O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRÝ JE NĚKDO ZCELA JINÝ PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 srpen 2020
Je to k neuvěření, ale naše 16 letá dcera se před pár dny rozhodla, že nám řekne, „kdo je“, a prohlásila, že je pansexuální a polyamorní…  a že není ani žena, ani muž. A teď chce, abychom o ní a s ní mluvili v neutrálním způsobu;  našla si i jiné jméno, neurčité, a oslovovali ji tak. Ne, je příčetná, zato my už pomalu ne. Prostě si to někde načetla, a říká teď, že je úplně jiná. Dřív měla spoustu kamarádek a kamarádů, ale všechno to hodila za hlavu. Chce, abychom ji v tom podporovali, aby prý byla to, co ona chce, že jen tak by byla šťastná.

 

 

 

K nikomu se nechová slušně a uctivě; například k našim rodičům, lidem kolem, vůbec k nikomu. Tedy, my tohle všechno ještě nikomu neřekli, vlastně jsme díky koroně uzavřeni, takže si stejně neumím představit, že bych to měla někomu říct. Jsme z toho úplně zmatení.

Ona si ve 16 letech myslí, že už je zcela dospělá, a že si může dělat kdy chce, co chce a jak chce. Bohužel ještě navíc o sebe přestala úplně dbát - hodně jí, vůbec nesportuje, jen sedí u počítače, celé noci komunikuje s nějakou skupinou. Můj manžel je z toho je úplně mimo a zoufalý, protože dcera ho vůbec neposlouchá. Když jí něco říká, tak si pozpěvuje a dělá, že ho neslyší.

 

Představte si, že si předevčírem v noci polovinu hlavy vyholila a druhou polovinu obarvila na růžovo. Ona to tedy napřed řekla, ale i když jsme jí to jednoznačně zakázali, tak to prostě v noci udělala.

 

Taky nám dala oběma papír, ať si to přečteme:

Pansexualita je sexuální orientace charakterizovaná silnou přitažlivostí, romantickou láskou a sexuální touhou k lidem bez ohledu na jejich pohlaví nebo genderovou identitu. To zahrnuje možnou přitažlivost k osobám, které se neidentifikují výlučně maskulinně či femininně, tj. vymykají se klasickému rozdělení muž a žena (nebinární lidé), ale i intersex, což je současně uváděno jako hlavní rozdíl mezi pansexualitou a bisexualitou. Polyamorie znamená mnoholáska, je to životní styl, kdy osoba žije v několika milostných vztazích. Stoupenci polyamorie zastávají názor, že je možné žít za vzájemného souhlasu všech zúčastněných, nejde pak o nevěru nebo podvádění.

 

Mám pocit, že tím, že se rozhodla být transsexuální, nyní tedy neutrální, tak si myslí, že se může na všechno vykašlat a může jednat a vypadat jakkoli ošklivě. Nemluví s námi, když tak se jen hádá, mám pocit, že je v depresi. Ale když bych ji chtěla někam vzít do poradny nebo tak, tak odmítá a zamkne se.

Vůbec nevíme, co máme dělat.

 

KRISTINA

 

