O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAK, A UŽ TO TU MÁME TAKY ... PDF Tisk E-mail
Neděle, 01 březen 2020
Nejčastěji vyslovované slovo poslední doby a na celém světě - KORONAVIRUS. Dost dlouho jsme byli mezi několika málo státy na světě, které ho ještě neměly. A - už máme také své "postižené", kolem kterých chodí lékaři a ošetřovatelé coby kosmonauti. Mj. musím se přiznat, že asi bych se v nemocnici bála víc těch mundůrů, než samotné nemoci. Protože bych se cítila jako nějaká nesmírně nebezpečná příšera.
 

 

 

 

 

Ostatně - zrovna tak vám napíšu, že se cítím hodně mizerně už jen proto, že se všude a stále zdůrazňuje: "Nebojte se, nic vám nehrozí, to jen ti staří... těm to asi zatne tipec." Já vím, je to pravda, my, kteří už neprodukujeme děti, nepodáváme dennodenně stoprocentní pracovní výsledky, případně jsme dokonce v kategorii "Dědeček a babička, ujídají chlebíčka", tak společnosti v současné době spíš bereme. Ovšem bereme si jen trochu z toho, co jsme za celý život odevzdali.

 

Ale současně jsem ráda, že je to ještě doplněno slovy, že děti jsou téměř z dosahu koronavirového zájmu. Takže - ono to vlastně jen tak trochu uklízí planetu od "zbytečných". Včera jsme byli informováni o prvních třech prokazatelných případech u nás v Česku. Všichni jsou nyní v karanténě v nemocnici Na Bulovce, zatím bez příznaků, ale riziko nákazy je prý výrazné. 

 

 

Dívala jsem se na mapu, na které je současný stav. A zajímavé je, kde koronavirus není... 

 

 

 

 

A docela mne zarazilo jedno: ta nemoc se zatím nedostala do míst, kde jsou migranti. Do jejich obrovských táborů... Tak si říkám, že vzhledem k tomu, v jakých podmínkách tam ti lidé žijí, tak by to asi mělo děsivý průběh... 

 

Jo, a nakonec, musím uznat, že se zas Češi "ukázali" - my totiž si dovedeme i v té nejčernější situaci dělat ze všeho šprťouchlata... Podívejte:

 

 

 

 

 

  •   Česko má první oběť koronaviru - je jí 75letá Anna Nováková, která byla ušlapána u regálu s těstovinami.
  • Zpráva z médií: "Cestovky už reagují a nabízí super bezpečnou dovolenou a hit letošní sezóny! Jižní pól, samostatné iglů + místo pro uskladnění až několika 1000 tun potravin v přírodním mrazáku + záruka, že v okruhu nejméně 50 km není další obydlí a že koronavirus se nemůže šířit v místním klimatu -50 stupnů C."

 

 

x x x x x x x x

 

 

tak,  a tohle je fakt zajímavý...

 

 
 
  
JAK MOC SE BOJÍTE VY?
 

d@niela

 
Komentáře (25)add feed
... : NČ
Já si osobně budu dlouho vyčítat, že jsem v sobotu prošvihnul Zaříkávání koronaviru páterem Halíkem.
https://www.facebook.com/events/1303480079852292/

Tak si říkám, že tenhle normalizační politruk aspoň něco proti víru dělá.
Ale kde se fláká Svatý Otec Fanda Papež? Kde se fláká Jeho Svátost Dalaj? Za ty prachy, co berou ...
březen 02, 2020 04:37
... : mamča
Tak Koronavir zatím nemají v Rusku a na Moravě. V Rusku jsou impregnovaní vodkou a na Moravě slivovicí.
Neměli by se vědci-epidemiologové nad tím zamyslet ?

