O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LOGICKÉ UVAŽOVÁNÍ? TAK O TOM MOC NEVÍM ... PDF Tisk E-mail
Středa, 14 říjen 2020
Nesmírně mne baví dávat vám hádanky. Protože jen díky vám se většinou dozvím výsledek. No, tedy, pokud si ho raději rovnou ještě předem nepřečtu. Začnu rovnou jednou, přímo "životu nebezpečnou": Vězeň odsouzený k smrti, dostane šanci ovlivnit způsob vykonání trestu, když mu král řekne: „Budeš-li mít zítra řeč, která bude pravdivá, setneme ti hlavu, budeš-li mít lživou řeč, utopíme tě v řece.“ Vězeň si svou řečí zachránil život, uhodnete, co řekl?(Trochu logiky...)

TŘI HÁDANKY PRO MIMINA:

 

 

  • Tři kamarádi šnorchlují v jezeře, ale poté, co se vynoří, mají pouze dva mokré vlasy, jak to?

 

  • Představte si situaci, že máte otce se synem, které musíte rozestavit tak, aby syn stál za otcem, ale zároveň před synem aby nikdo nestál. Jak otce a syna postavíte?

 

  • Neustále to mění tvar, ale přesto je to stále kulaté. Co to je?
 
 
TŘI HÁDANKY PRO MATEŘSKÝ ŠKOLKY:
 
  • Máte tři krabice plné kuliček. Jsou označeny nálepkami – ‚bílé‘, ‚červené‘, ‚bílé a červené.‘ Ty označují barvu kuliček, co jsou v krabicích. Jednoho dne vám někdo nálepky přemístí tak, že žádná není správně. Pokud se nepodíváte do krabic - kolik musíte vytáhnout kuliček, abyste mohli dát všechny popisky správně? 
 
  • Dokážete rozdělit dort třemi rovnými řezy na osm stejných částí?
 
  • Za jakou nejkratší dobu opečete tři topinky, když se na pánvičku vejdou jen dvě najednou a jedna strana se peče 30 sekund?
 
 
JEDNA PRO PRVÁKY:
 

 

 

Na obrázku vidíte čtverec, trojúhelník a kruh, které se navzájem překrývají.

Na obrázku se také objevuje několik čísel.

 

Zadání úlohy je následující: Jaký je součet čísel, která jsou zároveň ve čtverci i trojúhelníku a nejsou v kruhu?

Nejedná se o nějaký těžký hlavolam, ale je třeba si pečlivě přečíst zadání.

 

 

Šťastné a veselé hádání,

už se těším na výsledky!

d@niela

 

 

Komentáře (14)add feed
... : NČ
No, tak těžký to zase není. Chybí mi akorát dort a otec se synem (zřejmě to nebude vlastní syn), na to teď už nemám čas.
říjen 15, 2020 07:19
... : Krakonoš
Já to měl včera sepsaný, ale kudla v noci neběžela. Páč to dalo dost práce, ty mateřský a jiný školky vymejšlet kolem druhý v noci, tak jsem si to radši zkopíroval. Tak když už jsem se s tím sr...vymejšlel, tak to sem mrsknu, ať mi to někdo překontroluje, kde mám kdyžtak chyby. Krásný na tom je, že to nejni vo covidovi. smilies/grin.gif

1) Týpek pronese výrok: "Utopíte mě v řece." (Dost bych se divil, že by to někoho dojalo a nechali ho běžet smilies/smiley.gif )
2) Třetí kámoš je hololeb.
3) Synka postavím za záda otce zády k otci.
4) Bych řekl, že Luna.
5) Stačí vytáhnout jednu kuličku.
6) Dokážu. 2x svisle na čtvrtiny a jednou vodorovně naplacato v polovině výšky.
7) Možná to někdo dá rychlejc, já za 90 sekund.
smilies/cool.gif Pět

říjen 15, 2020 10:47
... : NČ
Hm. Bejvalo tady zvykem, že se aspoň dva dny vyluštění nepsalo. Ale když chce někdo bejt první a nejchytřejší, budiž mu to přáno.
A už jen mimochodem: Viděl´s někdy dort? Vršek a spodek rozhodně nejsou dvě stejný části. Takže od tebe určitě správný řešení, leč naprosto blbýho zadání.
říjen 15, 2020 11:53
... : d@niela
Jupííííi - Krakonošu, máš to za jedna, a že vzkazuju rodičum, že se smíš koukat na televizi o hodinu víc. smilies/cheesy.gif

