O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DLOUHÁ NEMOC, ZMĚNA VÝŠE ALIMENTŮ PDF Tisk E-mail
Úterý, 12 listopad 2019
Dobrý den, ráda bych se poradila v následující věci. Můj partner má dvě už dospělé děti, na které platí bývalé manželce alimenty (jsou mu strhávány přímo od zaměstnavatele a z částečného invalidního důchodu). Celý tento rok byl v pracovní neschopnosti, část alimentů byla nadále hrazena z částečného důchodu, z výplaty mu však nebylo nic strháváno (pobíral nemocenskou). Tudíž dluží za každý měsíc. Teď je evidován na úřadu práce.


 

 

Chtěla bych se zeptat, jestli může zažádat o snížení alimentů kvůli tomu, že letos vůbec nevydělával a teď že je na úřadu práce? Kam se má obrátit? Kdežto jeho bývalá žena má dost vysoký příjem (zhruba 45000,-). Nemá to na výši alimentů také nějaký vliv? Ona i děti na partnera vyvíjejí dost velký nátlak.

ELIŠKA

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Na dospělé děti je třeba platit alimenty pouze v případě, že nejsou schopny se živit samy např. proto, že se soustavným studiem na vysoké škole připravují na budoucí povolání. Výše alimentů samozřejmě závisí na příjmových možnostech plátce alimentů (na tom, kolik vydělává druhý rodič, však moc ne).

Jestliže se změní příjmové poměry plátce alimentů nebo se děti mohou živit samy, musí plátce alimentů podat návrh k soudu na změnu výše alimentů, případně na ukončení placení alimentů. Navrhovatelem bude plátce (tedy váš partner), odpůrcem potom dospělé dítě.

Druhý rodič v tomto už vůbec nevystupuje.

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]