Četla jsem hezký komentář : "Když si vzpomenu, co EU udělala s Pomazánkovým máslem, tak je mi toho koronaviru skoro líto..."
březen 02, 2020 06:09
... : Iris
NČ, těšila jsem se na koronavirovou debatu, ale tys to dokázal zazdít hned na začátku. Opravdu myslíš, že Prof. PhDr. Tomáš Halík Th.D.,jeden z nejlepších myslitelů, oceňovaný prestižními světovými cenami, které daleko překračují českou mentalitu, bude opravdu pořádat takovou hovadinu? Je to opravdu podlý vtípek s potenciálem rozpoutat společenskou zlou a nepodloženou pitomou debatu a možná odvést pozornost od jiných problémů. Proč si pořád tolik lidí si nenechá ujít jakoukoli příležitost kopnout si do víry, proč u nás vyvolává tolik nenávistí, netolerance a nepochopení? Zejména když je tu tolik tíživých témat, která by zlé a na sprosté výpady nadržené lidi mohla uspokojit? Je to hnus.
březen 02, 2020 10:37
... : Krakonoš
Bububububu! Migranti už jdou, koronavir nesou! Tak nezapomeňte nadělat zásoby kolen, rejže a mouky. Optimální prevencí je ušlapat se v panice při nákupu, pak máte jistotu, že nevonemocníte.
Můj kamarád ze Slovenska má takový moc pěkný tričko. Je na něm napsaný: "Luďom jebe!" smilies/grin.gif smilies/grin.gif
březen 02, 2020 11:18
... : mila1
Tak já si myslím, že nemá cenu to nebezpečí koronaviru přeceňovat, ale ani podceňovat. Asi bych pro nějakou dobu vypustila návštěvu kina nebo koncertu, pořádně si myla ruce a brala nějaké ty vitamíny navíc. A mít doma zásobu potravin na pár dnů dopředu by měl mít přece každý, bez ohledu na koronavirus nebo ne.
březen 02, 2020 11:58
... : mia I
Byla ptačí chřipka, prasečí chřipka,.. takže tohle ani moc nesleduji. Ale co mi vadí, jaký jsou lidi prasata. Zrovna dnes v čekárně u lékaře (šla jsem jen na kontrolu tlaku), pacienti kašel, odkašlávají do holé dlaně, z WC , které je společné pro ženy , muže i děti jde chlap , neumyté ruce, šla jsem hned po něm a umyvadlo úplně suché.

