O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČEŠTINA PŘEŽIJE VŠECHNO PDF Tisk E-mail
Neděle, 17 listopad 2019
Přejít na obsah
ČEŠTINA PŘEŽIJE VŠECHNO
Strana 2

 

 

 

 

Novinkou jsou třeba kreativci, ožívají téměř vyhynulé vědmy a kartářky, oblíbení jsou koučové a lektoři čehokoliv. Sekretářky se změnily v asistentky, ředitelé v manažery, vedoucí v lídry, hudební skupiny mají své frontmeny, kteří se stávají pro teenagery novodobými bohy. Nebo spíš ikonami a idoly.

 

Nedávno jsme všichni vyhazovali VHS kazety abychom je nahradili cédéčky a ty posléze dývídýčky... no a teď už jen stahujeme, legálně či ilegálně, takže tu máme další současnou profesi - novodobé piráty...

 

Když kouříme tak cigarety light, colu pijem taky light, dámské vložky máme dokonce ultra light. Ultralighty jsou také letadélka, tak pozor aby se to nepletlo, protože dnes i menstruační vložky mají křidélka. Takže čarodějnice už nepotřebují létat na koštěti... mimochodem nedávno v jedné oblíbené talkshow nějaká dáma tvrdila, že má na čarodějnictví živnostenský list.

 

Než klasické manželství žijeme radši singl, většina matek otci svého dítěte neříká manžel ale přítel, populární je také registrované partnerství. Žádný neverending love story, na to není čas. Existence bez handsfree je vyloučená, na hambáč a kapučíno chodíme do mekáčů, rosticerií, pizzerií a pubů, hlavně aby tam byla wi-fi free zone a non smoker aerea. Neodpočíváme, ale relaxujeme, letenky nezamlouváme, ale bookuje, nejlépe u low cost společností. Dovolenou kupujeme last moment nebo first minut a zásadně all inclusive, neradíme se, ale konzultujeme, nejčastěji s tetičkou wikipedií nebo strýcem googlem, nemáme znalosti a dovednosti ale know-how (v době nezaměstnanosti je nám ale i to best know-how zcela na hov..).

 

Hlavní je mít správný životní feeling a self-couching, neztratit self-control a mít všechno vytuněný, vymazlený, vychytaný a právnicky ošetřený.

 

Na drink chodíme nejradši v době happy hours, abychom ušetřili money, místo inteligentní konverzace se spolusedícími pak čumíme na displeje inteligentních phonů, a pokud už dojde na výměnu informací, tak maximálně o tom, jaké je zde heslo na wikinu, jakou apku kdo má, jakou platformu a nejnovějšího androida, vyčejndžujeme si flashky nebo USB, posíláme multimediální zprávy. Místo večírků pořádáme party, kde posloucháme popík, haus, oldies či elektro, dýdžejové naše uši zásobují různými remaky. Do sebe pak na rautech ládujeme finger food, bagety sendviče, tacos, burritos, hotdogy, churritos, burgery, popcorn, cheescaky, pannacottu. Obsluha bývá nahoře bez, nebo místo oblečení mají slečny na těle body-painting.

 

Jsme přece světoví...

HANA MACKOVÁ

 

 

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Mikin4
Nojo, jazyk se vyviji a ne vzdy ke svemu dobru. Za meho mladi byvala pritelkyne o neco mene nez kamaradka a nikoliv moje divka, milenka ci souloznice. Nicmene je dobre, ze obsluha byva nahore bez a ne topless. Nebo dokonce v mikine. To byvala teplakova bunda... smilies/smiley.gif
Co se anglictiny tyce, tam je podle me nutno se branit, pokud existuji rozumne domaci vyrazy. Svetovy jazyk "number one" ale bude i nadale do vsech dalsich jazyku mohutne pronikat. Protoze ruku na srdce - na sire Rusi toho zase tak moc vynalezeno nebylo.
A my Cesi se budeme moci i nadale camrat tim, ze jsme dali Amerikancum slova jako dolar, robot a pistol. smilies/cool.gif
listopad 18, 2019 01:58
... : NČ
Dost dobrý, skvělý, přímo světový. Dík Haničko.

Velmi zábavný je taky, když je člověk nucenej sáhnout po návodu k nějakýmu zařízení. Překlady do češtiny jsou příšerný, pokyny někdy zcela nepochopitelný.
Zejména u počítačů jsou všemožný pokyny úplně na palici: Třeba "zadejte číslo svého účtu", načež můj soused tam vepsal číslo svýho bankovního účtu, pro jistotu i s PINem karty ....

Zrovna asi před měsícem mi noťas, po jedný z vnucených aktualizací, o který absolutně nestojím, ale nedokážu se jim vyhnout, začal neúnavně házet hlášku:
LocalBridge.exe - Chybná bitová kopie (to je teda informace nad zlato). A pod tím ještě drobně, ať znova nainstaluju Windousa z instalačního média, nebo ať se obrátím na nějakýho správce systému s žádostí o pomoc. Windousa mám zcela legálního, koupenýho s noťasem a žádný instalační médium nemám. Vyhodit křížkem se ta tabulka nenechá, naštěstí zatím ještě jde myší odtáhnout až skoro mimo dysplej, ale denně čekám, kdy ji to přestane bavit a něco nebo všechno zablokuje. Pak se budu muset obrátit na správce systému, jenže já žádnýho správce neznám ani o žádnym nevim.
Brejden všem.

listopad 18, 2019 03:42
... : kyttka
Hezký čtení poránu, jen technická : stahování není nelegální.
listopad 18, 2019 03:51
... : *deeres*
Vlastně ty výrazy také používám, co se snažím moc nepoužívat jsou nové, další a ještě lepší
technologické výdobytky. Víte, že Rakousko nedávno uzákonilo používání hotovosti, které je podle článku out. Švédsko to se chystá jít opačnou cestou.

