O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZA ROMANTIKOU NA YUKON - 8. PDF Tisk E-mail
Středa, 08 červenec 2020
Odjet bylo jednodušší napsat než opravdu uskutečnit. Neměla jsem peníze. Věděla jsem, že nejjednodušší cesta by byla jít na českou ambasádu a říct jim, že jsem se rozmyslela a chci se vrátit. Ale tohoto kroku jsem se velice bála. Třeba by mne už ani nepustili z letadla, nevěděla jsem, co se děje emigrantům, kteří se vrací do země, z které se pokusili utéct. Jedna věc mi byla naprosto jasná: že už nikdy se nikam nepodívám, že teď už moje cestování opravdu skončí navždycky. A to hovořím o tom nejmírnějším trestu.


 

 

 

Ten horší může znamenat vězení a to bych asi nepřežila. Zatím jsem dostala další dopis od Lukáše, kde mi písal:

 

"Řekli mi, že je ještě čas. Dokud to nedostane prokuratura, nic se neděje.. Neváhej a vrať se ke mně, všechno s Tebou ponesu.. Měl jsem rozpravu s otcem, tak vážně jsme spolu ještě nikdy nehovořili, i když tě nezná, nikdy tě neviděl a neslyšel, souhlasil s mým rozhodnutím. Sám prožil kdysi něco podobného."

 

Tím, že mi nic nehrozí, jsem si nebyla moc jista... vlastně vůbec - a zrovna tak mi bylo jasné, že tohle si odnesu především sama, že v tomhle mi nikdo pomoct nemůže, byť by chtěl sebevíc. Nějak jsem si ten svůj návrat nedovedla představit. Děsilo mne i setkání s jeho synem. Dítě v tomhle věku už hodně vnímá, že nějaká cizí paní "ukradla "mamince tatínka a může jí to pěkně dávat najevo.

 

Kromě toho jsem ještě zatím o dítě nestála, nevěděla jsem, jak s ním zacházet, zvlášť s dítětem už takhle velkým. Viděla jsem ho jednou a nepřipadal mi jako příliš roztomilý.... možná už něco tehdy vycítil. Znám to vlastně sama a to jsem byla daleko mladší a nesla jsem si následky celé dětství. Jak jsem záviděla každému, kdo měl oba rodiče... Lukáš mluví o tatínkovi, ale co jeho maminka? Že by se klidně vzdala svého jediného vnuka? A kam půjde jeho žena? Žijí všichni v jedné domácnosti a nějak jsem si neuměla představit, že moje rodina by Lukáše uvítala s nadšením.

 

 

Sad Woman Crying From Depression Stock Photo - Download Image Now ...

 

 

Alain prožíval všechno se mnou, byl v těch chvílích mým jediným útočištěm, mojí jedinou oporou. Ale i on se o mne bál. Sám nikdy komunismus nezažil, ale jenom co o něm věděl, ho nenaplňovalo přílišnou naději, že všechno skončí dobře.

 

Dráždily ho Lukášovy dopisy a telegramy, které mi teď posílal skoro obden typu — "Moje ženo, moje lásko, čeká tě Tvůj nastávající." Připadaly mu příliš nadnesené a po pravdě řečeno — mně taky.

 

 

Do toho přišel dopis od mojí maminky, posílaný přes Západní Německo, kam ho provezla jedna moje kamarádka. Přišel před polednem, kdy Alain nebyl ještě doma z práce.

 

"Aluško, budu ti muset napsat dopis a předložit ho na Lenince (brněnská policejní stanice). V tom dopise bude, že tě prosím, aby ses vrátila, ale proboha nedělej to, byla bys v obrovském trablu. A dávej si pozor na toho „tvého pána inženýra“, nevěř mu ani slovo. Pozval mne na schůzku, tak jsem na ni šla, i když s velkou nechutí, protože vím, jak ses kvůli němu trápila. Ale mně zajímalo, co je on vlastně zač. Představ si to, on, ženatý člověk, a šel mne žádat o Tvoji ruku, já nevím, kde vzal tu drzost!!! Zeptala jsem se ho, od kdy u nás existuje mnohoženstvi... Vždyť on ještě vůbec není ani rozvedený! Od Evči (jeho kolegyně v práci) vím, že se baví se svojí ženou docela normálně, několikrát ho slyšela s ní mluvit na telefonu. A styl povídání byl "Janičko, přijď dřív domů z práce, stýská se mi". Aluško, nevracej se v žádném případě. Slíbil policajtům na Lenince, že tě dostane zpátky!“

 

 

Jako ve snu jsem šla a otevřela poslední dopis od Lukáše:

 

"Kočkodánku můj, řekni, k čemu byla Tvoje unáhlenost, ty jsi snad opravdu v té slabé chvíli uvěřila, že bych se tě vzdal? Musela jsi vědět, že se od tebe nedokážu odloučit, já to věděl, jen moje blbost, ohledy a nerozhodnost prodlužovaly nesmyslně okamžik pravdy. Ten stejně přišel... Alenko, blíží se zase konec listu, více zoufalství už listonoš neunese. Ahoj Alenko, můj nejdražší kočkodánku, ahoj miláčku můj jediný, objímám tě a líbám — neprodej sebe ani mně a budeme šťastní!"

 

 

Lukáši, já tě neprodala, ale zdá se, že jsi prodal ty mne... teď už opravdu nevím, kde je pravda a kde je lež. Máma mi nikdy nelhala, nemohu jí nevěřit, nemohu se vrátit, nemohu tolik riskovat...

Jsou Tvoje dopisy opravdu jenom lži, kterými se snažíš si zachránit vlastní kůži?

A předkládáš na policii každý svůj vášnivý dopis?

Ne tomu nemohu věřit... to přece nemůže nikdo dokázat, vždyť já tu Tvojí bolest cítím v každém Tvém slově, to přece není hra? — Nebo je?

Nebo je, a v téhle hře se hraje o mojí hlavu?

 

 

Alles zum Thema Selbstmord | RTL.de | RTL.de

 

 

Bylo to jak lámání v kole, uvědomila jsem si. Zoufalství.

 

Vzala jsem z lékárničky prášky proti bolesti, kterých tam kluci měli celou krabičku. Přinesla jsem si sklenici vody a spolykala všechno, co v ní bylo.

 

Alena, Yukon

 

 

Komentáře (2)add feed
... : *deeres*
To si to holka vyřešila dobře, od začátku ti muselo být z těch dopisů jasné, že jsi narazila na velikýho manipulátorskýho hajzla. Nevím, jak daleko je od pravdy to jeho udavačství, ale vím, že v té době ten, kdo se dobrovolně vrátil, ve vězení neskončil, pokud byl jenom malá rybka. Co ale musel, tak vystoupit "dobrovolně" v TV a tam sdělit svůj názor na zlé kapitalisty.
červenec 09, 2020 09:52
... : polárka
Deeres, to jsem ale tehdy nemohla vedet. Nekdy jsem premyslela jestli jsem udelala chybu ze jsem se nevratila, Dnes,po tolika letech, kdyz ziji uz velice dlouho na Yukonu, jsem rada, ze jsem zustala. Yukon je uzasne misto na ziti, Az na tu zimu...ale hlavne se nas v podstate zadna politika nedotyka, Korona se tu v Dawsonu neobjevila a ani migranti,
červenec 10, 2020 06:01
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]