Loni jsem čekala se zánětem průdušek v čekárně a byly jsme pouze dvě v přeplněné čekárně, které jsme kašlaly do kapesníku. Jinak lidi prskali do rukou, do vzduchu, jelikož tam chodí i děti (lékař má celé rodiny), tak se jedna holčička do toho škrábala na prdelce, další klučík se dloubal v nose.. A tak po sobě sahají pacienti na kliky u dveří, hned zase jdou do blízkého Lidlu, kde se loví v pečivu, když nejde otevřít mikroteňák, tak se prst olízne o jazyk.. A na mě, která bez mikrotenové rukavice nebo kleští na pečivo nedá ani ránu koukají jak na primadonu. Docela smutné.
březen 02, 2020 12:17
... : NČ
Myslitel / nemyslitel. Soudím jen podle toho, co o Halíkovi vím. A to, co o něm vím, nevybočuje z týhle zveřejněný, klidně třeba fejkňů (já nevim). Pokud je fejkňů natolik věrohodná, že připustí i možnost, že "u něj je to docela klidně možný", pak i to o něčem vypovídá. Fakt ale je, že jsem se, čta tu událost, s chutí zachechtal.
Halíkovo tituly a ceny jsou mi zcela ukradený, úplně stejně, jako Kalouskova vyznamenání nejlepším ministrem financí světa, nebo jako vyznamenání Havlova.
"Koho chleba jíš, toho píseň zpívej". A oni jedli (jedí) plnejma hrstma a zpívali (zpívají) z plných hrdel. Je celkem pochopitelný, že jejich mecenáši sem tam pro ně utrousej i nějakou tu medajli. Proč by taky neutrousili? Vždyť trus je nic nestojí. Je to zase uplně to samý, jako třeba při Oscarech za nejlepší zahraniční filmy. Každej rok to nějakej "východní" stát dostat musí, a když teda na něj přijde řada, dostane to klidně i za nekoukatelnou a neprodejnou s***ku.
Sorry jako, ale Halíkovy tituly neberu, stejně jako neberu označení "myslitel". Nevím, co je myslitel. Jak se pozná myslitel od nemyslitele? Někdo musí myslet, že za sebou musí spláchnout mísu, někdo myslí, že musí v Tescu koukonout, jaký mají akce, ..., každej furt myslí.
A ty tituly? Dneska se tituly kupujou cca za 100 tis. Kč., dokonce jsou na to i veřejný inzeráty.
Ostatně zrovna nedávno i tady na Kudle byly citovaný názvy diplomových prací, za který se též udělujou tituly. Neberu samozřejmě ani tituly např. Prof. PhDr. Petra Fialy, Ph.D., LL.M., kterej se jen s velkou nechutí, po dlouhym váhání a pod tlakem (!!!), jakžtakž nakonec zbavil Jesenickýho dobytka Langa a kterej není schopnej se zbavit Řeporyjskýho sulce.
Nonic. Tak jsem se zase nadlouho vykecal a nechám ctěnou společnost počestných panen jejich nekonfliktnímu přemítání, překypujícímu pravdou a láskou, zda je lepší bačkory štrykovat hladce/obrace, nebo obrace/hladce. Popř. špekulovat nad nudlema od Florentýny.
březen 02, 2020 12:37
... : mila1
Iris, že se vůbec ještě rozčiluješ, divím se Ti. Současná politická garnitura a její úroveň vyjadřování a chování, která klesla níž než je dno, přímo vybízí k výlevům, jako zde předvádí NČ. To snad nemá ani cenu komentovat.
březen 02, 2020 12:59
... : NČ
Místo trapnýho a nic neříkajícího "zhnusení" vyvrať a dokaž, v čem se mýlím.
březen 02, 2020 13:15
... : Iris
Milo, máš pravdu. NČ je typický produkt téhle přihlouplé doby adorující lidovost a vysmívající se vzdělanosti, takové, která si tituly kupovat opravdu nemusí.
Diktatura proletariátu se nám slavně vrací.
Mimochodem, kdyby se někdo strefoval do Duky, ještě bych tomu rozuměla.

Fakt ale je, že jsem se, čta tu událost, s chutí zachechtal.


Bylo by to na žalobu, ale pan profesor se k tomu nesníží.
březen 02, 2020 13:33
... : *deeres*
Byla jsem dneska v Praze si pro řidičák, protože předchozí dojel na záruční lhůtu. Koukám, koukám a nikde žádnýho vira, ani korunovanýho jsem neviděla. Původní panika v obchodech opadla, regály byly doplněny a v obchodech se báli prodavči za pokladnami. S rouškou jsem viděla pouze jednoho jediného člověka a je docela možné, že to vůbec nebyl panikář, ale někdo s oslabenou imunitou, po jedné všeobecně rozšířené hnusné nemoci. Ani jí nechci jmenovat.
Pro řidičák jsem byla na Výtoni, šla jsem kolem Ministerstva zdravotnictví, před něj se přestěhovala výstava ze Zítkových sadů - Křídla andělů. Hodně smutná výstava za oběti dopravních nehod v Praze v roce 2018. Po obětech zůstaly jenom jejich boty, zavěšené na plechových křídlech a cedulka se jménem, datem a příčinou úmrtí.
Tak toho se bojím víc, než koronaviru, že někdo z mých blízkých se jednou pořádně nerozhlédne.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/619300/25-andelu-v-parku-kazdy-je-za-chodce-ktery-loni-zemrel-v-prazskych-ulicich.html
Připadá mně směšné, když bláznivé biomatky na e-miminu šílí z koronaviru a přitom odmítají nechat svoje dítě očkovat proti černému kašli, nebo záškrtu. Černý kašel už tu díky cizincům opět máme a jestli si někdo myslí, že byl v dětství očkován a proto jako dospělý ho nedostane, potom je na omylu, protilátky už má dávno v čudu.

březen 02, 2020 13:44
... : Iris
Mio, máš absolutní pravdu, lidé jsou prasata neskutečná a docela si i říkám, že nás možná tahle nablblá panika alespoň něčemu naučí. Třeba hygieně a disciplíně.

