O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOKTOR NOW A JEHO TŘISTAKILOVÍ PACIENTI PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 červen 2020
Přejít na obsah
DOKTOR NOW A JEHO TŘISTAKILOVÍ PACIENTI
Strana 2
5 profilů pro „Nowzaradan“ | LinkedInPokud jste viděli alespoň jeden díl televizní show TLC s názvem Můj 270kg život, jistě vám není neznámé jméno doktora Nowzaradana, který na své klinice v Houstonu zachraňuje životy morbidně obézním pacientům vážícím víc jak 270 kilogramů. Cílem lidí, kteří se svou vášní k jídlu propracovali až na samý práh smrti, je získat od vyhlášeného bariatrického chirurga povolení k operaci.

 


Younan Nowzaradan ( Peršan,  narozen 11. října 1944), známý také jako Dr. Now, je íránsko-americký chirurg a je členem American College of Surgery.  Specializuje se na cévní chirurgii a bariatrickou chirurgii. Nowzaradan je v současné době zaměstnán v Houston Obesity Surgery v Houstonu, Texas, a praktikuje v několika místních nemocnicích. Je autorem několika vědeckých publikací o obezitě a laparoskopii.

 

Předtím, než doktor Nowzaradan k operaci přistoupí, chce od pacientů, aby mu ukázali, že dokáží zhubnout sami, čímž zároveň výrazně eliminuje riziko recidivy po operaci. Tou totiž potíže s váhou nekončí, ve skutečnosti se jedná o celoživotní proces.

 

 

 

Zvláštní režim není nutný pouze před operací, ale i po ní – zahrnuje mnoho etap, včetně tekuté stravy, přísného režimu a omezení porcí. Pacienti musí navázat na nové stravovací návyky, které si částečně osvojili před zákrokem, a ukotvit je tak, aby v jejich životě měli pevné místo. Klíčovou roli v počátečním procesu hraje doktorův originální 1200kcal plán. Těžce obézním může být naordinováno pouze 1 000 kcal. Množství kilogramů, které je nutné před zákrokem zhubnout, je individuální a závisí na aktuální hmotnosti, pohlaví, věku, úrovni aktivity a podobně.

 

Morbidní obezita je komplexní fyzický a psychologický stav utvářený mnoha prvky.

To, že si sami pacienti neuvědomují, do jaké míry je fyzické povahy a do jaké míry je dán psychikou, je největší překážkou pro úspěšnou terapii.

Mnozí si odmítají přiznat, že mají citovou nebo kompulzivní psychologickou poruchu, která je nutí se přejídat,“ vysvětluje doktor Nowzaradan. Obezitologii se věnuje přes čtyřicet let a rukama mu prošly již desítky pacientů.

 

V rámci doktorova programu nemocní nejen drasticky snižují množství kilokalorií, ale také zcela mění jídla, která konzumují. Přísný výživový plán sestává z kombinace potravin chudých na tuky a sacharidy, za to bohatých na bílkoviny. Zásadní je dodržovat pitný režim a vyvarovat se konzumace potravin ze seznamu „zakázaných“. Právě ty ve většině případů v minulosti tvořily převážnou část jídelníčku pacientů.

 

Co naopak jíst můžete? Na snídani například vaječné bílky, krůtí maso, fazole, ovesné vločky, nízkotučný tvaroh, řecký jogurt nebo výjimečně celozrnný chléb. Na oběd je vhodné vařené nebo pečené libové maso, případně konzervovaný tuňák, bezškrobová zelenina a saláty bez smetanových dresingů. Večeře vypadá podobně jako oběd, a na svačinu je vhodná krůtí nebo kuřecí šunka, případně bílý jogurt bez cukru.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]