O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÚŽASNÍ KAMARÁDI PDF Tisk E-mail
Úterý, 01 září 2020
Přejít na obsah
ÚŽASNÍ KAMARÁDI
Strana 2
Lidé a psi si byli nejspíše souzeni samotným Stvořitelem. Jak jinak si vysvětlit, že právě psa lidstvo domestikovalo dávno před kočkou, koněm, oslem, kozou, krávou nebo slepicí, tedy zvířaty zdánlivě užitečnějšími, která jim pomáhala při práci nebo v boji, nebo se stala součástí našeho jídelníčku? Psi prokazatelně doprovázejí člověka víc jak 14 tisíc let. Nejstarší vyobrazení psa nalezneme ve Španělsku na jedné z tamějších slavných nástěnných jeskynních maleb.

 

 


  • Staří Řekové a Římani používali obratu, že právě panují »psí dny«. Měli tím na mysli nejteplejší období středomořského léta a nebylo to vůbec míněno jako urážka. V tu dobu na obloze jasně svítí psí hvězda Sírius, kterou naši antičtí předkové měli ve velké úctě.

  • Ve středověku vyráželi do bitev v brnění nejen rytíři, ale také jejich velcí psi, předchůdci dnešních dog a mastifů, kteří měli svá vlastní brnění a ostnaté obojky. Stejně vybavení a ozbrojení psi byli používáni také k ochraně kupeckých či šlechtických karavan.


  • To že Lajka byla prvním psem, který vzlétl do kosmu, ví většina z nás, ale kdopak asi ví, že americký prezident John Fitzgerald Kennedy vlastnil teriéra, který se stal otcem štěňat, jejichž matkou byla Lajčina dcera?

  • Na světě podle všeho žije více než 400 milionů psů. Zemí s jejich největším počtem jsou Spojené státy americké. Statistiky odhadují, že prakticky každá tamější rodina má psa. Realita je pochopitelně jiná: statistické tvrzení neplatí ve velkoměstech, jako je New York nebo Seattle, naproti tomu obyvatelé amerického venkova mají většinou hned několik psů.

  • Nejslavnější hollywoodskou psí hvězdou je dodnes proslulý ovčák Rin Tin Tin. Sám si dokonce podepisoval smlouvy na filmy, které natáčel. Používal k tomu otisk své tlapky.

 
 
  • Staří Egypťané prosluli svou úctou ke kočkám. Ale ve stejné úctě měli i své psy. Když zemřel jejich psí druh, oholili si obočí, do vlasů si vetřeli bláto a po několik dní nosili smutek.
 
  • Majitelé psů jsou přesvědčení, že jejich čtyřnohý miláček je rovnoprávným členem rodiny. To ostatně vyplývá i z toho, že 70 % z nich podepisuje své psy na novoroční pohlednice, pozdravy z dovolených či do SMS, které posílají svým blízkým.
 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]