Mojí velmi staré mamince jsem vysvětlovala polopaticky, že virus nemá nožičky ani křidýlka a tak se musí pohybovat, resp. dopravovat v kapičkách, tedy kapénkách správně řečeno. Ty se dají vyfrknout někomu zblízka přímo do obličeje, s tím se holt nedá nic dělat, leda se vyhýbat nezodpovědným sobeckým lidem.

Pak těm kapénkám velmi pomáhají klimatizace, to se to drandí, když se to od huby hezky foukne do huby jinému.
No anebo se kapénky hezky frknou do dlaně, tou se pak leccos chytí, osahá, omatlá a virus si na madle lebedí a jen čeká, kdo ho chytí a vpraví si ho do očí, nosu nebo pusy. A že jich je!
Nejpitomější je nacpat se v panice do supermarketů a tam si vychutnat všechny tři popsané způsoby přenosu. Protože s lidskou blbostí se nic nedá dělat a lidé nemyslí na druhé, musí se holt každý chránit sám. Hygienou, třeba přehnanou.
Nesahám si do obličeje a myju se. Jak prosté. Myju se ovšem pořádně a myju i osobní předměty, na které jsem sahala - např. mobil, klíče, peněženka. Na to je pomůcek v podobě různých sprejů a vlhčených pomůcek až až. Stírání klávesnic a pracovních stolů....to je snad jasné.

Kdysi tu byla debata o tom, jestli při splachování zavírat dekl záchodu. Tak pokud se potvrdí, že tenhle virus umí být ve výkalech, pak je odpověď jednoznačná - spláchnutím se vyrobí takový aerosol, že dopadne v okruhu několika metrů na všechno.
No a nádoby s dezinfekcí rukou třeba na chodbách po opuštění veřejného WC - no při tom, jak jsme schopni ukrást naprosto všechno, tak tohle už je asi utopie. Ano, je mezi námi hodně prasat, plivačů, smraďochů a podobných elementů. A chytráků, kteří si na fb dělají srandu i z toho mytí rukou. Léky by chtěli, ať prý ti vědci něco vymyslí, když berou prachy, no né?
březen 02, 2020 14:26
... : Iris
Danielko, také jsem mnohokrát slyšela, že to zabíjí "jenom" nebo "hlavně jen" staré - z úst mladších, kteří si to snad ani neuvědomovali. Ovšem pro nás hraje fakt, že sice nás staré to kosí, ale roznášejí a předávají si to mladí a neklidní. My - většinou tedy - koneckonců nikam nemusíme trajdat, do práce nemusíme jít s nemocí, na dovolenou nemusíme letět o prázdninách apod. Mluvím samozřejmě za sebe, někdo do práce chodí, někdo musí chodit po doktorech. Ale pokud bychom se museli skutečně vyhnout nakažené lidské společnosti, je to pro nás asi snazší.
březen 02, 2020 14:33
... : Krakonoš
Ale vobyčejná chřipka zabíjí taky hlavně starý (a daleko víc) a nikoho to nepohoršuje. Prostě starej člověk je míň vodolnej, a co jako? Mě to neuráží, i když už pomalu taky budu starej. Koneckonců, já tu do 90 strašit fakt nechci a vždycky budu radši, když mě "ukončí" nějaká rychlá záležitost, než mnoho měsíců bolestí v eldéence, sorryjako.
Iris, nic proti tvýmu voptimismu, že starci netrajdaj, ale zapomínáš na bohatší státy, kde trajdání po celým světě navopak k důchodovýmu věku kulturně patří (Německo, USA...).

