O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEDĚLNÍ IDYLKA JEDNÉ KOULE PDF Tisk E-mail
Pátek, 07 březen 2008

Vzpomínáte, jak bylo koncem února horko? V Českých Budějovicích naměřili rekordních 21°C, u nás ve Zlíně nám muselo stačit 17°C. A stačilo - bohatě. Všichni vytáhli paty se svých panelákových děr a vydali se buď pěšky, kolmo nebo na bruslích provětrat si plíce na cyklistickou stezku kolem zlínského vele(po)toku Dřevnice.

 

 

 

 

 

     Stejně tak i naše rodinka se po nedělních řízcích a následné pohádce líně zvedla. Myslela jsem, že budou mít všichni pochopení a soucit s mým devítiměsíčním pupkem, ale ne, když se řeklo všichni, tak všichni. Vzhledem k mým proporcím a sportovní neschopnosti manžel rozhodl, že kolo ne, brusle že jsou taky blbost, ale že fotbal bych klidně hrát mohla. Ťukala jsem si nesouhlasně na čelo a trochu trucovitě se navlékla do tepláků a mikiny, jediného oblečení, které ještě nevzdoruje.

 

 

     Travnaté hřišťátko je naštěstí kousíček; ale i tak jsem si musela místy hluboce odfouknout, zastavit se a zaujmout typický těhotenský postoj - nohy rozkročit, mírný záklon, ruce v bok. Děti šťastně pobíhaly kolem tatínka a ten se při pohledu na mne upřímně bavil. Pantomimicky ukazoval valící se kouli. Počkej holomku, říkala jsem si v duchu, kdyby tak na tebe zavěsili to, co já tahám, to bys byl určitě jako baletka. Ale bylo krásné odpoledne a kdypak jsme naposledy  užili jarní stupně v únoru. Prostě nikdo neměl šanci mi zkazit náladu a to i přes rozbouřenou hladinu hormonů.

 

 

     Na hřišti mi byla přidělena pozice brankáře a můj spoluhráč - pětiletý syn - byl v útoku. Stála jsem mezi dvěma kovovýma tyčkama a balónům jsem se spíš vyhýbala. Když už byla naše prohra opravdu tristní, synek zhodnotil, že potřebuji řádně poučit. Přiběhl za mnou a říká: „Mami, když letí balón doleva, musíš se pohnout taky doleva, když doprava, musíš doprava, chápeš?"

 

 

     Kdo by to byl řekl, že. Pak si mně ještě kriticky prohlédl a poznamenal, že až se mimino narodí, bude jeho soupeřec. Tipla bych si, že myslela spoluhráč, ale ono se to někdy rádo plete. Tak jsem tam stála dál, s rozměry Golema, kterému ztratili kuličku, jsem se nahřívala a kochala se čerstvýma sneženkama a chudobkama, a občas jsem odkopla balón co nejdále, abych získala víc času. Pak je to přestalo bavit. Budou se kopat jen penalty a na to mně opravdu nepotřebují. Byla jsem propuštěna.

 

 

    Sedla jsem si na nedalekou lavičku. Ufuněná a s neutuchající euforií jsem si říkala, co je hezčího než se dívat na své dvě ubahněné děti, šťastně honící balón... Pak jsem si pohladila obrovské břicho a v tom mě napadla průpovídka, kterou mně straší můj muž:

 

     Jestlipak víš, co je horšího než dvě děti? ................. No přece tři.

 

 

 

Paula

 

 

 

Komentáře (7)add feed
No, horší - pokud se to tak dá říct, : kiwi
by snad byla teď trojčata, ne? smilies/cheesy.gif

Každopádně přeju všechno nejlepší a držím palce, abys to měla co nejdřív a šťastně za sebou... Pak už tolik klidu mít nebudeš smilies/grin.gif
březen 08, 2008 15:07
Pauli,vydrž, : skaz
brzy nám budeš posílat fotku mimáska a na kouli si ani nevzpomeneš.Opět jsi mně potěšila krásným povídáním.Moc zdravím a držím pěsti.
březen 09, 2008 09:31
jo, a pak nám koukej poslat fotku : ivanka
toho dalšího člena rodiny :-)
březen 09, 2008 12:59
Ještě nám napiš, : skaz
jak dlouho se budeš kochat jako koulička,ať na tebe můžeme myslet.Víš,mám doma dvě těhulky 7 a 8 měsíců a tak jsem též v obrovském očekávání a hrozně ráda tě přiberu.Šťastných mamin a dětí není nikdy dost.
březen 09, 2008 21:47
... : Paula
Já už to mám opravdu za pár. Chválabohu. Doufám, že tak za pět až deset dní smilies/smiley.gifNa ten samotný akt zrození se opravdu netěším, ale přežila jsem dvakrát, tak potřetí to snad taky dám smilies/grin.gif
březen 09, 2008 21:54
Tak dekádu : skaz
máš u mne zajištěnou,na akt zrození se nejlíp vzpomíná po x letech,ale to víš.Taky mám tři děti a - víš,užívej si to,děláš to nejkrásnější na světě,to, co nám chlapi úplně nejvíc závidí a taky mají proč.Můžou sice čůrat za každým rožkem,ale novej život - hm.... My si ho nosíme 9 měsíců a my si ho taky v těle zformujeme do toho nádhernýho,dokonalýho tvorečka .Pauli odvahu a drž se,je to nejúžasnější věc na světě.Myslím na tebe.
březen 09, 2008 23:23
Pauličko,kouličko, : skaz
dnes byla dcera na posledním ultrazvuku a řekla jí paní doktorka,že bude mít dost velký dítě.Tak jsem jenom řekla,super,pokecáme z očí do očí.No úsměv,ne? Drž se.
březen 10, 2008 20:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]