O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KORONAVIRUS TROCHU JINAK PDF Tisk E-mail
Středa, 11 březen 2020
Mám týden nočních. To se vždycky ukládám kolem sedmé a pro klidné usínání si pustím nějakou muziku, v současnosti hodně poslouchám klasiku a pomalu objevuju její krásy. K novinkám dne se tedy dostávám zhruba kolem poledne. Ty tři ubrečený žlutý ksichtíky v messengeru od Honzíka jsem si „přečetla“ jako první. A pak už jsem rovnou pátrala, co ho tak rozhodilo.


Bylo to jasné na první dobrou, protože zavřenou školu by ještě rozdýchal, ale s tím spojenou zrušenou výuku hudby, zrušený sbor a zavřená i jazykovka, o přípravce na přijímačky nemluvě, to už na něj bylo asi moc, protože normálně se vyjadřuje slovně a ne emotikonama.

 

No jo, je to tu, je to blbý, ale vůbec neremcám, že ty školy jsou zavřený. Vážně ne. Neremcám ani nad tím, že budou zavřená divadla (měl jít na Vlasy, dostal jako dárek k narozeninám lístky od Velký ségry), nepřijedou Němci a nebude společný koncert, možná nebude ani vystoupení s klarinetovým kvartetem. Nepůjdeme jako každoměsíčně do kina, a tentokrát byla řada na něm, aby vybral film.

 

Neremcám.

Čekám jenom na příjezd zpruzelého puberťáka. Ale je to dobrý, naštěstí mu cesta domů trvá dost dlouho na to, aby trochu vychladnul, takže doma už poslouchám jen plán pro „krizový vývoj“. Je to dobrý, protože manžel je pryč a já ty nájezdy pubošů na náš dům docela zvládám a dokonce jim věřím, že se občas i budou učit na ty přijímačky. Takže mi případně, prosím, poraďte něco finančně nenáročného, co jim můžu předhodit k jídlu.

 

Občas si naordinuju den, kdy nic nedělám. Fakt vůbec ale vůbec nic, většinou na dobu, kdy manžel není doma, s Honzíkem si objednáme jídlo domů,  nějakou hustou prasárnu, a jen se válíme a koukáme na filmy. Ještě že jsem si takový den naplánovala právě na dnešek. Nebyly ale filmy, byly „ty internety.“  Sjížděli jsme oba všechno možný a nemožný.

 

 

  • A v tý dnešní přehršli negativních a někdy i vulgárních příspěvků na FB, Insta, Twitteru (ne nejsem magor, jen mě to výjimečně opravdu zajímalo, já jen fejsbůkuju, malej zas naopak tvrdí, že fejs už je passé a jede na tom ostatním), jsem objevila i něco pozitivního. A chci se o to podělit.

 

  • Nakladatelství Fraus se rozhodlo zdarma poskytnout žákům, učitelům a školám všechny elektronické učebnice zdarma, stejně tak i on-line prostření pro komunikaci učitelů s dětmi a pro domácí procvičování je také plně k dispozici portál Škola s nadhledem.

 

  • Litoměřický biskup vyzval mládežníky svojí diecéze, aby dokud je pozastavena výuka, nabídli svou pomoc s hlídáním v těch rodinách, kde rodiče musí docházet do zaměstnání a nemá jim kdo mladší děti hlídat. Biskupství takovým pomocníkům nabízí alespoň obědy.
 
  • Vláďa D. z Plzně nabídl zdarma roušky a respirátory, které už neupotřebí  ( to, nač je potřeboval, už má hotové) a všechny odveze jedné mamince s onkologicky nemocným dítětem. Čert vem ty pitomce, kteří se do něj tak hnusně obouvali, ale těm milých slov v komentářích bylo mnohem víc.
 
  • Junák – český skaut vyzval radnice a bezpečnostní týmy měst a obcí, nechť se na ně obrátí, pokud by jejich dobrovolníci mohli v souvislosti s nastalou situací s něčím pomoci.
 
  • Dvě studentky, obor mimoškolní a předškolní pedagogika, nabídly zdarma hlídání dětí maminkám samoživitelkám.

 

 

Vypadá to, že to s tím naším národem ještě není tak hrozný.

 

A co vy, nemáte taky nějakou ukázku toho,

že pořád ještě umíme být lidmi?

 

KYTTKA

 

Komentáře (6)add feed
... : andrea
Smutný, ale i když jsem taky trochu víc vyděšená, pevně doufám, že se podaří najít i nějaký ten lék. Pak už i ta psychika kolem na tom bude líp.
Ten nápad s hlídáním dětí je super.
březen 11, 2020 08:26
... : Iris
Kyttko, to jsou právě ty pozitivní zprávy, kterých je málo. Ale jsou, to je super. Myslím, že někdy není na škodu, když si homo sapiens projde nějakým dyskomfortem, zjednodušeně řečeno, aby si pak více dovedl uvědomit, že jinak se má celkem dobře a skoro se nudí. Tím to fakt nechci zlehčovat.
březen 11, 2020 09:37
... : doktor
Jojojo,vypadá to , že vše zvládneme.Když teče do bot lidé se vždy semknou.
březen 12, 2020 12:20
... : kyttka
Další projevy solidarity přibývají, společnost Scio také zpřístupnila testy pro žáky a studenty zdarma, Vodafone poskytl našim lidem v Itálii neomezené volání a data také zdarma, plus zdarma prémiové seriály pro všechny, co jsou doma s dětmi.
březen 12, 2020 20:07
... : kyttka
Dokumentární festival Jeden svět, který se kvůli KV nekoná zveřejňuje na webu dafimls.cz filmy, které měly být součástí festivalu také zdarma.
březen 12, 2020 20:18
... : mila1
O2 do konce dubna nabídla neomezená data svým klientům, když už tady zmiňujeme dobré skutky. A množí se nabídky donášky nákupu seniorům.
březen 14, 2020 16:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]