Pepíno,, nebreč, já sem ráda, mooooc ráda, že vás to baví. Jo, a to s tim dortem: hele, já se jich napekla... A můžu ti říct, že pokud nebazíruješ přímo na gramech, tak to takhle rozdělíš fakt správně. No, já to na papíře krájela furt fšelijak, pak jsem si to přečetla, a je to přesně tak.
Tak já ti to, když přijdeš s čerstvym testem a čerstvě zmrzačeným nosem, předvedu: tedy upeču. Ale budeš ho pak muset přímo půlku zkonzumovat, páč už teď se léčím hlavně žrádýlkem, a kynu víc než buchta. Za chvíli snim i psaaaaa!!!
říjen 15, 2020 13:12
... : NČ
No dobře. Já tedy bych tomu tvýmu obrázku spíš řekl - buchta. Dort si pamatuju jinak. Zřejmě jsme v mym mládí nebyli tak chudá rodina.
A ruka už by ti teda snad neupadla, kdybys do zadání napsala:
"Dokážete korpus dortu rozdělit třemi rovnými řezy na osm stejných částí?"
říjen 15, 2020 13:54
... : Krakonoš
Hele, NČ, bejvalo zvykem, že vyluštění bylo na jiný stránce. To už se tu ale neděje (nevim proč) a Daniela napsala, že se těší na výsledky - tak jsem je sem dal. Dani, prosímtě, můžeš tam příště dát nějaký instrukce pro správný časy a způsoby zasílání vodpovědí, abych se nemusel setkávat zase s nějakou podebranou reakcí frustrovanjech jedinců? Děkuju velice. A buďte negativní! smilies/cheesy.gif
říjen 15, 2020 16:24
... : *deeres*
Představte si situaci, že máte otce se synem, které musíte rozestavit tak, aby syn stál za otcem, ale zároveň před synem aby nikdo nestál. Jak otce a syna postavíte?

Postavím syna otci na ramena, jak prosté:-) No, Krakonoš to má asi líp.

Poslední hádanka je tu bez obrázku, ale ráno tu ještě byl a je to 5.
https://hadanky-a-hlavolamy.webnode.cz/_files/200000107-c20f6c4035/logická úloha čtverec trojúhelník kruh.jpg
Ale to bylo fakt lehký.
říjen 15, 2020 18:13
... : NČ
K frustraci mám, myslím, ještě dost daleko. Ale jestli máš potěšení z toho, žes mě k ní dohnal, tak si to klidně užívej. Mám tě zcela u***ele.
To jen, že nás už ve škole s*ali hodní nažehlení hoši, kteří, aniž byli tázáni nebo vyvoláni, pilně se hlásili "prosím, prosím, soužko, já to vím první". Je zajímavý, že holky tohle nikdy nedělaly.
říjen 16, 2020 07:36
... : Krakonoš
Ale prd já. Já tě fakt nikam nehonim, hoň se sám. Tebe tam dohnal tvůj debilní premiér - guru Bába. Muset každej den čumět na to, jak to ty diletanti "zvládaj", protože "žádná druhá vlna něbudě, něstraště lidi, opozice", musí bejt úplně na palici. Jinak kdysi tu byla tvoje fotka, takže vím bezpečně, že nažehlenej hošík, tos byl dycky ty. Kravata, VUML a velký ego. A pak vám to v 89. rozkopali a ty se z toho do dnes křísíš. Tak pa, Pepíno.
(Jenom vopradovej chudák se dovede poštěkat i u tak nevinnýho tématu, jako jsou dětský hádanky. Asi by mi tě mělo bejt líto, ale nějak nejni...)
říjen 16, 2020 08:29
... : *deeres*
Z toho covida už blbnete všichni, hysterie všude kolem dokola. Situace je blbá, ale o nic horší, než byla i jindy, v době chřipkové epidemie. Jen nám toho covida cpou horem dolem.
Prymula už připustil, po tlaku opozice, že ta šílená čísla, jsou jenom čísla od hrobu, vycucaná z prstu.
Prozradil, že klíčový je pro systém počet počet osob na kyslíku a v ohrožení života, což potvrdil i na konci rozhovoru komentářem ke každodennímu vyhlášení počtu pozitivních testů: „Počet otestovaných je číslo, které neříká vůbec nic, to je jenom trend. Dělat z toho statistiku je nesmysl. Co nelže, jsou těžké případy a úmrtí, protože ty mrtvé nikdo neokecá.“ Nebezpečost covidu dále tkví v tom, že zahlcuje nemocnice. A pacient, který by potřeboval ventilátor kvůli úrazu či nehodě ho pak třeba nedostane, protože je obsazen covidovým pacientem.
Také se věnoval námitce, že podstatné procento hospitalizovaných je v nemocnicích proto, protože si je nechtějí domovy důchodců vzít zpět z obavy z nakažení. Prymula varoval, že u lehkého průběhu může dojít asi po týdnu nemoci ke zhoršení: „Pacient se zhorší dechově a potřebuje kyslík.“ A doplnil, že sociální hospitalizace se bude řešit. „Teď to běží naostro a jedna dáma nastavuje systém, který by měl fungovat jako bookingy, aby se daly využít hotely a jejich kapacity,“ sdělil Pečinkovi, který namítl, že se o něčem podobném mluvilo již na jaře, ale nedošlo k realizaci.
Nepitváme, nevíme! Tady jsme pitvali jen jednotky případů. Všechny informace máme ze studií z Německa a Spojených států, kde každá skupina pitvala 300 lidí. To jsou jediné zdroje dat,“ uvedl. Ovšem právě za absenci pitev kritizoval vládu Tomio Okamura. Ministr se vyjádřil i k známé výhradě, že mrtví umřeli s covidem a ne na covid. Dle něho je toto možné říct o všech onemocněních a reálně ho tato distinkce nezajímá.

