O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NESAHAT! NEDRBAT! PDF Tisk E-mail
Pondělí, 16 březen 2020
Vědci se aktuálně shodují na tom, že virus může být šířen už ze vzdálenosti dvou metrů, pokud někdo zakašle do vzduchu. Proto je lépe si spolu povídat „v odstupu“. Pokud tedy nezvolíte raději bezpečný telefon… Stejně tak je nebezpečné sahat na všechno možné, tedy na všechno, na co jsme dodnes byli zvyklí – na zábradlí, madla, držáky, na kliky, knoflíky u výtahů, na sedadla v autobusech, metru, na madla vozíků v sámoškách, na cizí židle, stoly, a co já vím ještě.


 

 

 

 

Musíme si stále opakovat, že nejhorší je nákaza přes povrchy: virus totiž přežívá na různých površích hodiny nebo i dny. Pokud bychom brali, že se chová jako chřipka, mohl by vydržet až týdny na železe, keramice a plastu. To znamená, že věci jako kliky dveří, stoly, tlačítka ve výtahu mohou účinně šířit nákazu.


A je proto nutné například desinfikovat kliku i zámek u vašich vchodových dveří, a jak říkám - dávat si pozor, abyste se rukou nedotýkali žádných jiných klik, nemačkali tlačítka, nesahali na madla kolem schodů, nebrali holou rukou držadla vozíků v obchodech, atd. Stejně tak mobil – alespoň po návratu domů… I když byl jen ve vaší kapse, jste si opravdu jisti, že jste mezitím nesahali na něco, kam sahá i plno jiných lidí?

 

 

Image result for lidi s nákupními vozíky

 


Když už jdete do obchodu, tak kupovat věci jen balené. A teď mám otázku, a napište, jestli už nepřeháním:  To zboží – byť v obalu - dodává do regálu prodavačka. A před ní ho měl v rukou někdo jiný. Byla v pořádku? Neměli bychom po přinesení nákupu domů na něj taky trochu stříknout desinfekci?

Bohužel, spousta nakažených lidí šíří virus mimo jiné proto, že se u nich (zatím) neprojevily žádné příznaky. U nás většina z nich nemají velkou šanci zjistit, že jsou infikovaní, protože testování je zatím těžko dostupné. A i z toho důvodu nebudou zákazy a různá omezení nikdy dost efektivní. Jižní Korea přišla s průlomovým řešením, které spočívá v rychlých a snadno dostupných testech. Kdo je pozitivní, může jít hned do karantény a tak se zamezí dalšímu šíření.

 

 

Image result for jižní korea testy na koronavirus

 


Mj. už mi z toho trochu hrabe: dívala jsem se na nějakou detektivku. A vidím, jak tam někdo jde po schodech a přidržuje se zábradlí. Hned mi problesklo hlavou, panebože, proč to dělá, copak neví, že to je přeci nebezpečné… No, už blbnu. 

 

Jo, a taky máte takovou nepříjemnou zkušenost, že sotva vylezete ven z bytu, tak vás začne něco svědit na obličeji, na uchu, ve vlasech, a jak moc svědí oči... Jen jsem chvilku venku se psem a nemyslím na nic jiného, než abych už byla doma, umyté ruce a – mohla se podrbat.

Jenže – doma už pak nic nesvědí.

 

Hele, a víte, co si říkám? Jak budeme po téhle eklhaft zkušenosti vychovaní, jak budeme výsostně čistotní, mýt si stále ruce, dávat si pozor, čeho se dotýkáme...

 

Jo, říká: VŠECHNO ZLÉ, PRO NĚCO DOBRÉ...

 

d@niela

P.S. prosím laskavě pány,

aby článek četli ve vší slušnosti – no,

vždyť znám své pappenheimské…

 

 

 

 

Komentáře (30)add feed
... : mamča
Chystám se na Poštu a pro chleba. Tchýně potřebuje zaplatit inkaso, a NUTNĚ potřebuje založit složenku. Vysvětlovat jí, že to zaplatím z účtu a vytisknu jí potvrzení, je nad moje lidské síly. No tak si půjdu pro pár bacilů.
Chleba je třeba, před sámoškou už vidím několik aut.
No tak mi držte palce, ať si nepřinesu domů koronavirus.
březen 16, 2020 06:40
... : Iris
Mamčo, vím, že nejsou roušky, já je vždycky doma měla, prala jsem si je, takže mám výhodu. Ale pokud si je neušiješ - naprosto věřím, že každá z nás dříve narozených by to dokázala - omotej si kolem pusy a nosu na nezbytně nutnou dobu šálu, nebo takový ten tunel. Přeper ho. Je to nouzovka, ale celkem účinná, lepší, než nechat si to prsknout přímo do nosu. Pokud roušku máš, nasaď si ji. Absolutně nechápu lidi, kteří roušky stačili vykoupit a pak je nenosí.
březen 16, 2020 07:00
... : Iris
Jeden ze spíše složitějších návodů, stále ale lehký.