Podceňovat jistě ne, netrajdat je na místě, nechrchlat na vostatní, mám-li už prskací potíže, zůstanu fakt doma, mejt si ruce - jo, bolo by to fajn, kdybysme si z toho vodnesli to, že bejt bezvohledným prasetem, co si neumí ani vodkašlat, nejni úplně dobrý. Na druhou stranu ta hysterie, co se kolem toho rozpoutala, je zcela neadekvátní. A je už prakticky jistý, že tohle vyděšení srazí světovou ekonomiku na kolena (nakonec za úplně každou krizí byla z mnohem větší částí panika, hysterie a pitomý chování lidí i institucí, než reálný problémy - a už tu máme první signály z Itálie). Takže my v produktivním věku se jako bonus můžeme těšit na to, že si zvopakujeme 2009-2010, a to možná ještě s horším průběhem, jak to tak pozoruju. Ale má to jedno plus - pokud se tak stane, Babiš se Schillerkou a Malenkou jdou vod válu, protože to tý jejich nesmyslný politice zlomí vaz.

P.S. Do toho Harryho jsem se už pustil - za pomoci audioknih, už jsem u čtvrtý, je to paráda! smilies/grin.gif
březen 02, 2020 15:20
... : Iris
Hagride, tos mě fakt potěšil. Ty víš s čím...ty víš o kom smilies/smiley.gif

Jo, máš pravdu, důchodci ve vyspělých státech trajdaj. K tomu asi jen poznámku, že ve vyspělých kulturních státech se také lidé chovají dispiplinovaně, pokud se jim něco doporučí nebo zakáže, nemají z toho akorát srandu a dodržují, co dodržovat mají. Zrovna například sousedi Němci, sestra mi totéž psala o Švédech smilies/wink.gif
březen 02, 2020 15:27
... : Iris
...za dispiplopřeklep se omlouvám smilies/wink.gif
březen 02, 2020 15:29
... : Krakonoš
Ani na jedný polovině toho "šokujícího" titulku nevidim nic špatnýho. Halíka i Hermana si dlouhodobě vážím. Pa. smilies/wink.gif
březen 02, 2020 17:36
... : Bara
Je pravda, ze nas media nejdrive vystrasila kazdodennimi zpravami kolik novych pripadu onemocneni, kolik umrti, a ted se nas zase snazi vsichni uklidnit, ze az tak strasne to neni a myjte si poradne ruce...... U nas zadne kreckovani v supermarketech videt neni, jsou vyprodane rousky na usta a dezinfekci gely, to jsou opravdu prazdne regaly.
Momentalne je u nas v NL 18 pripadu, nekteri jsou v nemocnici, nekteri v domaci karantane. Koncem minuleho tydne byly jen 4 pripady,.....
březen 02, 2020 17:37
... : Iris
....jeden z mála odborníků, kteří by se k tomu měli vyjadřovat, normální a věcný pohled na věc. Žádné kraviny.
březen 02, 2020 18:10
... : Josef Kouba
Ten mě dostal. Češi jsou v tom nepřekonatelní.

"Prosím vás, nevíte o nějakém Číňanovi který by si za litr, v Českým parlamentu kýchnul?
březen 03, 2020 04:20
... : Iris
Tak jsem se dnes dočetla, že našinec už je schopen práskat na sousedy, kteří se vrátili z Itálie, že - považte - venku venčí psy!! Nevím, jestli máme vůbec právo s touhle demencí nadále existovat. Ptát se spolužáků na to, kdě byli na prázdninách...ouvej. Očekávám lynč ve jménu přežití smilies/sad.gif
březen 03, 2020 07:27
... : doktor
Jdu z křížkem po funuse,vše už zde bylo řečeno,ale Pepovi musí zatleskat.Tak ahoj všici.
březen 03, 2020 13:26
... : Krakonoš
Jsem si řikal, že bych emigroval na Antarktidu. Jenže před blbcem už dnes neutečeš ani tam:https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/antarktida-se-meni-spis-nez-oteplovani-je-na-vine-nekontrolo/r~a81fd3f85c9611ea80e60cc47ab5f122/

březen 03, 2020 21:28
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]