Z rozhovor Pečinka-Prymula. Tak si to najděte!
Nwchci to zlehčovat, ale ten stres na zdraví nepřidá. A aby se náhodou zpětně nemohlo vyzkoumat, jak to bylo doopravdy s tou smrtností na covid, tak zemřelí se budou spalovat!
Jedno z největší ohnisek je v Plzni a okolí, přitom ve FN Plzeň je v současné době 84 pacientů s někdy diagnostikovaným covidem-19. Ale někteří z nich jsou už i mimo karanténu, ale nemají, kam odejít.
Zbláznění pacienti, podle známé, tam prý lezou i s rýmou. Není divu, když někteří obvodní lékaří, vystresovaní všeobecnou hysterií, neordinují ani po telefonu. To se stalo i velekudle, ale dočetla jsem se, že to není jediný případ.
říjen 16, 2020 09:00
... : NČ
Simi, Deer, připomněla ten starej fór, jak se si povídají dva chirurgové:
"Tak si představte, pane kolego. Včera operuju, operuju, a najednou koukám, že pitvám, pitvám..."
říjen 16, 2020 11:34
... : doktor
Hahahaha.Kluci musí říci,že jste mne pobavili.Tak díky a Dani tobě patří dík též,to je jasné.Hezké odpoledne.
říjen 16, 2020 12:00
... : NČ
To se stalo i mně, když mi v březnu prošel dvouletej termín lékařskýho papíru na řidičák. Volal jsem k praktikovi asi 4 dny. Současně jsem psal i emajly, že jako potřebuju jen ten blbej dvouletej papír, že 19. března mi bude 72. Telefon jen vyzváněl a nic. Emajly samozřejmě bez reakce. Tak jsem tam nakonec zašel, a přesně taky tak. Čekárna prázdná, asi po dvaceti minutách vylezla sestra a vyjela na mě, co tam jako dělám. Přes roušku jsem jí řekl, že se nemůžu dovolat a na emajly mi nereagujou a co potřebuju. Seřvala mě, že telefon i počítač jim funguje (o funkčnosti jejich přístrojů jsem ale nepochyboval) objednala mě na termín asi za tři tejdny. Tak jsem si aspoň vynutil kartičku s dnešním datumem, s tím, že jsem tam zodpovědně byl a že jsem objednanej za ty tři tejdny, kdyby mě zrovna vyšmátlo bystré oko VB, tak abych měl aspoň něco v kapse. Po chvíli dohadování a čtvrthodině čekání mi kartičku přinesla. Stejně, jako Daniela, bych řekl, že mě z duše nenáviděla.
Návštěva za tři neděle proběhla už celkem v klidu, 350,- Kčs za papír jsem zaplatil a ještě jsem si musel na rozloučenou koupit za 50,- Kčs zkumavku se štětečkem na nabrání kousku exkrementu. To už jsem nenabral (ekluje se mi to) ani nedonesl, šťasten, že od nich mám zase na dva roky pokoj.
Ještě bych mohl popsat tejden starý příhody obou mejch, evidentně horečkovejch a teda skoro jistě pozitivních, vnuků při jejich domáhání se testů. Ale to už by bylo moc dlouhý. Ovšem jedna HRŮZA.
Když mi pak někdo z televize vomílá, že "společně to zvládneme", mám jedinou myšlenku - nakopat ho do řitě!
A pak ještě rychlotesty domácí, do několika minut. Dovčera jsem vůbec nevěděl, že to existuje. Soupravička na jeden test není laciná, stojí kolem 400,- Kčs, ale pokud se nezačneš úsilovně pídit, vůbec se o tom nedovíš. Alza dokonce měla ještě něco lacinějšího, ovšem, bylo jí zakázáno, to prodávat. Proč taky by měla mít povoleno, prodávat něco za dvě stovky, když totéž ti udělá orgán za dva litry, žejo.
říjen 16, 2020 12:29
... : *deeres*
Covid se evidentně poučil o systému letadlo. V této chvíli máme dle info na Seznamu 9721 nakažených, reprodukční číslo se pohybuje stále okolo 1,59.
Stačí, aby pozitivní dle PCR testů nakazil jen jednoho, nemusí to být rovnou 1,59 a tak do týdne je to 1,244.288 nakažených. Někdy za 6 týdnů v ČR dojdou lidi. Koho budou strašit potom?