https://daya.cz/blogs/news/jak-usit-bavlnenou-rousku
březen 16, 2020 07:02
... : mamča
Iris : Jsem z5. Na poště jsem to vyřešila kartou, a kvůli naťukání PINu a otvírání dveří jsem si vzala jednorázové rukavice. Jako zahrádkářka jich mám zásobu.
Samoobsluha smrdí desinfekcí, pečivo je zabalené a prodavačky mají operační rukavice. Do obchodu pouští po jednom, uvnitř smí být jen 5 osob.
Myslím, že to tu zvládají dobře.
Většina lidí jde jenom pro pečivo, takže by stačilo dát stolek mezi dveře. Jako problém vidím placení hotovostí. Zdejší starší lidé nemají účet v bance a platební kartu.
Ale i paní pokladní má rukavice (roušku ne), a s nikým se nevybavuje.
Tak doufejme, že tu nenakupuje moc "lyžařů".
březen 16, 2020 08:04
... : Iris
Mamčo, připomnělas mi nedávný zážitek - psala jsem už, že chodím nakupovat do menších obchodů s Vietnamci. Tady u nás už je člověk zná, například můj stálý prodavač je čistotnější, než řada "našich", včera jsem šla pro chleba a měl respirátor a rukavice u pokladny. Oni s tím problém nemají obecně. Ale nedávno jsem zašla do jiného krámku, kam chodí moje máti. Ten Vietnamec byl tak stráášně ukecaný, veselý, připadal mi, že na něčem jede smilies/wink.gif Tohle paní a tamto, čerstvé...lepší...a když neměl co říct mně, řval do telefonu tak, že ho měl pocákaný. Tedy předpokládám. Chtělo se mi říct mu, ať drží pusu a neplive, jenže ...děkuji paní, nashledanou paní...tak holt jsem si jen vynadala sobě, že jsem tam lezla a doufám, že byl zdráv. Totéž paní prodavačka v prodejně sadů, kam se chodí nakupovat místní ovoce a zelenina - moc ochotná, ukecaná. To máme dvacet deka...ty jsou za dvacet? Tak to máme deset korunek, ještě něco? To všechno cca z půl metru u kasy. Jen jak píšeš, že se paní pokladní moc nevybavuje smilies/wink.gif Ale lidem to nedochází, nestřilela bych je za to.
březen 16, 2020 09:40
... : NČ
Jak myslíte. Já myslím, že nejdůležitější je, že nadšeně dáváme ročně 70 miliard na armádu proti Putinovi.
březen 16, 2020 10:27
... : NČ
Osobně je mi líto, že v téhle krizové době nedostáváme nepostradatelné rady z Jukónu.
Např: Co na to Aňa .....
březen 16, 2020 10:36
... : doktor
Ahoj lidičky a Dani,nákup obstarávají děti - nechávají ho za dveřmi.Pro pečivo,chléb náš vezdejší atd chodím sám - jinak to zatím zvládáme.mamku nechávám doma.Pokud to jde na nic nesahám,myji si ručky jako o závod a používáme desinfekci na ruce.Na potraviny fakt nestříkám.
březen 16, 2020 12:42
... : NČ
Ani na mamku fakt nestříkáš?
březen 16, 2020 13:37
... : kyttka
U nás docela na pohodu, zatím, dítko se stáhlo od babi, minimálně na 14 je zajištěná, takže 2x za den pokec po telefonu a pak se uvidí. Manžel na Home Office zpracovává dokumentaci na nový stroje, dítko šprtá a online visí s bandou na síti. Sim s přítelem a Satanem už je taky po dvou dnech v nemocnici taky doma, tak holt na sebe koukáme přes monitory, kdyby náhodou. Jsem zvědavá, co bude v pátek, jestli nás už podnik povolá zpátky do zbraně. S mými lidmi z práce mám taky komunikační skupinu, ale oni to zvládnou i beze mě. Dostávám se k udělání věcí, na které není mnohdy tak úplně čas. Vlastně to není občas na škodu vypnout. Dneska mi přijde nejspíš i knížka, kterou jsem pomohla kamarádovi trochu zpropagovat.(Ty startupy vůbec nejsou špatný nápad.) Do obchodů, bank, na poštu atd zatím nemusím, takže ani nevím, jak to vypadá ve vsi. Ale my jsme poměrně malá ves a když je zavřená hospoda, tak stejně není kam jinam jít než do lesa.
březen 16, 2020 14:01
... : Iris
Kyttko, když píšeš o tom lese - jsem už zcela zmožená diskusí na foru našeho města. Píše se tam takovou tou superčeštinou o tom, jak jsou dementní všichni ti, kteří vycházejí ven. Absolutně ven. Resp. kteří ohrožují všechny ty ostatní chudáky tím, že vylezou do přírody, tlačí kočár, nebo nedejbože, projedou na kole kolem řeky. Napsala jsem tam, že pokud se neprocházejí po tlupách, nechrchlají a nekýchají na sebe, nejezdí nebo neběhají ve skupinách, že nikomu neškodí. To jsem to schytala - já poctivka, která jsem se tak rozčilovala nad tím chytračením spoluobčanů, když bylo omezení akcí nad 100 lidí a jinými očůrávkami, teď schytávám, když píšu, že sluníčko, čerstvý vzduch, UV záření a pohoda nejlépe nakopnou imunitu. Dokud nemáme stanné právo, ale "jen" karanténu, neznamená to, že nemůžu vynést odpadky. Kamkoliv mezi lidi jdu s rouškou nebo šálou. Lidi blbnou - teď přesně opačně, než předtím, když jim bylo všechno šumák a pracny si neumyli ani po velké....Co myslíš?
březen 16, 2020 15:38
... : Milene
My jsme dneska taky ukončili provoz kanceláře. Můžeme částečně pracovat z domova. Návštěvy u zákazníků jsme prozatím zrušili. Jsme SW firmička. Jen 5 lidí. Na nákup zatím nepotřebuji. Bráchovi, o kterého se částečně starám jsem naplnila uvařeným jídlem mrazák. Ve špajzu má taky zásoby. Jezdí do pekáren vybaven respirátorem. Chleba si přiveze z práce. Ale ven chodit budu. Na krátkou procházku, protože to bych se asi zbláznila.
březen 16, 2020 16:02
... : Iris
Milene - no právě, procházky. smilies/smiley.gif

