O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NA NÁVŠTĚVĚ U PANA PROFESORA PDF Tisk E-mail
Středa, 19 únor 2020
Image result for starý hrnek na kafe„Na tento krátký a prostý příběh jsem narazila nedávno, a zaujal mě svou hlubokou pravdou, na kterou tak často zapomínáme," napsala mi jedna z našich čtenářek, Kristina. Dost možná, že jste ho také četli, a pro ty ostatní je zde - tak čtěte, zamyslete se ... Opravdu - má to hodně do sebe, že, co vy na to?

 

 

 

 

Skupina bývalých studentů se sešla, aby navštívila svého starého univerzitního profesora. Během odpoledne spolu debatili, ale zprvu veselý rozhovor se pomalu změnil ve stížnosti na zátěž v zaměstnání i v životě.

 

Starý profesor nabídl všem kávu, odešel do kuchyně a vrátil se s velkou konvici kávy a tácem plným nejrůznějších šálků, bylo jich dokonce víc, než studentů: porcelánových, plastikových, skleněných i křišťálových.

Některé vypadaly úplně obyčejně, některé dokonce velmi dráze, jiné výjimečně originálně. Pan profesor své bývalé žáky vybídl, aby si nalili kávu. Když měli všichni studenti vybrané hrnky s kávou ve svých rukách, profesor jim řekl:

 

 

Image result for SBÍRKA HRNÍČKŮ

 

 

"Jestli jste si všimli, vybrali jste si ty nejhezčí a nejdražší hrnky, a ty obyčejnější jste nechali na tácku.

I když je samozřejmě přirozeně, že pro sebe chcete jen to nejlepší, je to hlavní příčina vašich problémů i vašeho stresu. 

 

 

Vždyť to, co jste ve skutečnosti opravdu chtěli, byla káva, ne hrníček, ale podvědomě jste sáhli po těch nejlepších a dokonce jste se i podívali, jaké hrníčky si vybrali ti ostatní. 

 

Přemýšlejte o tom: Život je jako káva, a zaměstnání, peníze a společenské postavení jsou hrníčky.

Jsou to jen nástroje, které kvalitu života nemění.

 

Občas, když se zaměříme na hrníček, zapomínáme si vychutnat kávu, kterou v něm máme... 

 

 

Takže - nenechte hrníčky,

aby řídily vás život,

ale soustřeďte se raději hlavně na tu kávu." 

 

Hezké, že?

Zdravím,

KRISTINA

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Iris
Tak ano, moudrá myšlenka to je, hezké.
Jenže tatáž káva, stejným způsobem připravená chutná většině lidí, co znám, jinak. Manžel nesnášel hrnky s drsným povrchem, někdo nesnáší velké kafáče, jiný malé bílé. A co víc - občas na některý hrnek nemám náladu a naopak, jindy sáhnu po specielním, který jindy neužívám a káva je najednou lepší.
Ale to je jen příspěvek do debaty, samozřejmě chápu, jak to starý pan profesor asi myslel s těmi životními hrníčky. Nejen zaměstnání, peníze a společenské postavení. I bydlení, oblékání jídlo a jiné by mohlo stačit k životu v méně nákladné a pohodlné formě. Mohli bychom plnohodnotně žít jako bratři františkáni.
Ale stejně - občas si vychutnám kávu více, když se zaměřím i na hrníček. smilies/smiley.gif
únor 20, 2020 06:46
... : Inka
ano je to moc krásné a pravdivé ...ale i já i když už nejsem nejmladší si tu kávu ráda vychutnám v hrníčku co je mi příjemný a sedne mi, asi to u mě není o hodnotě toho hrnečku, ale o té pohodě a také je důležité s kým tu kávu piju. smilies/grin.gif
únor 20, 2020 06:47
... : Iris
Inko, už je to dlouho, ale pořád si pamatuji na příjemné povídání o hrníčkách, nejen na Kudlance, ale i mezi námi, pamatuješ? Myslím, že se tehdy jednalo snad o nějaký krásný modrý hrnek, možná se pletu? Ale pily jsme na dálku spolu smilies/smiley.gif
únor 20, 2020 06:59
... : doktor
Kristíno děkuji,ano pán profesor byl velice moudrý muž.Hezký den.
únor 20, 2020 12:30
... : Milene
Piju kávu v různých hrnečcích, nejen podle velikosti, ale i podle nálady. Někdy je to taková rychlá káva, to popadnu první na řadě. Někdy je to taková vychutnávající, pohodová káva s odpočinkem. A to je důležitý i hrneček. Určitě to není o hodnotě hrnečku. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif Ježíšek byl ke mně štědrý a nadělil mi vytoužený kávovar. Tak doplňuji kofein častěji. Ale mám nízký tlak, tak to potřebuji. smilies/wink.gif
únor 20, 2020 14:05
... : d@niela
jé, to jsem ráda, že v tomhle nejsem sama.... Taky piju kafe (pokaždý je to jen taková rozpustná břečka) z různých hrnečků - podle nálady :-)
únor 20, 2020 23:17
... : Inka
Ahoj Irisko, to vis ze pamatuju, miluju modre keramicke hrnky na jakykoluv zpusib, s kytickama, puntikama i v namornickem provedeni... O tom je ma pohoda. A povidani o hrneckach nikdy neni dost. Ja treba nesnasim a nikdy jsem nemela rada kafe ve skle, to mi k tomu proste nejak nejde. Caj ve skle mi vubec nevadi. Je to uz tedy i nejaky rok, co jsem ja kafar kafe omezila a to velmi, nerikam, ze jsem ho uplne prestala pit, obcas si ho s nekym na pohodu dam. Ale jsem cajova, miluju velky hrnky a dolevam si je vrchovate s kopeckem
únor 23, 2020 02:09
... : Inka
Ne nepletes se Irisko, nase povidani byla vzdy moc hezka a ted se divim, ze jsem tu tak dlouho nebyla... Mela jsem praci, kdy se clovek nedostal pres den na internet a nebo na nej v praci nesmel...
únor 23, 2020 02:14
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]