O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KORUPCE ABSOLUTNÍ MOCI PDF Tisk E-mail
Úterý, 14 leden 2020
Přejít na obsah
KORUPCE ABSOLUTNÍ MOCI
Strana 2
Strana 3
Image result for oběti sexuálního zneužívání"Poslední kroky českých biskupů, kteří zřejmě odsouhlasili podávání trestních oznámení na oběti sexuálního zneužívání, zvedly zájem široké veřejnosti o toto téma, ale také vlnu solidarity. Snad právě toho se představitelé církve zalekli a neváhali přeformulovat způsob podání trestních oznámení “na neznámé pachatele”. Výsledek je ale stejný, ublíží obětem.

 

 

 

Myslíme si, že zmíněný necitlivý přístup k obětem nemá za cíl odhalení pachatelů. Domníváme se, že církev o některých pachatelích ví a kauzy stejně neřeší. Nynější postup považujeme za taktiku ke znevěrohodnění a zastrašování obětí, potažmo za sekundární viktimizaci… Tento boj má jediný cíl - aby oběti nepožadovaly po církvi úhradu terapií ani jiné finanční kompenzace.

 

Zdá se, že Česká biskupská konference nerozhodla o vynuceném posílání obětí na policii jen tak bez zkušeností. V Brně se udál případ, kdy kněz pomáhající oběti nahlásil případ zneužívání na biskupství. Oběť souhlasila, ale s podmínkou, že nebude dočasně vyzrazena její totožnost, dokud neprojde terapií, kterou jsme jí chtěli z vašich darů poskytnout a nebude schopna výslechu.

 

Kněz tedy na biskupství případ nahlásil a několikrát uvedl, že oběť není zatím připravena jít vypovídat na policii.

Jak to dopadlo? Kněz byl přinucen na policii totožnost oběti vyzradit, ona žena musela k policejnímu výslechu, situaci neunesla a odmítla vypovídat. Poté, co knězi došlo předvolání na policii, se kněz i oběť obrátili na naší organizaci s prosbou o rychlou pomoc. Domluvili jsme právní poradenství i doprovod právničky, krizové interventky pomáhající obětem při výslechu na policii.

 

Oběť má právo jít na policii, až bude připravena promluvit. Je normální, že oběti potřebují delší terapie, aby dokázaly o traumatech promluvit. Našim klientům zajišťujeme i doprovod psychologů a právníků k výslechu. Nebojte se proto o tuto pomoc požádat, máte na to plné právo. Samotný výslech předjednáme, aby byl veden empaticky a citlivě. Tyto služby zatím církev nenabízí a nehradí. Na pomoc katolíkům se skládají obyčejní lidé nebo třeba husitský sbor, lidé z podzemní církve a firmy.

 

Katolická církev v ČR je vedena vojenským stylem. Asi proto, že kardinál Duka pochází z vojenské rodiny. Zdá se, že biskupové musí rozhodovat a vystupovat jednotně. Pokud tomu tak není, zamlčí se to, protože jednání ČBK jsou tajná. To je také důvod, proč mohou stále dokola měnit svá vyjádření o věci. To poznal nyní i biskup Holub, protože jako jediný nesouhlasil s ostudným honem na oběti, který nemá v Evropě obdoby. Advokát kardinála Němec s klidem vypustil informaci, že ČBK rozhodla o žalobách na oběti. Když se ozval biskup Holub, že on pro to nehlasoval, sdělil mu advokát Němec, že přece nehovořil o celé ČBK. Inu, nesmíme se divit, že s námi kardinál zametá, když se stejným způsobem chová k biskupům.

 

Čas mlčení? Proč všichni biskupové mlčí? Je čas výběru nového pražského arcibiskupa a kardinál i nuncius se vyjádřili natolik jasně, že se z tématu zneužívání stáhli i ti, kteří o něm mluvili, nebo nám pomáhali.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]