O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAKOVÉ NEŠTĚSTÍ... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 17 prosinec 2020
Dobrý den, chtěla bych se s vámi poradit. Mojí dceři je 35 let a vinou lékařů, kteří včas nepoznali její diagnozu, v podstatě nemá žádný život. Začalo to před 12 lety - ležela týden v Praze na Bulovce, a i když si stěžovala na urputné bolesti hlavy, tak jí neudělali potřebné testy a na nakonec ji poslali domů. Pak se stejným výsledkem ležela v nemocnici v Trutnově. To už přestala slyšet. A stále nic, žádná diagnoza.

 

 

 

Měla ukrutné bolesti hlavy, zátylku, později se přidala porucha hybnosti,  zvedání ruky... V té době studovala Masarykovu universitu v Brně, kterou ale tímpádem  nedostudovala. Studium bylo přerušeno, protože nebyla schopná fungovat.  Co dále následovalo: obrátili jsme se na soukromou kliniku, její krev byla zaslána do zahraničí, kde jí konečně byla zjištěna borelioza. Stálo to tenkrát hodně peněz..

 

Během  následujících let neustále byla v péči lékařů.  Zkoušeli jsme všechno - několikrát Centrum bolesti, dostávala infuze. Přesto dcera  neskutečně trpěla. Pak jsme se obrátili i  na slovenské lékaře, v Bratislavě jí lékařka konečně předepsala ATB, které brala 3 roky, jinak by se dcera ani nepohnula. Ano, také jsme vyzkoušeli mnoho alternativních přípravků, člověk prostě zkouší všechno... Pak následovala její léčba v Německu, na klinice, kde již léčili jen následky, protože na léčbu nomoci již bylo pozdě.

 

Dále jí byl zjištěn Echinokok v krvi, nyní i vysoká hladina larvární toxokory.  Má i kruté bolesti střev,  břicha. Absolvovala také marnou návštěvu v IKEMu, kde ji ztratili či neposlali  vzorky na histologii ze střeva, poté jsme platili endoskopickou kapsli - 25 tisíc.

 

Kdo neví, nepochopí - je to život neživot. Vše se neustále horší. Aby dcera přežila (neodchází z ní nyní vůbec potrava, jídlo se v ní městná), je nucena podstupovat 15-hodinový klystýr se 14 litry nálevu, s přípravky proti parazitům, protože jinak by se zadusila. Je to hrozné. Dcera má neustálé bolesti, nyní nejen hlavy, ale i břicha a střev; je to nemoc, s níž si nikdo neví rady.  

 

A závěrem - nyní, v 35 letech, má invalidní důchod 3. stupně, který je 4 560 Kč. Je to proto tak málo, protože nemá odpracované potřebné dny. Což je pochopitelné, protože nemoc ji zastihla při studiu.

Všechno to, co potřebuje, léčba a všechny doplňky, aby vůbec přežila, se však každoměsíčně šplhá na mnohatisícové částky. Zvládáme to všechno už z posledních sil...

 


NEVÍME SI ABSOLUTNĚ RADY...

JITKA

 


Komentáře (2)add feed
... : NČ
Je to hrozný, pro mě, pro fotra dvou dětí a dědka pěti vnoučat, tohle číst. Pochybuju, že tady dostaneš nějaký užitečný rady od nás, laiků.
Těžko odsuzovat lékaře. Píšeš, že za to můžou, že včas nerozeznali boreliózu. Tomu samozřejmě vůbec nerozumím, taky nevím, jestli by mohli něco udělat, kdyby ji rozeznali. Ale jsou to jen lidi, nejsou vševědoucí, všemocní, neomylní.
Radit ti, to je zbytečný, jistě už toho máš za léta nastudováno mnohem víc, než kdokoliv jinej, jak je to zřejmý i z některých formulací tvýho článku.
Snad bys ještě mohla zkusit, popsat vaše trable v dopisech na Ministerstvo zdravotnictví a Ministerstvo práce a soc. věcí, odtamtud by mohla přijít nějaká reakce, aspoň, co se týče třeba možnosti přehodnocení inv. důchodu. A třeba by se tam mohl najít někdo, kdo o nejnovějších možnostech medicíny ví něco víc.

Těžko ti přát krásný Vánoce, i když bych rád. Tak aspoň, aby ti ten novej rok přinesl lepší zprávy a naději.
prosinec 17, 2020 11:49
... : *deeres*
Mám kámošku, která má srub v Srbsku a a v sezoně tam na sobě nasbírá dost klíšťat.Vloni v létě si sama diagnostikovala boreliózu a požadovala na praktické lékařce, aby jí poslala na laboratorní vyšetření krve. Doktorka jí odmítla, že tam nemá žádnou zarudlou skvrnu a že to je zbytečné. Jenže kámoška pořád prudila a když u naší všeobecný nepochodila, obrátila se na soukromou laboratoř a opravdu byla infikovaná. Důvodem, proč jí její lékařka nechtěla poslat na vyšetření byla pojišťovna. Lékařka měla naplněný peněžní limit na ten měsíc a vyšetření by prý musela zaplatit ze svého.Takže tak. Radu nemám a tak stejně jako NČ, vám oběma hlavně přeji, aby bylo líp.
prosinec 20, 2020 21:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]