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : mamča
Málo jste jí řezali ! Do 18ti to ještě můžete dohonit. Sice vás možná navštíví sociálka, ale do 18ti jste za ní zodpovědní.
Když to nepůjde po dobrém, tak pasťák to jistí.
srpen 09, 2020 19:31
... : andrea
ona je to teď vlastně super móda.
Nevím, jestli by vás víc nepotěšila jiná varianta blbnutí - třeba by přišla domů s mládencem tmavé pleti a oznámila: "Maminko tatínku, my se milujem a budeme mít miminka, Mohoušek ale tady nemá práci, tak nás budete všechny živit...
srpen 10, 2020 10:21
... : kyttka
Pokud je to póza, tak ji to přejde s příchodem září a školy. Pokud to myslí a cítí doopravdy, tak s tím nic moc neuděláte. Asi bych jí řekla něco ve smyslu : Fajn, cítíš se dospěle, tak se tak tedy chovej. My tě budeme oslovovat klidně neutrálně, za to čekáme od tebe to samé, tedy respekt a slušné chování vůči nám a okolí. Tvůj účes se nám nelíbí, ale je to tvoje hlava. Ona totiž skutečně může vypadat jakkoliv ošklivě. Důležité je aby chodila do školy, nefetovala, nepila, nekradla. K té polyamorii ji leda můžete upozornit na možná rizika sexuálně přenosných chorob. Do pasťáku ji za drzost a růžovou hlavu nebo proklamovanou pansexualitu nikdo nezavře. Nebo jí těch pár facek dejte, ona vám zdrhne, a pak to ten pasťák fakt jistí. Jestli pomůže vašim vzájemným vztahům je ovšem velká neznámá. Většina puberťáků se s rodiči hádá a myslí si, že jsou pitomci, kteří ničemu nerozumí. Zkusila bych zjistit, co je to za skupinu lidí, se kterými tráví čas na netu. To by mohlo být největší nebezpečí.
srpen 10, 2020 10:36
... : *deeres*
To je to nebezpečí sociálních sítí a k tomu ještě navíc ta karanténa. Puboši sedí ceké hodiny u počítače a z dlouhé chvíle vymýšlejí kraviny.
„Dospívající mají vývojově velkou potřebu autonomie, samostatnosti. Jsou v životním období, kdy potřebují trávit mnoho času se svými vrstevníky a budovat si status ve skupině. O to všechno teď kvůli restrikcím ze strany státu i rodičů přicházejí. Není tedy divu, že mohou pociťovat obrovskou frustraci,“ vysvětluje psycholožka Dominika Šinaľová z iniciativy Nevypusť duši. „Jejich svět se otřásl v základech, během pár týdnů zmizela většina jistot, které měli. Navíc kvůli hormonálním změnám jsou teenageři obecně náchylnější k výkyvům nálad, depresím a úzkostem, které tato náročná situace může ještě posilovat.“
Pro dobu, kdy náctiletí a nejenom oni, se ocitli ve vyjímečné situaci, vznikl projekt "Dělám, co můžu". Na stejnojmenném webu "delamcomuzu.cz" jsou kontakty na terapeuty a psychology.
V době krize to bylo zadarmo, nevím jestli ještě pořád, nebo jestli to je už placená služba?
Kristýno, u dcery je naděje, že z toho prostě vyroste v okamžiku,kdy se oprostí od zřejmě pošahané sociální skupiny a začátkem školy zase zajede do vyběhaných kolejí.
srpen 10, 2020 11:03
... : andrea
Jo, je to vlastně super... v případě, že se necítíte býti mužem ani ženou, tak vlastně ani nemáte pevně určeno, kam chodit na toaletu. Prostě jdete tam, kde je zrovna místo. Většinou to tedy bývá na pánských toaletách, takže v případě, že jste genderově neutrální, tak se v klidu vykadíte kdekoliv. Totéž samozřejmě platí i pro šatny, takže očumovat lidi můžete i tam...

Ale dost legrace, dobře radí kyttka a deeres

srpen 10, 2020 11:29
... : doktor
Vypadá to,že se na netu či jinde zapletla se sektou stejně nedospělých fracků,pomohlo by kdyby se opravdově zamilovala a je jedno zda do kluka nebo holky.Jinak je ztracené a s vám pomáhej Bůh,jinak to nezvládnete,protože nic nebude pomáhat a bude to konečná.
srpen 10, 2020 11:52
... : magdalenka
Asi vás čeká perný rok. Já jsem to zažila dvakrát u svých pěsťouňat a jednou u syna. A konec byl vždy naprosto odlišný. Myslím, že s dcerou neuděláte nic. Nemáte totiž na ni už vluv vy, ale úplně cizí lidé. Váš úkol je nezbláznit se, stále ji milovat, nepředělávat, nehledat chyby, pouze mít otevřenou náruč a foukat bolístky. Její. Jeďte klidně na dovolenou a řekněte, že cokoli bude potřebovat, ať zavolá. A nic neřešte. To je vše. Je to jako s tvrdýma drogama. Můžete samzřejmě vypnout internet, odstěhovat se na samotu, omezit kapesné, vyčítat, zakazovat, kontrolovat, vyhazovat, hroutit se. Ale tím se neuzraví váš vztah ani dcera. Zbývá jen doufat, že se vámi vložené úsilí do výchovy jednou zúročí. Nejdůležitější je přežít. Dát si vlastní mez, přes kterou nejede vlak, a pak ji případně vykázat z domu, volat policajty nebo záchranku. Ale oholená hlava je málo, i když to dnes vidíte jinak :-) Jsou opravdu i větší průšvihy.
srpen 10, 2020 14:34
... : Fox
Moje dcera kolem svých 16-tých narozenin byla hrozně psychicky labilní, měla různé záchvaty pláče, pak zase eufórie, myslela si, že má nějakou psychickou poruchu. Přemluvila nás, že chce navštívit psycholožku, aby jí pomohla s jejími psychickými stavy. Psycholožka nic extrémního neidentifikovala, prostě konstatovala pubertu... Shodou okolností v té době začala chodit s jedním klukem a když nám řekla, že spolu mají i sex, přemluvil jsem jí, aby pod "dohledem" své matky navštívila poprvé v životě gynekologa. Ten ji prohlédl a na naší žádost jí předepsal hormonální antikoncepci. Od té doby, co jí dcera bere, žádné rozkolísané psychické stavy nemá. Prostě stačilo upravit hladinu hormonů a "problém" se vyřešil sám...
srpen 10, 2020 15:21
... : NČ
Jednoznačnej souhlas s mamčou. Málo jste to řezali!
srpen 10, 2020 17:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]