:

Jak člověk stárne, začne pociťovat bizarní náklonnost i k věcem, jako jsou kabely, špachtle, utěrky nebo krabičky na léky. Nebo začne nenávidět frézu. Zvlášť poté, co s ní prohraje souboj v dílně. To pak má chuť dát si kafe a spočítat jí to v rozhlasovém sloupku.

Jenže když si jde to kafe do kuchyně udělat, zjistí, že musí počkat, protože tam jeho žena zrovna něco vaří na jeho oblíbeném hořáku. Ona by to ve své dětinskosti nikdy nepřiznala, ale on to je totiž i její oblíbený hořák.

 

JAN FLAŠKA

 

 


 

Komentáře (2)add feed
... : mamča
To já se klidně přiznám. Ráda používám věci po babičce Mařence. Talíře s kytičkama, i když mám plnou kredenc nových talířů. Taky babiččiny vidličky s dlouhými bodci, co se s nimi dobře obracejí řízky. Ty "nové" vidličky jsou sice elegantnější, ale k nabodnutí čehokoli nepříliš praktické. A takových příborů, nožů, hrnečků a hrnců mám spoustu. Každá ta věc mi připomíná toho, koho jsem měla ráda, a kdo už s námi není.
I synové, když k nám přijdou na oběd, mají rádi talíře po babičce. Když navíc uvařím nějakou specialitu, co znali od babičky, říkají, že se cítí jako na návštěvě u babičky (jejich prababičky) Mařenky.
Jo, a oblíbený hořák na sporáku mám taky. Stejně jako manželka Jeníka Flašky, mám ovšem připomínky k jejich rozmístění. Ten, kdo sporáky navrhoval, určitě nikdy nevařil... smilies/wink.gif
duben 13, 2021 06:26
... : *deeres*
I já jsem sběratelka a poděděné věci tvrdě hájím. Po mámě, po tátovi, po dědovi, něco po ségře.
Na nářadí po dědovi nikdo nesmí sáhnout. Jak si zařizuji byt u dcery, tak se i předělává nábytek.
A zkuste rozebrat starou trojkřídlou skříň, která má dveře na piánových závěsech. Malinkatý mosazný vruty, které mají jenom jeden šlic. Tak ty akumulátorovým šroubovákem ven nedostanete i když budete mít k tomu sadu padesáti bitů. Stejně tak hluboko zapuštěné vruty v krajích vnitřku skříně, tam se akušroubovák ani nevejde.
duben 13, 2021 10:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]