Jak je to s testy?
5 krokov od pozitívneho testu k diagnóze
Krok č.1
Testy netestujú chorobu a dokonca ani vírus. PCR testy v skutočnosti hľadajú krátke génové sekvencie RNA. Ak nejaké nájdu, ešte to automaticky neznamená, že nevyhnutne pochádzajú z vírusu SARS-CoV-2.Senzitivita a špecificita testu totiž nie sú 100%.

Krok č.2
PCR testy nerozlišujú živý a mŕtvy vírus. Ak by to nájdené RNA, ktoré testy odhalia, aj skutočne bolo z vírusu SARS-CoV-2, tak testy nevedia určiť, či sa jedná o živý vírus alebo už len o jeho mŕtve pozostatky (napríklad po prekonaní ochorenia).
Čiže z výsledku testu sa vôbec nedá určiť, či daný človek je aj naozaj infekčný alebo už danú chorobu prekonal.

Krok č.3
Vírus nemusí nutne pochádzať od testovaného človeka. Ak aj boli naplnené prvé dva kroky, teda šlo o vírus SARS-CoV-2 a ten bol živý, ešte stále to neznamená, že vírus sa nachádzal aj v pôvodne odobratej vzorke.
Kľudne totiž mohlo dôjsť ku kontaminácii v procese odberu vzorky, uskladnenia, spracovania a vyhodnocovania PCR testu.

Krok č.4
PCR testy nevedia určiť skutočnú vírusovú záťaž. Dajme tomu, že sme sa dostali až sem – a teda, že ten vírus je SARS-CoV-2, je od testovaného človeka a je aj živý..Stále však nemôžme daného človeka vyhlásiť za „chorého na COVID-19“, pretože PCR test nevie určiť, koľko toho vírusu sa v tele nachádza.
Na vyvolanie ochorenia je totiž potrebné určité množstvo vírusov – hovorí sa tomu aj „vírusová záťaž“. Ak aj človek v sebe ten vírus má, ale jeho imunitný systém ho drží na uzde, tak takýto človek nemusí vôbec ochorieť ani byť pre svoje okolie infekčný.
Niektoré novšie „kvantitatívne“ PCR testy sčasti vedia odhadnúť vírusovú záťaž, avšak na Slovensku sa toto nesleduje. Sleduje sa len, či je výsledok testu pozitívny alebo negatívny.


Krok č.5
Prítomnosť vírusu v tele neznamená automaticky ochorenie.Takže dajme tomu, že boli naplnené všetky 4 predošlé kroky. Teda, že ten vírus bol SARS-CoV-2 a nie nejaký iný, bol živý, bol od testovaného človeka a bolo ho tam veľa. Ešte stále to však neznamená, že ten človek je „chorý na ochorenie COVID-19“.
Pre diagnózu ochorenia sa musia vyskytovať aj klinické príznaky, ako napríklad horúčka, kašeľ, bolesti svalov a podobne. Prítomnosť vírusu sa automaticky nerovná ochoreniu. Čiže ten človek môže kľudne aj pri vysokej vírusovej záťaži to celé zvládať bez toho, aby u neho prepuklo ochorenie COVID-19.
Jedine v tomto poslednom prípade, ak bolo naplnených všetkých 5 krokov, môžeme hovoriť o teoretickej infekčnej hrozbe daného človeka pre spoločnosť.

Záver
Koľko percent z „pozitívne testovaných“ je aj naozaj infekčných, a teda hrozbou pre svoje okolie, ktorú je potrebné izolovať? To nikdo neví!
říjen 16, 2020 14:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]