Že prý: " ....jak prostě ty lidi začnou courat po přírodě, misto po městě, navýší se počet nemocných, zkratka zakázkou konkrétně i ty vycházky do přírody. Proč to pořád musíte pokoušet? Tak dlouho si budete hrát, až zkratka bude muset přijít zákaz."

Tak sedím doma, mám migrénu, ale bojím se ven, abych nedostala palicí po hlavě. Takhle situace nám ještě ukáže nekonečné možnosti myšlení a akceschopnost našeho národa.
březen 16, 2020 16:11
... : kyttka
Irisko, zdravím, s tím lesem asi tak: Jdi sám nebo s tím kým žiješ, neshlukuj se a nežvaň. Stejně si všichni jdeme koupit pečivo do jednoho ze dvou obchůdků, které tu máme. Stejně jezdí většina lidí do práce a potkává další a ti další. Rouška, no nevím, nejsem zdravotník, ale máme i oči a uši, záděry na rukách... Tak vážně nevím. Za sebe můžu udělat opravdu jen to, že sedím doma a nechci, abych JÁ případně někoho ohrozila. Měřím si průběžně teplotu, piju čaj s citronem a večer bílý víno. Těch 14 dnů doma přežiju (jo, nejspíš nám to prodlouží). Pak budu do práce jezdit na kole, abych eliminovala ČSAD bus a v práci holt děj se vůle boží. Ale já měla manžela v Německu až do minulého čtvrtka. Proto nám podnik dal placené volno. Byla to jejich dobrá vůle a taky trochu černé svědomí, protože varovné hlasy se ozývaly. Ono je to ale hrozně těžký rozhodování a já ty naše manažery i chápu, když to přišlo v době, kdy se polovina podniku transformuje a může to znamenat bytí a nebytí. Tohle nás prověří po všech stránkách. Nejen Čechy a Česko. Mimochodem, Euro je o dvě kačky dražší, všimli jste si?
březen 16, 2020 16:37
... : NČ
Měsíce budou špekulovat, proč to nejde. Až snad konečně přijde někdo, kdo neví, že to nejde a udělá to.
Ovšem, s ohromnym rizikem, že z toho bude mít ohromnej průs*r, protože v tom jede ohromnej kšeft.
Jako p.Černý, kterýho nebavilo čekat půl roku a za pár hodin umyl čmáranice na pilíři Karlova mostu. Ten z toho měl taky průs*r!
březen 16, 2020 18:01
... : Iris
Kyttko - přiznám se bez mučení....jo, udělala jsem to!! V zapadajícím sluníčku jsem ještě vylezla ven na půlhodinovou zdravotní procházku. Potkala jsem hejno kačen na nábřeží u řeky, dva běhače s ústenkami a prosvištěl kolem mne cyklista bez náhubku, ale zato tak rychle, že se mu nestačil virus ani odtrhnout od huby. Jo a viděla jsem několik rybářů na obou březích Ohře. A v dálce dva pejskaře. Snad jsem nikoho neohrozila, nesnesla bych to pomyšlení. Zároveň jsem ráda, že mě nikdo neubil. Jinak - jak píšeš o očích a záděrách - můj odhad je, že se zanedlouho dramaticky vykoupí brejle všeho druhu, i ty hnusné, a rovněž gumové rukavice se budou vyvažovat zlatem. No, chápu, že máš trochu obavy ze spousty věcí, to máme všichni. Ale pozabíjet se kvůli panice, to si nezasloužíme. Kdybych pila víno, dám si teď na dálku s tebou. Tak alespoň čaj s citrónem, ahoj.
březen 16, 2020 18:14
... : Žena
