O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ NĚKDO KÝCHNE PDF Tisk E-mail
Středa, 05 srpen 2020
Why Do Bright Lights Make Me Sneeze? | Live ScienceZAMYSLEME SE, PROSÍM!  Když někdo kýchne, rouška může zachytit část chrchlů. Klidně i všechny. To je ale zcela nepodstatné. Virus o velikosti 120 nanometrů (0,12 mikrometru), tedy 120 miliardtin metru projde při výdechu otvory v hadře na hubě jako komár oky kari-sítě. Omlouvám se, nic chytřejšího mě nenapadlo, právě jsem byl ve stavebninách.

 

 

 

A nejen těmi oky, ale samozřejmě největší část projde okolo hadry. Kdo nevěří, postavte se před zrcadlo, zapalte si cikaretku, potáhněte (lépe nešluknout, dým je zřetelnější), nasaďte roušku a vydechněte.


Samotná existence roušky ovšem asi způsobí, že virus ihned po opuštění roušky padne mrtev k zemi. Jinak si nedovedu vysvětlit, proč je hadrová rouška vydávána za překážku v šíření virů.
Jeden kamarád popisoval, jaký provedli někdy v květnu u nich ve fabrice test. Jejich technolog je milatantní a zuřivý tabákobijec. Zapálili si proto na hale jakýsi odporný vanilkový doutník. Počítali, za jak dlouho se dostane ten příšerný smrad na druhou stranu 75 m haly, kde má technolog svůj kutloch. Po 7 minutách se ozval nekontrolovatelný řev, jako kdyby zasáhli mamuta.


Chlapci byli spokojeni. Vyhodnotili to tak, že zřejmě stejným způsobem se šíří onen strašlivý virus. A to prý zamezili proudění vzduchu na hale (asi mysleli vzduch zvenčí). Stejně, jak se pohybuje částečka vonného kouře vzduchem, se podle nich a zdravého rozumu šíří i ten smrtelný cov. (Drobný rozdíl - nejjemnější částečka kouře je cca 10x větší než cov, měla by tedy padat k zemi 10x rychleji – ničím nepotvrzeno, jen má domněnka). Je zde ale velký rozdíl. Kamarád učinil logický závěr – částečky kouře z vanilkového doutníku mají křídla, protože klidně doletí 75 metrů. Cov křídla nemá a padá tak po výdechu, těsně za rouškou, ihned k zemi. Musí. Jinak si nedovedu vysvětlit, že bezpečná vzdálenost mezi lidmi je dva metry.


Tím se, jako již nesčíslněkrát, dostáváme do situace, kdy stačí něco si přečíst, následně zapojit krátkodobě alespoň dva mozkové závity a je jasné, že se nám opět a opět lže. A nastává nám zase fáze č. 2 – vyhodnotit, proč se nám lže. Tady už to bývá obtížnější. Každý máme trochu jiný počet a druh informací, takže závěry mohou být odlišné.

 

 

It's official: Watching lots of TV really does make you stupid ...

 


Poslední dobou mám možnost pozorovat, jak působí informace na lidi v mém okolí - diváky TV. Informace například o tom, že za období tuším 1.-17. týdne loňského roku zemřelo u nás více lidí, než za stejné období roku letošního. Nejprve tomu nevěří. Pak znejistí. U některých lze pozorovat i věc nepředstavitelnou – začnou přemýšlet.


Dovolil bych si učinit krátký, úsečný, logický a zcela jednoznačný závěr. Mezi strašlivým zabijákem v podobě cov19 na jedné straně a normálním životem na straně druhé je pouze a jen tlačítko vypínače televize. Zapneš, nastává pandemie. Vypneš, je po viru.

Ahoj lidi, Pepa Kouba

 

 

Komentáře (6)add feed
... : Bara
U nas v Holandsku se zavedeni a noseni rousek neuskutecnilo. V TV bylo a stale je nespocetne diskuzi s odborniky, lekari a virology na toto tema a vsichni tvrdi, ze v pripade cividu 19 nepomahaji. Musim ovsem i zduraznit, ze v dobe nejvetsiho "rozmachu" onemocneni jsme je proste nemeli, protoze jsme je neuvazene prodali Cine, paradox ze? Pocet umrti vic jak 6500 lidi taky neni malo.

Co radi kralovna, nyni princezna Beatrix lidem z televizni obrazovky.......
Myslim, ze je to fotka z doby kdy oznamuje narodu abdikaci a predava trun svemu synovi.
srpen 06, 2020 11:23
... : doktor
Koubo,Koubo,virus se šíří kapénkami a tudíž pří výdechu či kýchnutí je rouška velice platná věc.Jinak se můžete obrátit na ústav,který testuje různé materiály ve vztahu k ochraně proti nakažení.Je pravdou,že různé materiály nás různě ochrání - respirátory,lékařské jednorázové roušky a pak už se to různí dle použitého materiálu.Super odpoledne ať s rouškou či bez ní.
srpen 06, 2020 11:39
... : Iris
Pepo - jsi další statečný, že? Přihlas se jako dobrovolník k nemocným, takových je pořád zapotřebí. Neber si ústenku, když k ničemu není, víc pak vydržíš, že jo. A nech si statečně naprskat přímo do tváře, až s nimi budeš v kontaktu méně než dva metry - což budeš. Koneckonců nech si naprskat do tváře kýmkoliv - ti, kteří nemoc roznášejí, aniž by to tušili, jsou možná více vzrušující pro takové dobrodruhy. A pokud půjdeš na nějaký zákrok či operaci, vysměj se doktorům a sestrám, kteří se v ústenkách tak strašně trápí, řekni jim, že nosí na puse Petriho misky a doporuč jim to o těch mozkových závitech, ať se proberou. Zajímalo by mě, jestli v oblastech, kde se fakt lidé podobnými úvahami nebaví, protože tam mají skutečný kolaps zdravotnictví, by přistoupili na tak jednouché řešení, jako je vypnout tlačítko televize. Že to ještě nikoho nenapadlo? Puf - a je po viru.....
srpen 06, 2020 12:12
... : mila1
Iris, některým jedincům to nevymluvíš. Je paradoxní, že státy kolem nás - Německo, Rakousko, Slovensko - zavedlo nošení roušet v MHD, obchodech atd. U nás se asi politici bojí naštvat voliče a situaci zlehčují. Já jsem si roušku do obchodů - těch větších - začala brát znova. A nejezdím ani vlakem ani MHD, idkyž autem je to o dost dražší. Nechci se zbytečně děsit, ale na druhou stranu se snažím být maximálně opatrná. No a jestli ten virus chytnu, tak aspoň budu vědět, že jsem udělala všechno, co jsem na ochranu svou a lidí kolem sebe udělat mohla.
srpen 06, 2020 14:39
... : NČ
Ono to bude tak, jak píše shora doktor. Víry jistě projdou, ale když jsou vázaný na kapénky, páru, hleny, holuby, tak už to mají prostě těžší.
Určitě to není jen tak samoúčelný, když např. chirurgové si bez roušky ani neříznou.
Ostatně - je to to nejjednodušší, co můžu proti šíření udělat. I kdyby to bylo účinný třeba jen ze třetiny, tak proč ne? Zaplaťbůh i za tu třetinu.
srpen 06, 2020 15:29
... : doktor
Mia1,Iris i NČ díky,že nejsem s názorem na ,jasně,že nošení,roušky sám.Ahoj bezva den.
srpen 08, 2020 11:57
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]