O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SKONČIL VZTAH, SKONČILO BYDLENÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 22 únor 2021
Dobrý den, Kudlanko, už nevím, kde se zeptat. Snad najdu odpověď tady. Mám trvalé bydliště u přítele, i mé děti, a náš vztah uz skončil. Zatím si fakt nemůžu najit pro nás jiné bydlení, tak se chci zeptat, jestli mě může i s dětma jen tak vyhodit, když tady máme trvalé bydliště… Nájemní smlouvu žádnou nemáme. Určitě tady nechci byt už ani den navíc, od ledna koukám každý den na inzeráty a nic nebylo, jen prodej, a na hypotéku fakt nemám, jsem obyčejná pracující.

 

 

 

Stěhovat se někam jinam taky nechci, mám tady dobrou  práci a dětí svého otce, nebudu jim měnit školu a kamarády.

A on mi každý den naznačuje, že by rád, kdybychom už byli pryč.

 

. KVĚTA

 

Milá Květo,

 

přítel vás jako majitel bytu/domu může "vyhodit" kdykoliv. Trvalý pobyt je jen evidenční údaj státu, který nezakládá ŽÁDNÁ práva a povinnosti mezi majitelem nemovitosti a osobou oprávněnou k užívání nemovitosti. Klíčový je i fakt, že tam bydlíte s jeho prozatímním svolením a že nemáte žádnou nájemní smlouvu (což je logický a běžný stav).  Pokud byste byli manželé, výchozí pozice ve věci by byla jiná.  

 

Je mi líto. Je na místě hledat si pronájem bytu nebo podnájem u někoho dalšího. Bohužel, nemůžeš čekat, že tam budete bydlet donekonečna - řešit jiné bydlení stejně musíš. Proč by si nechával v bytě ženskou, se kterou už nic nemá, a cizí děti?

 

Jste schopni spolu komunikovat?

Aby ses alespoň mohla domluvit, že třeba si něco najdeš do čtvrt roku a do té doby budeš moct být v klidu a zbytečně se nestresovat.

 

Držím palce,

d@niela

 

Komentáře (3)add feed
... : NČ
Slovo "přítel" mě v podobnejch souvislostech vždycky otvírá kudlu v kapse. Čeština přeci zná daleko výstižnější slovo: "nepřítel".
Nevěřím, že tady by ti někdo mohl efektivně poradit. Ono je toho víc, co nejsi ochotná a taky toho, co si přeješ. To se pak těžko radí.
Taky jsem nepochopil, jestli tvůj "přítel" je otcem dětí. Jestliže je, asi se bude muset společně postarat.
Jestliže není, tak co po něm vlastně chceš?
únor 23, 2021 10:14
... : *deeres*
Jedna každá by měla nejdříve přemýšlet, než se pak dostat do takovéto situace. Přesto určitá záchrana na přechodnou dobu existuje. V jednotlivých krajích existují sociální služby pro pomoc matek s dětmi v nouzi. Píšeš, že máš práci a tak by pro tebe neměl být problém zaplatit si služby v azylovém domě.
Většina funguje asi takto:
Poskytujeme placené azylové ubytování, přechodně na maximální dobu 1 roku. Neposkytujeme stravu, ale klientky mají možnost stravu samostatně připravovat. Ubytovaným je zdarma poskytováno základní sociálně právní poradenství (informace k vyřizování sociálních dávek, pomoc při sepsání návrhů k soudu, poskytujeme informace a zprostředkováváme kontakty na ostatní služby dle potřeb klientky).Klientky jsou individuálně podporovány v oblastech: vedení domácnosti, výchovy a péče o děti, uplatnitelnosti na trhu práce, mezilidských vztahů, sebeprezentace, orientace v získávání a zpracování informací potřebných pro život.
Ty si musíš jenom zjistit, kde máš nejbližší azylák a v tom by ti mohl pomoci Sociální odbor na OÚ.
únor 23, 2021 10:24
... : mamča
Nemá smysl plakat nad rozlitým mlékem. Jestli je "přítel" otcem Tvých dětí, tak by s ním snad měla být řeč ohledně bydlení, dokud si nenajdeš bydlení vlastní. Ale pročítáním inzerátů nejspíš bydlení nenajdeš. Chce to se aktivně zajímat, zapojit známé i kolegy z práce, ev. oslovit realitního makléře, který má dané místo, kde chceš bydlet, pod palcem.
Pokud ovšem "přítel" není otcem Tvých dětí, těžko od něj můžeš očekávat vstřícnost, když váš vztah skončil.
Trvalé bydliště má pouze evidenční charakter, a žádné právo k obývané nemovitosti z něj nevyplývá.
Poohlédni se i po inzerátech typu, kdy někdo nabízí spolubydlení, např. ke starší paní, která už nemůže bydlet sama, a neznamená to celodenní péči, ale třeba obstarání nákupů, nebo občasný úklid.
únor 23, 2021 10:29
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]