O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

POSLANCI A PIŽMONI PDF Tisk E-mail
Úterý, 19 květen 2020
Taky jste si říkali, co mají společného? No, grónské pižmoně naši poslanci ani poslankyně asi moc nezajímají, a jsem na fest přesvědčená, že stejné je to ve skutečnosti i naopak. Přesto čtyřem statečným tuhle zajímavou cestu posvětil sněmovní organizační výbor.


 

 

 

Oficiálně se měli jít s místním průvodcem kouknout na ledovcové čelo Russel glacier, prostudovat živočichopis pižmoňů a navíc si popovídat s odborníkem na výzkum klimatické změny z vrtných jader grónského ledovcového štítu. 

 

 

Zleva Dana Balcarová (Piráti), František Elfmark (Piráti), Ondřej Babka (ANO) a Jana Krutáková (STAN)

 

Dana Balcarová, František Elfmark (oba Piráti), Ondřej Babka (ANO) a Jana Krutáková (STAN)

Parlament hradí zákonodárcům podle zákona vedle ubytování a diet, které jsou dvaapůlkrát vyšší než u zaměstnanců, také tlumočení a případně místní dopravu.

Nově na základě rozhodnutí organizačního výboru také musí poslanci po návratu z každé cesty sepsat její výsledky.
Podle všeho jim hned tak výlet nevyjde, protože Gronsko je zamknuté na sto západů...
 

 

 

 

 

Pižmoni jsou velká zvířata, dokonale přizpůsobená silným mrazům vysokého severu. Do dnešních dnů se podařilo pižmoňům přežít jen v odlehlých a pustých místech kanadské Arktidy a severovýchodního Grónska. V rámci několika ochranářských programů byla zvířata znovu vysazena, což způsobilo fakt, že dnes už znovu pižmoň oživuje kamenitou tundru i na Aljašce, na západě Grónska, na Tajmyrském poloostrově v Rusku a v Evropě ve dvou horských oblastech střední Skandinávie. 

V Čechách pižmoně žádné nemáme, protože - jak výše uvedeno - jsou to zvířata do velmi zimních krajin a u nás se jim nedařilo.

 

P.S. Stejně by mne, hlupáčka, nesmírně zajímalo, co tam - pro ČR tak důležitého - měla naše poslanecká výprava zjistit...

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (9)add feed
... : kyttka
Je to vlastně úplně hloupé, že když už v rámci ochrany životního prostředí jedou poslanci, kteří se životním prostředím zabývají a z pověření svých stran zabývat mají, na Island, tak se nevrátí domů, ale spojí to i s cestou do Grónska, které je "za rohem".

Takže bych si dovolila citovat z článku jednoho z těch kluků pirátskej: " Není vůbec s podivem, že se tam vydává výbor pro životní prostředí - vždyť jde o zemi, která jakožto země subarktická a izolovaná musí vyvíjet inovativní postupy v adaptaci na změnu klimatu včetně masivního využívání obnovitelných zdrojů (nejen geotermálních). Rozšířit pak cestu na Island ještě o sousední Grónsko je pak také relativně racionální rozhodnutí - tam lze totiž změnu klimatu a její bezprostřední dopady na ekonomiku načerpat intenzivně, a to včetně zkušeností místní reprezentace s adaptační politikou. Grónsko samo o sobě jakožto území nesamostatné sice nemá pro českou diplomacii zásadní význam a pro zvláštní výpravu by nebylo obhajitelné ani pro svou "inspirativní" cenu, jako přídavek cesty na Island je to ale obhajitelné a docela lišácké (mám zde na mysli pochopitelně lišku polární) řešení, jak tam naši delegaci vyslat a rozšířit tak seznam parlamentních kontaktů. Grónsko totiž míří k nezávislosti a arktický prostor obecně v posledních letech díky uvolňování ložisek surovin kvůli tání ledovců nabývá poměrně značného geopolitického významu, jak dobře ví každá zahraničně politická instituce nejen na severní polokouli. Mít rozvinuté kontakty se všemi členy Arktické rady nemůže být na škodu."

Ale on titulek POSLANCI JEDOU POZOROVAT PIŽMONĚ lidi víc přinutí reagovat, než třeba ODBOR ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ JEDE NAČERPAT ZKUŠENOSTI NA ISLAND A DO GRÓNSKA.

A já jen doufám, že až sem k nám přijede nějaká delegace z Číny nebo Ruska, nebo klidně USA a Německa, tak že je naši zástupci jako hostitelé nevezmou třeba na Hrad nebo do Českého Krumlova. Někdo holt má historické památky, někdo pižmoně. Vzhledem k tomu, že tato krásná zvířata žijí volně už jen na severu Kanady a právě v Grónsku, docela chápu tamní diplomacii, že berou svoje zahraniční návštěvy právě za jejich stády. Účelem té cesty skutečně není sedět a čučet na tury.

