O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÍTE, CO JE SWAPOVÁNÍ? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 03 září 2020
Přejít na obsah
VÍTE, CO JE SWAPOVÁNÍ?
Strana 2
Asi málokomu se doma průběžně nehromadí věci, které už nepotřebuje, ale někomu by ještě posloužit mohly. Může jít třeba o oblečení, knihy, sportovní nebo domácí potřeby a podobně. Takové věci pak můžete buď vyhodit, někomu darovat, či prodat. Čtvrtou a pro mnohé zajímavou možností je nepotřebné předměty vyměnit za jiné neboli „swapnout“.

 
 
 
Swapovat se dá komorním způsobem, třeba v rámci rodiny nebo mezi přáteli, anebo organizovaně.
K tomuto účelu slouží na Facebooku nejrůznější swapovací skupinky rozdělené většinou buď podle regionu (například v okolí Berouna jde o skupinku SWAP Berounsko), anebo tematicky (například skupinka s názvem SWAP dětských věcí).
V těchto skupinách lidé inzerují věci, které již sami nepotřebují a rádi by je vyměnili za jiné.
Často požadují jen symbolickou výměnu například za čokoládu nebo dokonce za pouhý úsměv.
 

Pro swapery – fajnšmekry

Dalším swapovacím „levelem“ jsou organizované swapovací srazy. Ty jsou pořádány napříč republikou v nejrůznějších kulturních či komunitních centrech, knihovnách nebo jen tak pod širým nebem. Taková akce probíhá obvykle o víkendu a trvá skoro celý den. Záleží sice na tom, zda je limitována počtem účastníků či zda je počet neomezený, zpravidla se však v obou případech ocitnete v záplavě tisíců věcí, které swapeři přinesli, a než projdete vše, abyste zjistili, co se hodí právě vám, uplyne několik hodin.
 
 
SWAP - výměna oblečení | CityBee
 

Někomu možná při představě „hrabárny“ vstávají vlasy hrůzou na hlavě.
Účastníci (až na výjimky jde většinou o účastnice) si ale právě možnost prohrabat se větším množstvím oblečení, hraček, knížek, potřeb do domácnosti nebo třeba i květinových přebytků užívají.
A kdo podobnou akci ještě nenavštívil z obav, že na místě může natrefit třeba na špinavé či děravé oblečení, může být v klidu.
 

Myslí se i na potřebné

Akce obvykle mívají i charitativní podtext, občerstvení zde obstarávají například lidé z chráněných dílen či škol pro osoby s nějakým druhem postižení. Věci, které po skončení akce zbydou nerozebrané, se pak většinou odvážejí na dobročinné účely, například do azylových domů či Armády spásy.

Jaké to je swap organizovat, co vše je potřeba zařídit a s jakými situacemi je potřeba se vypořádat, jsme se ptali organizátorek již desítky berounských swapů – Ladislavy Heiesové a Jitky Heroutové.
 
 

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]