Měla bych toho na srci hodně. To by bylo na celý článek a paní by mě to tu nechtěla vytisknout protože nemám hezké mínění o lidech a jejích sobeckosti. Jen chci poděkovat vám nejvíc ženám co tady píšete solidaritu. I když ostatní vám spílají. My nyní s panem Mikulášem můžu mu již tak říkat řekli jsme si spolu křesní jména. Tak my jsme teď málo vidět když se nejde vidět na naších navyklých stotisícových setkáních ve všech náměstích republiky ale pro vaší naději říkám že pracujeme a nevzdáme to. Nesmí nám určovat život tresně stíhaný oligarcha a nesmí nám určovat život extrémista rasista. Máte má poděkování za solidaritu a hlavy vzhůru. Pravda je na straně naši to všichni poznají.
březen 17, 2020 11:23
... : kyttka
Ženo drahá, prozradím ti takové malé tajemství. Na klávesnici, hned vedle písmenka "m", je taková zajímavá klávesa. Tvarově vypadá jako všechny ostatní, ale ten její obsah. A co teprve když ji začneš používat! Den se stane veselejším, myšlenka průzračně jasnou, věty dostanou řád a smysl.
Prosím, moc prosím, začni tuto klávesu používat. Zpočátku stačí jednou, dvakrát. Možná se ti to zalíbí. Takhle je to skutečně kontraproduktivní. Protože kdybys takhle napsala, nedej Bože, celý článek, tak i já doufám, že by to tu Daniela nevytiskla, protože by nám hromadně krvácely oči, a zdravotníky bychom teď neměli zatěžovat zbytečnou prací.
březen 17, 2020 18:18
... : mamča
kyttka : Neměla bys prozrazovat tajemství klávesy ",". Může se stát, že Žena ji začne používat, a čárky mezi věty umístí náhodným rozsevem.
A to teprve budeme koukat ! smilies/cheesy.gif
březen 17, 2020 19:11
... : kyttka
mamča: Když já jsem zkrátka taková, ráda pomůžu alespoň radou. smilies/smiley.gif Ten "náhodný rozsev" je krásný terminus technikus. Zasmála jsem se.
březen 17, 2020 19:45
... : NČ
Dost dobrý, Ženo. Pobavíš a ani nenaštveš. Aspoň já jsem se zachechtal.
Mám dotaz: Nejsi ty ta pověstná zkrachovalá hokyně Jana Filipová z Kolovče na Domažlicku?
Myslím, že tvůj i její IQ, pod hranicí 70, je zhruba shodnej. Z čehož si jistě nic nedělej. To už Švejk říkal, že "nemůžou bejt všichni chytrý, protože kdyby byli všichni chytrý, bylo by na světě tolik chytrosti, že by z toho byl každej druhej úplně blbej." Stačí přeci, že máš dobrý srce.
Těším se, že se opět ozveš a podáš vyčerpávající zprávu o úspěchu vaší dnešní akce "Tleskání z oken ve 20 hodin". Hlupáků se jistě pár najde a možná zašlou i nějakej peníz na vaše konto. Jistěže na to netransparentní, protože z toho transaparentního byste si nemohli tak snadno nacpávat kapsy i pupky.
březen 18, 2020 09:51
... : kyttka
NČ: Jana to nebude, její projev znám jak písemný, tak slovní. Spíš si z nás někdo dělá hvězdu, protože chce šokovat? rozproudit debatu? pohádat se?
Už tu kdysi jedna taková byla, ne?
březen 18, 2020 10:07
... : NČ
No, jak myslíš. Jestliže tu ... osobu ... od Mináře nazýváš Janou, tak je pochopitelný, že se spolu shodnout nemůžeme nikdy.
březen 18, 2020 10:52
... : kyttka