„Peníze jsou vyražená svoboda,“ napsal Dostojevskij ve vězení.

Když máte prachy v kapse, jsou okamžitě připraveny k použití. Větší balík peněz v hotovosti má dnes špatnou pověst, budete buď kriminálník nebo hlupák. V novinách nedávno psali jak jsou Češi daleko za opicema, protože málo rozumí moderním financím, a peníze si místo toho syslí ve štrozoku. Já si zase myslím, že vejce se nemají dávat do jednoho košíku. Taková kreditka, ta vám umožní velkorysé nákupy, kdy nakoupíte i spoustu blbostí, které vlastně ani nepotřebujete. Pokud jdete na nákup se stovkou v kapse, donutí vás to nad nákupem přemýšlet, platba bezkontaktní kartou nikoliv. Tak proč nemít jenom termínovaný účet a peníze na běžný měsíční provoz v hotovosti.
Pokud by skutečně byla zrušena hotovost, tak pak ten kdo spravuje vaše peníze, vás prakticky drží pod krkem.
listopad 18, 2019 10:30
... : *deeres*
Tady se někdo vyblbnul a posla mně to mejlem:
A přitom máme takový skvělý jazyk o češtině jde mezi cicinci pověst, že to není jazyk, ale vrozená vada, když se snažili proniknout do tajů našeho mateřského jazyka. Zápasili se sedmi pády, jazyk si lámali na "řřřřř", požadovali po nás vysvětlení záhady, jak to, že slova Praha a Praze se vztahují k jednomu městu...
Člověka to donutilo zapřemýšlet o jevech pro rodilého mluvčího naprosto běžných. Uvědomili jsme si, jak krásná a poťouchlá je řeč, kterou užíváme běžně a většinou naprosto bezmyšlenkovitě. S češtinou jdou dělat všelijaké vylomeniny...

Jak se vám líbí nejdelší věta složená pouze ze souhlásek?
Smrž pln skvrn zvlhl z mlh.
Rekordmanem ve slovech bez samohlásek je sloveso scvrnkls.

Naopak všechny samohlásky jsou pěkně poskládané (i v učebnicovém pořadí) ve slovech mateřídoušky, dvacetikoruny. (a,e,i,o,u,y)

Určit přesně, které slovo je v češtině nejdelší, nelze. Ale k favoritům určitě bude patřit i "nejneobhospodařovávatelnějšími".

Opakování stejných slabik nemusí znamenat, že dotyčný koktá, třeba si zrovna jen hraje s češtinou: Ulili-li liliputáni oheň včas, zabránili požáru. (5x) Nebudou se štítiti títi Ti ti tiší špehové do vazu? (8x)

Naši rodnou řeč také zdobí největší počet háčků, existují slova, ve kterých se jich objeví i pět: nejztřeštěnější, přesvědčivější apod.

Také tzv. Q-systém v naší populaci zlidověl: Qapem přiučil qartál qelikému přeqapení qalita qasinek qůli qantu dodáveqázne. - Qasinky neqasí.

Víte, co je palyndrom? To je třeba "kobyla má malý bok" - tedy věty, které lze číst z obou stran. Těch má čeština také celou řadu, například:

Fešná paní volá: Má málo vína pan šéf? - - Do chladu si masa mísu dal Chod. - - Sabina hrává na varhany bas.

A co takhle jazykolamy? Nebudu se zmiňovat o "ohraných" křepelkách, co lítají přes střechy, ale jak se poperete s tímhle? V hlavní roli lorda Rolfa hrál Vladimír Leraus a na klavír Hrála Klára Králová. - Rozprostovlasa tila-li se dcera krále Nabuchodonozora, či nerozprostovlasatila-li se dcera krále Nabuchodonozora? - Od p oklopu ke poklopu Kyklop kouli koulí. - Kolouch, kohout s mouchou mnohou s hloupou chloubou houpou nohou, plavou dlouhou strouhou ouzkou, chroupou oukrop s pouhou houskou.listopad 18, 2019 10:49
... : doktor
Deeres líbilo se tvé putování po zemích českých.Bezva napsané poznal jsem a nemusel podstoupi štrapaci .Děkuji,ale dodávám mia I má pravdu ,jedeš na Duraselly.
listopad 18, 2019 13:05
... : martym
Deeres, opravdu perlíš. Nejdřív super cestopis, hned bych se přidala, být Pražanda. A ty jazykolamy nemají chybu.
Díky.
listopad 18, 2019 18:26
... : *deeres*
Dík, jsem ráda, že to někdo vůbec čte, ty moje výplody.
listopad 19, 2019 10:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]