Jinak autorem té citace je Matouš Vanča. Vystudoval obory Historie (Mgr.) a Religionistika (Bc.) na FF UK a obor Politologie a mezinárodní vztahy na FSV UK (Bc.). Je mu 31 a je docela fešák.
květen 19, 2020 23:16
... : NČ
Řekl bych, že hledat nějakej význam poslaneckejch a senátorskejch výletů Zdarma za hranice všedních dnů, je nesmysl.
I tomu nejprostšímu prosťáčkovi je jasný, o co jde a všechno okecávání je jen nechutná omáčka.
"Čím víc se do **vna šťourá, tím víc smrdí."

květen 20, 2020 06:42
... : andrea
No, já nevím.
Relativně racionální rozhodnutí? Opravdu relativní. Za časů, kdy by nám nehrozila chudoba, která sice cti netratí, ale děti nenakrmí, by to asi bylo racionální, studovat tamější změnu klimatu, a její bezprostřední dopady na tamější ekonomiku čerpat intenzivně.
Jenže dnes, kdy těch "umrněných 300 tisíc" za tenhle výlet by prospělo jinde, je to v podstatě výsměch všem těm "koronavirem postiženým".
Pravda je, že naši poslanci a poslankyně žijí v jiných sférách, a to nejen finančních.
Připadá mi to dost nefér. Ale asi tomu taky nerozumím, asi je v současné době přednější "Mít rozvinuté kontakty se všemi členy Arktické rady, což prý nemůže být na škodu."
Budiž jim jejich cestování lehké.
květen 20, 2020 09:41
... : doktor
Je to jen bezva a super výlet.A zadarmiko.No kdo by nejel -ne?I tak bezva odpoledne všem.
květen 20, 2020 12:02
... : Krakonoš
Já myslim, že kdyby se těm poslancům tyhle vejlety zatrhly, mohlo by zbejt víc prachů třeba pro vládního zmocněnce pro zdravotnictví a ten by si chudák nemusel utahovat vopasek i s celou svojí rodinou. A možná by se pak našla i nějaká dotace pro hladovějící hradní prasata, aby se tato nemusela z nedostatku přísunu krmných zbytků porážet a žrát, aniž by to věkem a dosaženou hmotností zasluhovala. smilies/grin.gif
květen 21, 2020 11:13
... : d@niela
KRAKONOŠI...

to je strašný... No, ale co na to napsat, žejo.
květen 21, 2020 17:31
... : kyttka
Dani, nevím, zda víš....tady Krakonoš myslí prasata fakt chrochro zvířátka, konkrétně to pana Mynáře. Bylo hladové nebo nemocné? Ví Bůh. A jinak, pižmoni na 99% nebudou, 18 mega na hradní kancelář na 99% bude. A další a další. V tom bordelu, který tu je, si myslím, že těch 546k voličů Pirátů z daní hravě zamázne 150k za dva poslance své strany, i kdyby tam fakt měli čučet na ty tury. Ale je to jen můj názor, pochopitelně.
květen 21, 2020 19:04
... : d@niela
z politiky a politiků je mi fakt šoufl.
Jo, o tý zabíjačce jsem četla. Ale co fakt nechápu, je to, že tyhke sviňárny beztrestně jedou a jedou dál.
Napříč partajemi, ještě se svým stylem života blaženě vytahujou.
...
mj. proč by tu případnou poslaneckou dovolenou měli "zamazávat" jejich voliči????
květen 22, 2020 10:15
... : kyttka
Myslím to tak, že 300 litrů mi ve světle jiných věcí fakt žíly netrhá. A všechno tohle přece platíme my, voliči i nevoliči, z daní. Bohužel musíme platit i to, co nám žíly třeba trhá. Takže když už můžu přispívat na zhovadilosti vládní koaly a Hradu, tak proč ne na pižmoně. Ale jak říkám, oni stejně nejspíš nepojedou.

A k tomu nechápání... Když tolik lidí nic neřeší, jsou jim jedno veřejné zakázky, novely zákonů atd, proč by si nedovolovali víc a víc? A když se někdo ozve, tak slyší leda štěkot, co provedly vlády předchozí. No tak patrně budeme muset dospět k vládě s nezatíženou minulostí. Praděda - houslista byl soc.dem. Když pak komunisté socdemáky požrali, tak byl nestraník zbytek života. Vychoval mou mámu, která sice dělala někdy v 16 - 17 vedoucí jedné pionýrské skupiny, ale podle té kroniky, kterou má dodnes schovanou, do dětí nehustila žádnou rudou ideologii. A ve Straně nebyla nikdy, i když ji jako jednu z mála žen ve slévárně lákali dost často a možná by i udělala kariéru. Já mám fotku z pionýrského slibu,2.-3. třída?, a musím se dneska hrozně smát tomu, když je ten šátek panu Kalouskovi vyčítán. Komu je 40 , tak ho pravděpodobně měl taky. Co já pamatuju jako holka, tak u nás na škole už to v těch letech 85-89 nikdo moc nežral, jen učitelka na občanku v páté třídě se ještě trochu snažila a jedna zástupkyně ředitele prý byla dost rudá svi.ě. Ředitel 100% komunista byl, ale Běle toleroval to její paní místo soudružko a na nástěnkách nám nevisely data k výročí, ale obrázky, co jsme sami namalovali. Po revoluci máti volila pochopitelně OF a pak ČSSD. Já šla prvně volit v 98. a bylo mi z těch voleb na blití a dodnes je. Cítila jsem se podvedená, protože Oposmlouva. Takže už od 20 jsou pro mě strany zformované z toho, co tu bylo před listopadem, nevolitelné. Když se ze Zelených stali dost magoři-ekoteroristi, tak už jsem si sledovala Piráty. Jestli se mi dostáním se k moci zkazí, tak už je taky volit nebudu. Bohužel spousta lidí si dál bude umanutě hájit, že volili dobře, ať se stane cokoliv. Někdy je holt sebereflexe moc bolestná. Sama bych do politiky nikdy nešla, nemám na to vědomosti, i když anglicky bych se patrně domluvila. Tady pořád politik má punc toho, že si chce jen nahrabat a vlastně ani nic moc jiného neumí. No jak kdo. Pár lidí, kteří se před svou politickou kariérou živili jinak a vydělávali víc než pak, znám.
květen 22, 2020 12:43
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]