NČ: tu osobu neznám od Mináře, ale vono když bydlíš, kde bydlím já a kde bydlí ona, tak je tak nějak logický, že se známe. Já se s tebou nepotřebuju přece SHODOVAT, to asi víme oba dávno, že se neshodneme, co se týče politiky a teplejch, ne? Přesto si myslím, že potkat se někde s kytarama, tak se shodneme minimálně na tom, že písničky ve fis moll se bez kapa hrajou svinsky těžce. Tak nebruč, je krásně, přímo na Kozlíka na pavláči.
březen 18, 2020 12:39
... : NČ
Teplý mi nevaděj, když se neproducírujou a svou orientaci nadřazeně nevystavujou jako výsadu. Že by neměli bejt v řídících strategických pozicích, o tom jsem přesvědčenej už dávno.
Kamarádku ti skutečně nezávidím, jednou jsem ji chvíli slyšel v tv přenosu. Její IQ odvozuju z jejího zkrachovalýho kvelbu s předraženejma rohlíkama v místech, kde jen pár kilometrů - tedy pár minut, jsou v dosahu Tesca, Alberti, Kauflandy, myslim, že i Norma.
Fis moll je úplně zbytečný, bez jakýhokoliv slyšitelnýho poznání vyhoví Gmi, nebo Fmi. Jinak je to ovšem fuk, jestli mačkám v první, druhý, nebo ve třetí poloze.
březen 18, 2020 13:08
... : kyttka
No, ano, pro dva kytaristy je to pochopitelně jedno, ale zkus hrát s B klarinetem, to už je ten půl tón sakra znát a 7 křížků na klároš fakt nechceš.
PS: Nikde jsem nenapsala, že jsme kámošky.
březen 18, 2020 13:30
... : NČ
Tolik křížů by tam při mym Fis mi zase neměli (3 plus dva je 5). Ale i tak. Kdysi jsem se toho napsal moc a moc podle magneťáku, jak pro B clar, tenor, tak pro Es altku. Nikdy bych je netejral zvrhlostma, přes 3 kříže, radši jsem to dával na víc béček pro klávesy (basu, kytaru). Zpěvákům to skutečně bylo srdečně jedno, jestli to bylo třeba o půltón níž než originál. Potíže byly modulace, kdy se třeba po 32 taktech zvyšovalo o půltón, to jsem se ale zase snažil, z tý části foukače ušetřit, než se zase šlo o další půltón vejš.
No nic. Dneska už je všechno úplně jinak. Štymy se podoma asi už ani nepíšou. Digitalizace a internet, počítače, tiskárny, skoro všechno změnily.
březen 18, 2020 17:08
... : kyttka
Ale jo, furt se občas píše v ruce, ale je pravda, že i v tý muzice už se hodně věcí dělá přes komp. Pořád ještě někde muzicíruješ? Popravdě tohle mi teď chybí asi nejvíc, jít si kecnout s kytarou do hospody. Kolikrát po tom ani nevzdechnu celý tejdny, ale teď je blbej ten pocit, že nemůžu.
březen 18, 2020 18:08
... : NČ
Už dávno nemuzicíruju. Jak jednou vypadneš, už nenaskočíš. Bylo to fajn, jenže mi zase utekla spousta jinejch věcí, který jsem tehdy neměl čas vnímat a teď si to vyčítám.
Ale to už by zase bylo povídání úplně o něčom jinom.
březen 18, 2020 18:23
... : Josef Kouba
Chřipkou loni onemocněla jedna 1,000.000.000 lidí a z nich zemřelo 400.000 až 650.000, ale chybí údaje z celé řady zemí. Od prvního výskytu Covid-19 v prosinci 2019 do 21. března 2020 se nakazilo 300.000 lidí a virus způsobil 13.000 úmrtí. Jak to, že z obou koronavirů západní vlády označily jako životu nebezpečnější Covid-19? A co je ještě důležitější, proč?
V autech se na celém světě zabilo za rok 1 milion 300 tisíc lidí. K tomu není nikde jediná poznámka.
březen 24, 2020 09:38
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]