O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÚŽASNÍ KAMARÁDI PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 září 2020
Přejít na obsah
ÚŽASNÍ KAMARÁDI
Strana 2

 

 
 

1. Pes je chytrý jako dvouleté batole

Existuje důvod, proč si váš pes s vaším dítětem tak dobře rozumí. Mluví totiž stejnou řečí! Minimálně jsou oba alespoň schopni porozumět stejnému počtu slov a gest, což je tak kolem 250.

 

2. Psi a kočky pijí vodu stejným způsobem

Stejně jako kočky, i naši psí kamarádi pijí vodu stejným způsobem, i když se zdá, že u toho nadělají mnohem více nepořádku. Kočky i psy ohýbají špičku svého jazyka, do něhož pak nabírají vodu a tu vnášejí do úst.

 

3. Pes má smysl pro čas

Pokud si myslíte, že váš pes ví, kdy je čas na večeři nebo na procházku, máte pravdu. Psi dokážou vypozorovat naše rutiny a zvyky a jim se také přizpůsobují. Dokážou si uvědomit, kolik času uplynulo a jaká část dne je.

 

4. Psí vousy mu pomáhají "vidět" ve tmě

Psí vousy slouží svému majiteli ve tmě jako náhražka zraku. Jsou citlivé a dokážou vycítit povrch země i proudění vzduchu, dokážou tak poskytnout informace o postavě, která se blíží (tvar, velikost apod.). Psovi to umožňuje lepší lov v případě lovu kořisti, ale také prevenci před nebezpečím.

 

5. Psi mají potní žlázy v tlapkách

Obecně se traduje, že psi se nepotí, ale při vysokých teplotách se ochlazují alespoň pomocí vyplazeného jazyka. To je pochopitelně pravda, ale přece jen bychom u nich nějaké potní žlázky našli, a to mezi polštářky na jejich tlapkách.

 

 

Whenever I tell my grandma that she is wrong, she gets mad at me and acts  like it's not true even when I'm telling her facts. Today, she gave the dog  chocolates

 

 

6. Psi mají více zubů než dospělý člověk

Psi mají v dospělosti až o deset zubů více než člověk. Člověk jich má celkem 32, pes 42. Jejich stisk je velice silný.

 

7. Roční pes je fyzicky stejně silný, jako adolescent

I když různá plemena stárnou jinak, obecně platí, že jsou už v jednom roce tolik silní, jako my v 15 letech.

 

8. Čich psa je až 10 milionkrát lepší než čich člověka

Psí čich je opravdu výborný, může mít v závislosti na plemeni od 125 milionů až do 300 milionů pachových žláz. Pro srovnání, lidský čich čítá pouze 5 milionů těchto žláz. Část psího mozku, který čich řídí, je až 40krát větší, než stejná lidská část mozku. A to i přesto, že je psí mozek daleko menší než mozek lidský.

 

9. Psi slyší z čtyřikrát větší vzdálenosti než my

Psi slyší na velkou vzdálenost, a to až 4krát dále, než dokáže doslechnout lidské ucho. Štěňata se sice rodí hluchá, brzy se jim však sluch výborně vyvine. Psi také dokážou slyšet zvuky o vyšší frekvenci, kterou už lidské ucho neodhalí. Kvalita sluchu pak u psů, stejně jako u lidí, klesá s věkem.

 

10. Pes dokáže vycítit pocity

Už i štěňata dokážou podle lidských pachů zjistit, jakou náladu člověk má. Nejlépe vycítí strach a nervozitu, ale také smutek. Pes dokáže také odhalit mnohé choroby nebo rozpoznat těhotenství.

 

Mějte prima den,

MATES

 

 

Komentáře (1)add feed
... : NČ
I já mám psy rád. Musí se ale dát hodně česneku.
září 08, 2020 14:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]